HOI4 Türkçe Yama

Imperiash

Before the Doomsday
En iyi cevaplar
0

aXkna5.jpg

HOI4 Türkçe Yama
Başka bir strateji / tarih oyununun Türkçe yama konusundan herkese merhabalar! Hearts of Iron IV'ü biliyorsunuzdur. Koskocaman bir strateji oyunu oluşunu, tarihten kesit kesit gözümüzde canlandırıyor oluşu ile EU4 benzeri bir tarihi oyundur HOI4. Ancak yine EU4 gibi, HOI4'ünde tam 7 dili destekliyor olmasına rağmen Türkçe dil desteği yok. Peki Türk çevirmenler bu konuda ne yaptı? Tabii ki bir Türkçe yama çıkardı. İşte bu yama ile ilgili bilgiler.

kEVMaA.jpg

Yamaya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Elbette bir dosya olduğundan virüstotali de ihmal etmedim, onuda oradan bulabilirsiniz. Geldik Türkçe yamanın özelliklerine.

s7.dosya.tc/server5/iimgwb/HOI4TRYMV2.5.2F.rar.html
virustotal.com/#/file/a6ffca388be0ae9d437ba52c664c48bba2331c377284c0c30c21318591bb5c48/detection

Öncelikle tüm Türkçe karakterleri destekliyor. Bunun yanı sıra HOI4 - Death or Dishonor ile de uyumlu. Türkçe ayrı bir dil olarak eklenmiş ve istediğiniz zaman dil ayarlarından değiştirebiliyorsunuz. Oyunun tamı tamına %85'i Türkçeye çevrilmiş durumda. Ayrı şunu da belirtmekte fayda var, bu yama 9 Mayıs 2018'te yapılmış.
Eh, hazır HOI4 23.60TL'ye düşmüşken, bu yama ile birlikte oynamanız da fena olmaz. Aslında bende oynamayı düşünüyordum, fakat ilk önce Europa Universalis 4 oynamaya karar verdim. Eğer EU4'ün Türkçe yamasını arıyorsanız profilimde ki hakkımda kısmına girerek o konuya gidebilirsiniz.

mEvXa1.jpg

Bugünkü konumda sizlere Paradox tarafından geliştirilip, yine Paradox tarafından 2016'da Steam'e sürülen HOI4'ün Türkçe yamasını verdim. Umarım işinize yarar. Bir diğer konumda görüşmek üzere!