Yardım Köylü tembelleşti, çalışmıyor.

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Oyun Sürümü
1.14.4
Öncelikle bir gübre makinesi ve çiftlik kurdum. Bu çiftliğin yanına bir köylü koydum ve işi aldı. Fakat tohum attığımda üstüne almadı ve tarlaya bakmadı. Fakat ticaret yapılıyor. Bu çiftçi neden çalışmıyor? Eve gitti evden dışarı pek çıkmıyor.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Okul açlınca üşenmeye başlamıştır

/shrug

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Çiftçi olduğundan eminsek, çiftçinin evinin ve çiftçinin kullandığı eşyaların yakın bir yerlerde olduğundan emin olmamız gerekiyor.

aynkarşim

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
bunalıma girmiş olabilir, dişi ise işçimiz depresyon haplarını öneriyorum(her ne kadar hiçbir işe yaramasa da). eğer erkek bir işçimiz ise kendisi tez zamanda demir kılıç ile kafasına bir tane vurulmasını öneriyorum, ancak çok keskin yerinden olmalı, bu heriflerin aklı sonradan başına geliyor

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Çiftçi olduğundan eminsek, çiftçinin evinin ve çiftçinin kullandığı eşyaların yakın bir yerlerde olduğundan emin olmamız gerekiyor.
Teşekkürler, bu gün deneyince cevap yazacağım.

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Merhaba @AdexTR, çiftlik ve bina içinde yatağını hazır ettim. Hatta yatağı çiftliğe bile kurdum. Fakat sonuç alamadım. Tohumları da almıyor. Bu köylüleri yumurta ile oluşturup iş veriyorum. Çiftçi oluyor ama çalışmıyor.

HiçKimse

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Öncelikle bir gübre makinesi ve çiftlik kurdum. Bu çiftliğin yanına bir köylü koydum ve işi aldı. Fakat tohum attığımda üstüne almadı ve tarlaya bakmadı. Fakat ticaret yapılıyor. Bu çiftçi neden çalışmıyor? Eve gitti evden dışarı pek çıkmıyor.
Brnde aynı soruna sahiptim sonra sorunun mobGriefing den kaynaklı olduğunu öğrendim bu sorun yüzünden en az 5 mapim gitti baskası da bunu yasamasın diye simdi kaydoldum siteye yapman gereken /gamerule mobGriefing true (false olursa creeper etrafa zarar veremez ama köylüde tohum alamaz) teşekküre gerek yok

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Brnde aynı soruna sahiptim sonra sorunun mobGriefing den kaynaklı olduğunu öğrendim bu sorun yüzünden en az 5 mapim gitti baskası da bunu yasamasın diye simdi kaydoldum siteye yapman gereken /gamerule mobGriefing true (false olursa creeper etrafa zarar veremez ama köylüde tohum alamaz) teşekküre gerek yok
Teşekkür. ._.
Neyse espiriyi bırakalım. Bende yeni harita açınca çalıştığını fark etmiştim. Demek bu yüzden. Deneyince tekrar cevap atacağım, iyi günler.

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Bu önerin işe yaradı, tekrardan teşekkür ediyoruz. :)

Daaydreamer

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
3
Ne dedin ona? Espri falan mı yapmaya çalıştın yoksa? :D