Yardım i3 3210 ve HD 2500 sistemin oyun performansı

Thetimis

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Çok uyguna bir arkadaşımdan bilgisayar buldum ve bilgisayardan çok anlayan biride değilim, bilgisayar özellikleri:
  • 4 GB RAM
  • Intel i3 3210 3.20GHz
  • Intel HD Graphics 2500
Bu bilgisayar ile CS:GO'yu en düşük grafiklerde LOL'ü ise orta grafiklerde oynamak istiyorum, sizce oynatır mı? (CS:GO için birkaç FPS ayarı yapacağım, CS için 45-50 FPS civarı benim için yeterli olur.)

Kasa, monitör, klavye toplam 300 TL'ye alacağım. Görüşlerinizi bekliyorum.

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Yazdığınız grafik kartını internette biraz araştırınca 2012'den kalma olduğunu gördüm. Performans karşılaştırmalarına baktığımda ne yazık ki csgoyu en düşük ayarlarda bile 20 fps zor oynatacağını düşünüyorum. Lol'ü orta ayarlarda olmasa da en düşük ayarlarda arasıra takılmalar ile oynayabilirsiniz. İşlemciniz grafik kartından daha iyi ancak oyun performansı olarak kasa yetersiz kalacaktır.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Toplamda 300TL için fena değil bence işlemci yükseltilebilir harici ekran kartı da takarsınız birde 4gb ram canavar gibi pc olur, sana bir kaç parça önerisi sunayım.

İşlemci: İntel i3 8100 [880TL civarı] (Soketler aynı bundan dolayı bir sorun çıkarmaz sanırım)
Ekran kartı: Msi GeForce GT 730 4GB GDDR3 128bit (600TL civarı) /Veya\ nVIDIA Geforce GT 630 GDDR3 2gb 128bit (200TL civarı)
RAM: DDR3 olduğunu varsayıyorum 4GB olanları 100-150TL falan tabi kalitesine göre değişiyor

Asıl soruna gelirsek işlemci kurtarır bence seni idare eder yani fakat o ekran kartı oyunlar için değil daha çok internette gezinme vb. şeyler için o ekran kartı tümleşik dediğimiz ya da paylaşımlı diye de bilinir o ekran kartı csgo yu doğru düzgün hayatta oynatmaz o kasayı al derim bana kalırsa, özelliklerine bakarsak fena değil gibi fakat aldıktan sonra birde ekran kartı alman şart ona tanıdığın bilgisayardan anlayan biri varsa onun yönlendirmesi ile bakabilirsin ekran kartlarına veya bir bilgisayarcıya git.