Hub sunucu açmak istiyorum ve Yeni sunucu için öneriler ayrıca Hub Sunucu Hatamı

Flap

rubiconnetwork.keyubu.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyun Sürümü
1.8.4
Merhabalar, biliyorsunuz 1 ay önce sunucu almıştım. Ancak pek de iyi yönetemedim, ödiyemedim batırdım. Server bi hub oldu ,bi sky,bi pvp sonra tekrar hub.

Paketleri bitirememiştik. Pvp'Nin çoğu skripten yapılma idi. Buildler ortanın hafif altıydı. Yetkililerin bazılarının yaşı küçüktu.
Doğru düzgün oyuncu oynayamadı. Kötü yorumlar yedik vs vs.
Sunucu 20 tl olmasına rağmen ödiyememenin sonucu olarak kapandı.
Oyuncu olmamasıda ayrı bir sorundu . Sunucu bitmemişti ve kapandık.

Daha yüksek ramlı daha büyük bir sunucu almayı düşünüyorum.

Hosting olarak Keyubu seçtim fakat Chroke daha fazla ram veriyor fakat Keyubuda ücretsiz reklam sizce hangisini seçmeliyim (Acil oyuncu ihtiyacı var)
Özür dilerim klavyem de hafif sorun var ondan Türkçeyi biraz katletmisim.
Bazı harfler bazen basıyor bazen basmıyor
Mümkün oldugunca en kaliteli sekilde yapmaya baslasakda bitiremedik

Sizce hub sunucu açmak hatamı? Bu sefer daha fazla ramla açmayı düsünüyorum ve hedefim Türkiyede olmayan fakat tutacak olan oyunları eklemek.
Ayrıca merak ediyorum neden Alman lokasyon daha çok tercih ediliyor Türkiye Lokasyonla Alman Lokasyon arasında ne fark var

Tahmini olarak Keyubudan alırsam = 10 GB Chroke Alırsam 16 GB YADA 12 gb seçerim duruma göre deisir para birikmezse daha dusuk alırım.

Ayrıca build kalitesinin ortanın biraz altı olması farkedermi ? Profesyonel builder içim para yok. Ücretsiz bir şekilde Map yapabilecek birisi biliyormusunuz?
Kendi çabalarımla şöyle bir skyblock lobi yabtım.
146604

Böyle ortalama buildler oldu.

Kaliteyi yükseltecek sistem önerileriniz neler arkadaşlar?

Ayrıca eklenmesini istediğiniz oyun/özellikleri yazın.

Önerileriniz neler?

Ayrıca plugin yazmayı fazla anlamadım bir kere yapıon hata verior tekrar derlion yine hata veriyor bulana kadar jar deistir reload vs. yoruyor. Ondan oyunları ve çogu seyi skriptle yaptım. Skyblockdaki ada komutlarını dahi Skriptle yapıp Askyblock sorun çıkardı diye böle yaptım.

Oyuncu sayısını server açıldığında artıracak fikirlere ihtiyacım var.

Sunucu açıldığında oyuncu sayısına + sağlayacak oyunları yazarmısınız ?

Ayrıca Alman lokasyonmu türkiye lokasyonmu?
Aklımda şu an skyblock,faction,inşaat,anarşi,arcade,minigames ve bir kaç oyun daha var

Son düzenleme:

DonsuzTurkk

java
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Hub olarak değilde tek bir sunucu ile başlarsan senin için daha faydalı olur. Ayrıca tek bir sunucudan huba geçmeye çalışanların durumlarıda ortada. Hiçbir şeyi bilmediğini, çabukça sıkıldığını anlıyorum plugin vs konusunda. O yüzden bence bu tarz işlere hiç başlama, vaktini öldürmekten başka bir şey yapmazsın. :)

Flap

rubiconnetwork.keyubu.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hub olarak değilde tek bir sunucu ile başlarsan senin için daha faydalı olur. Ayrıca tek bir sunucudan huba geçmeye çalışanların durumlarıda ortada. Hiçbir şeyi bilmediğini, çabukça sıkıldığını anlıyorum plugin vs konusunda. O yüzden bence bu tarz işlere hiç başlama, vaktini öldürmekten başka bir şey yapmazsın. :)
Sunucu kurmayı bilsemde skript yazmayı bilsemde yönetme konusunda maalesef çok kötüyüm öyleki servere önüne gelene op veren perm ayarlamaya üşenen group manager çalısmayınca powerranks atan birisiyim.

Belki tutar son umut :D belkide sadece 2 ay boyunca açık kalıp kapanan emek silen serverleden olurum. Kimsenin vip almaması gelenelerinde sadece yetki istemek için gelmesi yüzünden server batıyor batmaya devam ediyor. 25'i gibi kapattık ocakta swyi.
Ödeyemedik uçtu gitti. Tekrar elime para geçince alacam ama tekrar yasanacagını bunların hissediyoum. O girince alım varmı diye soran toxic kitleden bıktım artık. Hatta böle giderse sinirden belki alım yazınca otomatik ban atan skript bile yazabilirim yada yazmam bilemiyorum. Artık nedesem bilemiyorum. Serverin yetkililerinin bazılarının yaşının küçük olması vs gibi sorunlarda var.
Serverin tutmaması sorunuda ayrı konu kaliteyi son çıtaya kadar yükseltiyon kalite olsa nolacak yine gelmiyor bosa harcanmıs bir zaman oluyor. Serverde online olanların gün içinde çogunlugu yetkili oluyor. Yetkililerden küfür eden uygunsuz konusan kisilerde var.
Server amacından sapmıs ergenlerin bulusma yeri olmus adeta. öyle bir durumdaydı.
Serverin ayrıca iyi reklam yapılamaması. Youtuber bulunamaması gibi sebeplerden ötürü ölmesi gibi sorunlar.
server artık bir kere bu lekeyi aldı dedim adını ve ipini değiştirip farklı bir sunucu olarak reklamını yapacağım.
Sunucumuzun buildlerin ne seviyede olduğu aşağıdaki resimden açıkça görülüyor(bu benim buildim geri kalan bazı buildlerin kaliteleri ortanın biraz üstü) :
147005

Bu skyblockun lobi oldu.

orta seviye buildler olan orta seviye bir sunucu 3 gb paketi 20 tllik almıştım.

Ne ultra kaliteli ne kalitesiz. Öyle bir sunucuydu ortaya koyduğumuz şey.

Skyblocku skriptle yazmak gibi ilginç bir şeyde yapmışlığım var cidden ASkyblocka benzer birşeyi skriptle yaptım ve oldu.
ada silme,is top,baltop,market :D yoktu ama çok benziyordu bide azerice dil desteğide vardı ne kafayla yazmışsam artık.15 tatili skript yazarak geçirdim nerdeyse tamamı deil bi kaç gün.

Benim sunucumum gibi kapanan yada kapanmaya yüz tutmuş daha çok nice kaliteli sunucu var.Gerçi sunucum baska adla tekrar acılacak ama olsun bu serveri kapandı sayıyorum.

Son düzenleme: