iPhone Siri Ses Algılamıyor

UnknownHero

Ya Çaresizsiniz, Ya da Çare Sizsiniz
En iyi cevaplar
0

iPhone İçin Siri, Dikte ve Ön Kamera Ses Sorunu

Uzun bir aradan sonra hepinize Merhaba! değerli Forumdaşlar. Belki 3-5 kişi biliyordur. Bir süre Yazarlık yapmış ancak 2 hafta sonra istifa etmiş bir kardeşiniz'in başından geçen talihsiz bir olayı anlatacağım. Uzun zamandır forumda görev yapan eski dostlarıma buradan Selam! olsun.

Geçtiğimiz Cumartesi günün sonrası pazartesi günün öncesi iPhone'da bir mikrofon sorunu ile karşılaştım. Akşam üzeri FM 17 oynamak için bilgisayarı açtığımda Siri'den FM 17 için Wonderkid (genç yetenekler) aramasını istedim. Siri'yi açtığımda "Aman Tanrım" dedim. (Sağ Sağlim 2 replikleri gelsin aklınıza)
Hemen araştırmaya koyuldum. iPhone destek sitesi dahil diğer tüm sitelere baktım. Hatta telefonu 2 defa ayarlarını sıfırladım 1 defa tam reset attım ama nafile, işe yaramadı. Bu olay olmasaydı ben Pazartesi günü telefonu satacaktım. Aksilik işte telefonu satacağım günü buldu. Daha fazla araştırma yaptım. Şöyle ki Teker teker mikrofonları test ettim. Arka kamera ile video çektim ve sırasıyla alt ve arka mikrofona dokundum. ardından aynı işlemi ön kamera ile denedim. Buradaki amaç arızalı olan mikrofonu bulmaktı. Ancak işin içinde benim bilmediğim bir mikrofon giriyordu. Olaylar arttıkça benim kafam iyice karışmaya başladı. En sonunda iPhone destek sitesinden mikrofon bölgelerine göz attım ve arızalı olan mikrofonu buldum.

Bingo! Artık sıradaki işlem arızayı nasıl gidereceğimizi bulmaktı. Hemen ertesi sabah Apple müşteri hizmetlerine bağlandım. Tabii Türk kafası ya önceden 3-5 kere telefonu elimle dövdüm. Haliyle insan kıyamıyor sevdiğine. Ne kadar vursam az yine çalışmadı. Şimdi gelelim Müşteri Hizmetleri ile olan konuşmamıza. Bilirsiniz normal tanışma sefası felan işte. asıl konuya şimdi geçiyoruz. Benim en çok şaşırdığım. İlk defa Müşteri Hizmetlerini aradığımda bir Adam çıkması oldu. :) Arkadaşla gerçekten iyi anlaştık. Ve benim mağduriyetimi engellediği için kendisine kocaman bir teşekkür sunuyorum. Konuyu dağıtmadan sorunu nasıl çözdüğümüze gelelim. Arkadaş bana, sert bir diş fırçası ile mikrofonun bulunduğu bölgeye sürmemi ve oradaki tozları temizlememi istedi. Hemen işe koyuldum fakat yine işe yaramadı. :( Ardından içeriye Dedem girdi. Olaydan haberi vardı ve bana muhteşem bir yöntem sundu. :) Elektirikli bir süpürge ile Mikrofondaki tozları çekmekti. Evet işe yaradı ve artık telefon çok daha iyi oldu. Şunu unutmayın, Fazla çekmeyin yoksa daha kötü olabilir.

Evet değerli dostlarım, benden bu kadar. Eğer aranızda sıkıntı yaşayan varsa ilk önce Müşteri Hizmetlerine ulaşsın. Benim Garantim bile yokken ücretsiz bir şekilde çözüme ulaştım.

2. RESİM VE MİKROFON RESMİ ALINTIDIR.

Son düzenleme:

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Siriyi ayarlamak varmı mesela ?
Yani onun ismini Osman yapıp onu Ankaralılar gibi sesini ayarlayabiliyormuyuz?

UnknownHero

Ya Çaresizsiniz, Ya da Çare Sizsiniz
En iyi cevaplar
0
Malesef yapılmıyor. Eskiden isim değişiyordu sadece ancak şu anda değiştirilmiyor. Gün geçtikçe güncellemeler ile geliştiriliyor. Önceden Şehadet getirtilebilirken şimdi getirmiyor :)