inFAMOUS İncelemesi (SPOILER)

BYTH

300 tracks in my Adidas track jacket
Emekli
En iyi cevaplar
17

inFAMOUS'ın en sevdiğim oyun serisi olduğunu beni tanıyanlar veya profilime bakanlar bilebilir. Ancak ilk oynadığım inFAMOUS oyunu 2. oyundu. 2.oyun kesinlikle o zamana kadar oynadığım tüm oyunlardan daha eğlenceli zamanlar yaşatmıştı bana. 2. oyunu ve Festivel of Blood'ı onlarca kez bitirdikten sonra 1.oyunu bir yerden bulup oynamaya başladım. 2.oyun kadar beğenmesem bile inFAMOUS az ilgi görmüş çok iyi oyunlar arasındaydı

- inFAMOUS İNCELEMESİ -
inFAMOUS benim için inanılmaz değeri olan bir oyun. Onlarca kez sıkılmadan bitirmem bunun belirtisi. Süper Kahraman olma duygusunu yaşatması ve kalitesi beni çeken şeyler arasındaydı. Ancak bazı noktalar var ki gerçekten beni soğutan şeyler arasında. Peki neler iyi neler kötü?

-HİKAYE-
Infamous-1.jpg

Bisikleti ile posta taşıyan Cole'un eline bir paket geçer. Ancak paketi birine teslim etmesi gerekmemektedir. Çünkü paket kendisine gelmiştir...
Cole kendisini bir patlamanın ortasında bulmuştur. Herkes ölmüştür ve etrafındaki binalar harabeye dönmüştür ancak kendisi ne hikmetse patlamanın en ortasındadır. Cole ilerlemeye başlar ve bir şeyi fark eder. Kendisi artık normal biri değildir. Cole elektrik güçlerini kullanmaya başlar. Ve ilk görevinizi yapmaya başlarsınız. Ancak patlamanın sorumlusunun siz olduğunuz ortaya çıkar ve kardeşi ölen karınız sizi suçlar.
Oyunun geri kalanında onlarca savaşa gireriz çıkarız ve güçleniriz. Hepsi bize o paketi ulaştıran Kessler'ı yenmek içindir.
Ve son savaş gelir. Kessler'ı zar zor yeneriz ve derki "Trish, I love you... Please forgive me...". Ve Kessler bize yapışır ve geleceğimizi gösterir ve Kessler'ın bizim gelecekten gelen halimiz olduğunu öğreniriz.

Hikaye kesinlikle iyi ancak olan potansiyeller kullanılsaydı efsane olabilirdi. Ancak hikaye çoğu noktada sıkıcılaşabiliyor ve "yok şu boruyu aç, yok şu noktayı koru" gibi ilerleyebiliyor.
Karakterler kesinlikle çoğu oyuna göre daha iyi ancak yine çok fazla potansiyel varken kullanılmamış. Baş karakter Cole kesinlikle çok havalı ve güçlü bir karakter, ana kötü karakter Kessler kesinlikle çok ilgi çekici bir karakter ancak biraz daha ele alınsaydı çok daha hoş olurdu. Ancak böyle olması olaya hava katıyor...

-OYNANIŞ-
Empirecityqd4.png

Süper güçleriniz var ve şehirde istediğiniz şekilde dolaşıyorsunuz! Bu konuda kesinlikle bir sıkıntım yok ve oyunu sevmemi sağlayan en önemli etkenlerden biri bu.
Şehir çoğu zaman rahatça gezip dolaşabildiğiniz bir yer ancak şehir boş! Açık dünya gerçekten çok cansız ve yan görevleri yapmak işkence.
Kesinlikle çok daha fazla içerik olması lazımdı. Aynı sorunu 2. oyunda da yaşadım malesef. Ayrıca oyundaki 3 ada tıpkılarının aynısı neredeyse!
Karakter gelişimi gayet iyi hissediliyor. Normal düşmanları kolayca yenmeye başlıyorsunuz.
Oyundaki "Boss" Savaşları tatmin edici.

-DİĞER KONULAR-
inFAMOUS'ın grafikleri çoğu noktada pek iç açıcı değil... 2009'da daha iyi grafikli oyunlar görmüşken inFAMOUS biraz geri...
Arayüz iyi ancak biraz daha iyi olabilirdi.
Seslendirme ve sesler gayet iyi ve kaliteli.

-SON SÖZLERİM-
inFAMOUS iyi bir oyun ancak potansiyelleri boşa harcamışlar hissi uyandırıyor. Açık dünyası daha dolu olsaydı ve çevre insanı sıkmasaydı kesinlikle inFAMOUS daha çok beğenilirdi. Ancak dediğim gibi bu hali bile güzel.

Artıları
+ Süper Kahraman Teması
+ Hikaye ve Karakterler

Eksileri
- Açık Dünya'nın Sıkıcı ve Boş Olması

10 ÜSTÜNDEN 8