İllet Java Hatası Mağdurları <--...

NaifRuh

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba değerli Minecraft ailesi. Normalde PE de ustası olduğum bu oyunu Pc üzerinde ilk defa oynayacağım. 1 ay önce Minecraft TE oyununu bilgisayara indirdim. Biraz oynadım ve tatile gitim. Geçen gün bir açayim dedim. Bana tam olarak şu hatayı verdi:
Java Virtual Machine Launcher

Error: Unable to access jarfile C:\Users\lenovo\Dekstop\Minecraft Team Extreme Launcher - Portalciyiz.exe

Tam olarak hata bu şekilde. Yönetici olarak açmak fayda etmiyor. Çalışması için şu yöntemi denedim.
1- _JAVA_OPTIONS
-Xmx521M şeklinde bilgisayarbölümüne yazılan kod bu işe yaramadı x
2- Javanın bilgisayarda ki bütün programlarını kaldırdım. JDK ve Eclipse programlarımı bile silmek zorunda kaldım. Ve en baştan yükledim. 2 sefer silip yükleme işlemini tekrarladım.
3-İnternet üzerinde bu hatayı yaşayan insanlardan hiçbiri çözüme ulaşabilmiş değil. Bütün sayfalara, forumlara baktım.
4- .minecraft adlı oyunun kurulduğu ana dizini tamamen sildim.
Oyunun kurulduğu başka bir dizin varmı?
Bu hata ile ilgili bir çözüm var fakat ''bukkitserver'' dedikleri sanırım server açma için kullandıkları programda alıyorlar bu hatayı. Çözümünü yapmam saçmalık olacak çünkü ben oyuna girerken bu hatayı alıyorum. Yokmu bir çözümü arkadaşlar umarım forumda java ile uğraşan programcılar vardır.
Bir sorum var, ben pc üzerinden ilk defa bu oyunu oynuyorum. Full olarak indirmek için sadece team extreme adında ki minecraftı bulabildim. TE dışında başka full uygulama mevcut değilmi? Başka bir tane indirdim o açıldı fakat kendisini fullden demo ya çevirdi. Bana bir de indirme linki verebilirmisiniz arkadaşlar.

NaifRuh

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
exe dosyasını jar olarak çalıştırmayı deniyorsun.

minecraft.net
Dostum keşke o şekilde çalıştırmış olsam. Dosyanın uzantısı zaten .exe. Ve dolayısıyla dosyayı açtığımda exe olarak açılır. uzantısı jar değil. Başka bir sorun olmalı.
Full olarak derken ''Orjinal Minecraft''ı kastetmemiştim. Ücretsiz olarak oynayabileceğim bir minecraft'ı kastediyorum.