dikodoksit

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Geçen sene üni.de Java dersleri almıştık. Tek gittiğim dersti, aynı zamanda tek sevdiğim dersti. Bu derslerin üzerine hobi olarak devam ettirdim uzunca süre programlamayı. Sadece Java'ya değil, özellikle web programlamaya yöneldim ama henüz tamamlanmış bir projem vs. yok. Neyse uzun lafın kısası, son zamanlarda bildiklerimi anlatma isteği doğdu ve burada da bazı arkadaşların Java öğrenmek istediğine dair birkaç konu gördüm. Ben de bir Java ders serisi hazırlayayım dedim. Henüz yalnızca 3 video çektim ve üzerinde pek uğraşmadığım bir youtube kanalı açtım, iyi yahut kötü görüşleriniz önemli. Devam etmemi isteyen ve faydalı olduğumu düşünen 1-2 arkadaş dahi olsa, benim için kafi. Videoları bırakayım, yarın sabah konuya geri bakarım.

Dpelqpleq

2 + 2 = 5
En iyi cevaplar
0
Eline sağlık. Web programlama icinde böyle videolar cekmeyi düsünüyomusun?

dikodoksit

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Olayı yanlış anlamışsın buradakiler java değil direk plugin nasıl yazılır onu arıyorlar java öğrenmeden :)
Hayır hayır, bu serinin sonunda birden plugin'e bağlamak gibi bir derdim yok zaten :D. Buradakiler de Nirvana'yı arıyorlarmış. Belki ayrı, sadece plugin için gerekli miktarda java'yla bir seri hazırlarım bir vakit, bilmiyorum :D.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Olamaz. BU MÜKEMMEL! Gerçekten sonunda foruma "öğretmek" amaçlı gelen bir Javacı abimiz var. İnanamıyorum.

Neyse. Bence videoların güzel. Tabi daha ilk 3 bölüm olduğu için biraz temelden giriyorsun. Thumbnail'de C++ olması dikkatimi çekti ._.

Aramıza hoşgeldin dostum! (Bir ara beraber çalışabiliriz ._.)

dikodoksit

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Java'yı sadece öğrenip plugin yazasınız diye anlatmıyorum yanlış olmasın :D. Sevdiğim ve öğretmek istediğim için anlatıyorum. Bu seride zaten plugin'lere atlamayacağım. Amacım Java'yı öğretmek. Plugin yazmak için Java bilgisi evet gerekiyor ama Java ile yapılabilecek plugin'in dışında da çok fazla şey var. Dediğim gibi belki bir ara plugin için seri de yapabilirim ama şimdilik Java fena değil, hem de anlatmaya ısınıyorum :D.

Olamaz. BU MÜKEMMEL! Gerçekten sonunda foruma "öğretmek" amaçlı gelen bir Javacı abimiz var. İnanamıyorum.

Neyse. Bence videoların güzel. Tabi daha ilk 3 bölüm olduğu için biraz temelden giriyorsun. Thumbnail'de C++ olması dikkatimi çekti ._.

Aramıza hoşgeldin dostum! (Bir ara beraber çalışabiliriz ._.)

Eheh, teşekkürler! C++ logosuna boş boş bakarken C'yi önce karbon, sonra değişken olarak düşünüp daha sonra da C++ ile C değişkenine 1 eklemeyi ve C'nin karbon yerine 'Code'u temsil ettiğini, aynı zamanda Oksijen ile bağ yapabilceğini hayal edip Dikodoksit bileşiğini buldum. Aslında dikoddioksit olması gerekiyor da olabilir ama artık çok geç, zaten kimyam hiçbir zaman yeterli olmadı böyle karmaşık şeyler için :D.

Tabi ki çalışabiliriz, neden olmasın.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Java'yı sadece öğrenip plugin yazasınız diye anlatmıyorum yanlış olmasın :D. Sevdiğim ve öğretmek istediğim için anlatıyorum. Bu seride zaten plugin'lere atlamayacağım. Amacım Java'yı öğretmek. Plugin yazmak için Java bilgisi evet gerekiyor ama Java ile yapılabilecek plugin'in dışında da çok fazla şey var. Dediğim gibi belki bir ara plugin için seri de yapabilirim ama şimdilik Java fena değil, hem de anlatmaya ısınıyorum :D.

Eheh, teşekkürler! C++ logosuna boş boş bakarken C'yi önce karbon, sonra değişken olarak düşünüp daha sonra da C++ ile C değişkenine 1 eklemeyi ve C'nin karbon yerine 'Code'u temsil ettiğini, aynı zamanda Oksijen ile bağ yapabilceğini hayal edip Dikodoksit bileşiğini buldum. Aslında dikoddioksit olması gerekiyor da olabilir ama artık çok geç, zaten kimyam hiçbir zaman yeterli olmadı böyle karmaşık şeyler için :D.

Tabi ki çalışabiliriz, neden olmasın.
Öhöm. Yani... yorum yapamıyıcam. Pes ediyorum.

Crowley07

Nether Yerlisi
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
R. Sorumlusu
En iyi cevaplar
0
Kendi çabalarınız ile ders videoları çekmeniz çok hoş bir şey :) başarılarınızın devamını diliyorum. Unutmayalım ki "bir çivi bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at bir er kurtarır, bir er bir vatan kurtarır."

ILieWorldI

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Hayır hayır, bu serinin sonunda birden plugin'e bağlamak gibi bir derdim yok zaten :D. Buradakiler de Nirvana'yı arıyorlarmış. Belki ayrı, sadece plugin için gerekli miktarda java'yla bir seri hazırlarım bir vakit, bilmiyorum :D.

Bana kalırsa hiçbir zaman plugin videosu çekmeyin. Javayı çekiyorsunuz zaten biraz kafa yorup yabancı forumlardan öğrenmeye çalışsınlar. Sonuçta araştırmayı sevmeyen biri neden developer olsun ki? Ayrıca,videodan önce dersi eğlenceli yapacak ornek projeler yapabilirsiniz.