İnternette Sorun Var

Burakrdvt_

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Selamlar, yaklaşık uzun zamandır bu sorunu yaşıyorum. İnternetim her saat başı düzenli olarak gidiyor. Zamanında gidip 7/10 saniye gidip geliyor, tamamen gitmiyor. Sorun modemden kaynaklı değil baştan söyleyeyim çünkü şirketle defalarca iletişime geçtim ve hiçbir sorun olmadığını, internetin tastamam eve kadar geldiğini belirttiler. Kablosuz uzaktan modeme bağlanıyorum zaten yan odada. Yardımcı olursanız sevinirim.

Neels

Discord: ByNeels#1212
En iyi cevaplar
21
Ruh hali
Selamlar, yaklaşık uzun zamandır bu sorunu yaşıyorum. İnternetim her saat başı düzenli olarak gidiyor. Zamanında gidip 7/10 saniye gidip geliyor, tamamen gitmiyor. Sorun modemden kaynaklı değil baştan söyleyeyim çünkü şirketle defalarca iletişime geçtim ve hiçbir sorun olmadığını, internetin tastamam eve kadar geldiğini belirttiler. Kablosuz uzaktan modeme bağlanıyorum zaten yan odada. Yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba, öncelikle hayırlı ramazanlar dilerim.

Sorununuzun çözülmesi için işlem tavsiyelerim;
  • GPON Ağ Geçidi'ne, yani modem yönetim paneline giriş sağlayın. Daha sonra bakım sekmesi altında bulunan fabrika ayarları kısmına girin ve fabrika ayarlarına döndürün.
  • Modeme bağlı olan kabloları kontrol edin ve kesik/kopuk yerler var ise onarın. Suya değmemesine özen gösterin, kablolar eskiyse değiştirin.
  • Şalterlerinizi ve/veya elektrik tesisatınızı kontrol edin/ettirin. Sorun var ise tamir ettirin.
  • Evinizde kablolu bağlantı kurulabilecek bir cihaz var ise kablolu bağlantı ile de deneyin.
  • Prizinizi kontrol edin/değiştirin.
  • Sorunlarınız çözülmez ise GPON Ağ Geçidi'ne, yani modem yönetim paneline giriş sağlayın. Daha sonra bakım sekmesi altında bulunan Log kısmına girip kayıtlarınızı bana iletin. Bir daha gözden geçirelim.
  • En son çözüm ise İnternet sağlayıcınızı arayıp evinize ısrarla teknik ekip göndermelerini isteyin.

Saygı ve sevgilerimle; bir nebzede olsa işinize yaradıysa sevinfim. Sorununuz çözülür ise En İyi Cevap fena olmaz aslında :)