Yardım Java kodlamayı öğretecek birisi

ZUberWol

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Herkese Merhabalar
Arkadaşlar ben yaklaşık 3 aydır minecraft adlı oyunda skriptyapıyorum fakat
bu bana yetmiyor skriptte hatalar çıkabiliyor ben artık java dilini öğrenmek istiyorum
ama videolardan vb şeylerden anlamıyorum bana bire bir öğretecek birini arıyorum neden mi arıyorum?
1 - Gelecekteki hayalim bir yazılımcı olmak.
2 - Boş zamanlarımı doğru şekilde kullanmak.
3 - Hayalimdeki oyunu yapmak.
Şuanlık 3. maddeyi geçin o birkaç sene sonra umarım ama şuanlık bana öğretecek birini arıyorum ama para veremiyorum
ininal gibi kartlarım yok.
Eğer bana yardım edebilecek biri varsa discord adresim:
ZUberWol#6063​

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Sana önerim skripti tam olarak anladıktan sonra yani o çıkan hataların hepsini kapattıktan sonra ve master olduktan sonra geçmen.

BeyzaBhçl

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Java dediğin çok kapsamlı bir olay javanın da birçok dalı var hangi dal olarak öğrenmek istiyorsun.

SolidSteed

Fake Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Javayı seslide de mesajda da anlatabilecek birisi olduğunu sanmam anlayabileceğini de sanmam bunun için youtube'da birçok video var. Sana Yazılım Bilimi kanalını öneririm, bukkit kodlamak istiyorsan ilk 22 bölümü izlemen yeterli olacaktır ancak daha kapsamlı bir eğitim almak istiyorsan bütün bölümleri izleyebilirsin. Eğer başka bir kodlama dili öğrenmediysen javayı kolay sanabilirsin ben en başta javayı kodlarken "herkes abartıyormuş kolay ya" diyordum ancak html falan bakınca zorluğunu anladım, o yüzden başka dillere bakmadan yap bence :D

hala bir şey kodlayamıyorum

Xezoid

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
2
ilk başta anlaman zor olabilir :D (deneyimim)

lolitsalexibald

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
ingilizcenin olup olmadığı hakkında bilgi vermemişin yoksa ilk onu ögren derim

Pufund

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
1
Eğer hedefin hayalindeki oyunu yapmaksa java öğrenmene gerek yok, c# ya da c++ öğrenmen yararına olur çünkü unity c# opengl ve unreal engine c++/c kullanıyor. Java öğrenmek çok istiyorsan yabancı kaynaklar var ve ilk temel javayı ardından bukkit apiyi öğrenebilirsin. Eğer diyorsan ingilizcem yok o zaman bulaşma bile çünkü hata yapıcaksın ve bu hatayı araştırırken doclar ve forumlar hep ingilizce olucak her şeyi sorarak öğrenemezsin kendin de araştırmalısın. Sanmıyorum ama umarım sana öğretecek birini bulursun

Thanagor

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Eğer hedefin hayalindeki oyunu yapmaksa java öğrenmene gerek yok, c# ya da c++ öğrenmen yararına olur çünkü unity c# opengl ve unreal engine c++/c kullanıyor. Java öğrenmek çok istiyorsan yabancı kaynaklar var ve ilk temel javayı ardından bukkit apiyi öğrenebilirsin. Eğer diyorsan ingilizcem yok o zaman bulaşma bile çünkü hata yapıcaksın ve bu hatayı araştırırken doclar ve forumlar hep ingilizce olucak her şeyi sorarak öğrenemezsin kendin de araştırmalısın. Sanmıyorum ama umarım sana öğretecek birini bulursun
Hayalin oyun yapmaksa Unity ile ilgilenmeni öneririm. Bu videonu izleyerek başlaya bilirsin.. Ayrıca C#, C++ dillerini de öğrenmen gerek. Sonrası zaten pratik ve mantık işleri.

Minecraft'a gelirsek, şu an istediğin skripti yaza biliyorsan ve mantığı anlıyorsan Java ile plugin kodlamayı öğrenmen de daha kolay olur.
Sana önerim, YouTube'daki Java plugin kodlama ile ilgili tutoriallara bakman. Tabi, ingilizce seviyenin de iyi olmasa da, en azından orta düzeyde olması gerek, Çünkü hem plugin kodlarken, hem de Internetteki birçok kaynağın ingilizce olmasından dolayı, onları anlaman için ingilizce bilmen gerekli. Bu tutoriallari izlemeni öneririm. Tıkla. Eğer, Java ile plugin kodlarken herhangi sorun veya sorunun olursa bana ulaşabilirsin. Her zaman yardım edebilirim.

Fakat, Minecraft dişinda, Java ile program, eklenti, oyun kodlamak istersen daha farklı bir yol izlemen gerek. Programlamayı öğrenmen için, eğer önceden hiç programlama dilleriyle uğraşmadıysan, öncelikle daha kolay dillerden başlaya bilirsin. birçok yazılımcının da önerdiği gibi, Python'dan başlaman daha iyi olur. Çünkü, hemen Java'ya başlarsan hem senin için zor olur, hem de daha başındayken bırakırsın. Programlama dillerinin her birinin kendine özgün özellikleri vardır, fakat bir programlama dilini tam öğrenirsen diğerlerini öğrenmek çok kolay olucaktır. Zaten programlamayı öğrenmekte asıl olay: öğrenmeyi öğrenmektir. Yani, internette iyi bir araştırma yapmalı, sorununun çözülmesi için en uygun ve güvenilir kaynakları incelemelisin. Zaten programlama öğreniceksen her gün yeni şeyleri öğrenmeye hazır olmalısın.

Biraz uzun konuştum, ama umarım dediklerimin sana faydası olur. Ayrıca, dediğim gibi, herhangi bir sorunun olursa bana ulaşabilirsin. Başarılar.