• rabisu

Hytale Türkiye

Tanıtım [İNFUMİA] - Eklenti tanıtımı serisi (1) Bir başka MOTD eklentisi

Bilgi Konumuzu Beğendiniz mi?

• Beğendim!

Kullanılan: 2 50.0%
  • Beğenmedim!

Kullanılan: 2 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

İnfumia

Server Team
Sponsor
Cesaret

Merhabalar,
İnfumia sunucu tasarım ekibi olarak sizlere çeşitli eklentilerin tanıtımlarını ve kendimizin düzenlediği dosyalarını sizinle paylaşmaktan gurur duyarız. Böylelikle her sunucunun ufakta olsa gelişmesinde katkımız olacaktır. Eksiklerimizi bize bildirmeyi unutmayınız!

Bildiğiniz üzere Minecraft sunucu girişlerinde MOTD adı verilen giriş yazı kısmı yer alır. Tıkladığımızda sunucuya gireriz. Fakat girmeden önce görsellik ve oyuncuları çekici bir özellik olan MOTDyi nasıl daha şevhetli yapabiliriz? Tabii ki ServerListPlus eklentisiyle! Bu eklenti sunucunuzun MOTD ekranını güzelleştirecek ve Minecraft oyununu açan bir kişinin direk olarak gözünü kestireceği bir görünüm sağlar.

Bu eklentinin her tip sunucuda kullanılması gerektiğini ve alternatiflerinin de olduğunu unutmayalım. Kişinin zevkine ve isteğine göre MOTD eklentisinin farklı bir kişi tarafından yapılmış halini kullanmak özgürdür. Ben Eklenti kullanmak istemiyorum diyen arkadaşlar server.properties dosyasında yer alan MOTD bölümünü editleyebilirler.

Yukarıdaki sunucunuzun bu eklenti sayesinde nasıl görünebileceğini göstermektedir.
Aşağıdaki görselde ise Sohbet ekranında /Slp komutunu girdiğinizde eklentinin komutlarına erişimi sağlamanız için gereklidir.
Burada yer alan komutları kullanmanızı pek önermiyorum. Zaten "Enable" "Disabe" tarzı fonksiyonlar sunmakta. Bunlar yerine eklentinin Config dosyasından halletmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Bu eklentinde indirme linki atmayı uygun görmedim. Direk olarak "KOD" halinde aşağıya bırakıyorum. Aşağıdaki belgeyi kendi Config belgenize eklerseniz aynı görünüşü sunacaktır.
Kod:
--- !Status Default: Description: - |- &f &6&lİnfumia Sunucu Ekibi &f &c&l♥ &7ServerListPlus Eklentisi Tanıtımı &c&l♥ --- !Plugin Stats: true PlayerTracking: Enabled: true Storage: !JSONStorage Enabled: true SaveDelay: 5m Samples: Multiple: false DynamicPlayers: false Unknown: PlayerName: player PlayerCount: ??? Date: ??? Favicon: Timeout: 10s RecursiveFolderSearch: false ResizeStrategy: SCALE​

Eklentiye ait SpigotMC websitesine girmek için bu mesaja bir kere tıklayınız.
Eklenti ProtocoLib eklentisinin yüklü olmasını istemektedir. Buraya tıklayarak eklentiye gidebilirsiniz.

İnfumia ekibi ilginiz için teşekkür eder.
Bir sonraki eklenti tanıtımında görüşmek üzere.
Yorum ve görüş bildirmeyi unutmayınız.
Topluluk sunucumuz için discord davet linki konu görsellerinde yer almaktadır.
Discord davet linki için iznimiz tamdır.

Ek olarak bizimle çalışmak istiyen arkadaşlar için konumuza girmek için tıklayınız.

Son düzenleme:

ZorG

Ağaç Yumruklayıcı
Ruh Hali
Bende de var bir aralar localhost üstünden denedigimde calışmıyordu
konuya iyi denk geldim vds de bir calıştıryım slp yi çalışıcakmı acaba

İnfumia

Server Team
Sponsor
Cesaret
Bende de var bir aralar localhost üstünden denedigimde calışmıyordu
konuya iyi denk geldim vds de bir calıştıryım slp yi çalışıcakmı acaba
ProtocolLib
Yukarıda linkini bıraktığım eklentiyi yüklemediğiniz taktirde eklenti çalışmayacaktır. Bunu ekleyip daha sonra deneyiniz.

Natrotm

Demir Madencisi
Cesaret
Ruh Hali
Güzel bir tanıtım olmuş, Motd'lerini süslemek isteyen arkadaşlar kullanabilir. Ben sadeliği sevdiğim için bu eklentiyi kullanıyorum.

Birde objektif bakıcak olursak konunun gereksizce uzatıldığını düşünüyorum sadece eklentiyi paylaşmış ve görüşlerinizi bildirmişsiniz onun yerine özelliklerini spigot sayfasındaki tarzda paylaşabilirdiniz hocam. :şapka:

İnfumia

Server Team
Sponsor
Cesaret
Güzel bir tanıtım olmuş, Motd'lerini süslemek isteyen arkadaşlar kullanabilir. Ben sadeliği sevdiğim için bu eklentiyi kullanıyorum.

Birde objektif bakıcak olursak konunun gereksizce uzatıldığını düşünüyorum sadece eklentiyi paylaşmış ve görüşlerinizi bildirmişsiniz onun yerine özelliklerini spigot sayfasındaki tarzda paylaşabilirdiniz hocam. :şapka:
Paylaştığınız eklenti sadelik istiyenler için alternatif bir eklenti. Bunun için teşekkür ederim hocam. Ek olarak gereksiz uzatılmasının sebebi ise ; Üyelerin kendi yorumlarımla fikir edinebilmesi ve eklentiyi daha farklı yerlerden yorumlamasıdır. Yoksa kötü bir konu açıp alın size MOTD yazıp bırakabilirdim. Fakat biz böyle yapmak yerine, daha güzel bir görünüşe önem verdik.

L1T3R4L

Taş Madencisi
Açıkcası çok eksik bir tanıtım olmuş, faviconun, kişi sayısının bulunduğu bölümün ve ping göstergesinin üzerine imleci getirdiğimizde gözüken bölümün düzenlenmesinden, varsayılan(defaut) ve kişiselleştirilmiş(personalized) motd konfigürasyonlarından bahsedebilirdiniz.
Lütfen bir eklenti tanıtımı yapmadan önce eklentinin github üzerindeki wikisine bir göz atın, iyi forumlar!

Ferdifalanfilanx

Fscoiety
Sponsor
Kıdemli Editör
Özel Üye
Metanet
Ruh Hali
Güzel işler başarıyorsunuz ve bu beni mutlu ediyor.Daha iyi yerlere geldiğinizde görüşmek üzere.