Yardım iksir şişesini stacklama ve eventi

mmuhammedeemin

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
arkadaşlar normalde "on drink of water bottle" eventi ile içilen su şişesini algılayabiliyoruz peki ya bunu "Can iksiri" adlı iksiri içtiğinde etkileşime geçecek bir şeyler yapabilir miyiz? ve ekstra olarak içi dolu şişeleri nasıl stacklanabilir yapabilirim??

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
eşyanınismi named "Can İksiri" şeklinde isimli eşyalar verip algılayabiliyorum skriptte hatta eşyanınismi named "Can İksiri" with lore "fgldsl" şeklinde eşyanın açıklamasını da kontrol edebilirsin. Dolu şişeler stacklenemez ama give komutunu kullanarak verilen eşyalar her zaman stack olarak verilir yani skript ile envanteri kontrol edip dolu şişeleri silip sonra skriptte give ile verirsen envanterde stacklenmiş olur ama bazı sorunlar olabilir. Önerim iksir yerine başka eşyalar kullan ve o eşyalara sağ tıklandığında bir eşya silip etki veren bir skript yaz.

mmuhammedeemin

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
eşyanınismi named "Can İksiri" şeklinde isimli eşyalar verip algılayabiliyorum skriptte hatta eşyanınismi named "Can İksiri" with lore "fgldsl" şeklinde eşyanın açıklamasını da kontrol edebilirsin. Dolu şişeler stacklenemez ama give komutunu kullanarak verilen eşyalar her zaman stack olarak verilir yani skript ile envanteri kontrol edip dolu şişeleri silip sonra skriptte give ile verirsen envanterde stacklenmiş olur ama bazı sorunlar olabilir. Önerim iksir yerine başka eşyalar kullan ve o eşyalara sağ tıklandığında bir eşya silip etki veren bir skript yaz.
on drink of water bottle named "Can Iksiri": şeklinde mi yapıyoruz hata veriyor da? bu arada iksir stacklama olayını plugin ile hallettim yine de teşekkürler

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
anlamadığım şekilde Lore girmeden kabul etmiyor -give water bottle named "Can iksiri" with lore "" to player şeklinde verip sonra
Kod:
on drink:
    if item is water bottle named "Can iksiri" with lore "":
diyerek kontrol etmek gerekiyor.

mmuhammedeemin

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
anlamadığım şekilde Lore girmeden kabul etmiyor -give water bottle named "Can iksiri" with lore "" to player şeklinde verip sonra
Kod:
on drink:
    if item is water bottle named "Can iksiri" with lore "":
diyerek kontrol etmek gerekiyor.
açıklaması olması daha iyi olmuş başlangıç orta ve yüksek seviye iksirler oluşturabilirim teşekkürler ^_^