Kaliteli Minecraft Sunucusu Nasıl Olmalı?

Olmuş mu?

• Evet.

Kullanılan: 1 33.3%
  • Evet.

Kullanılan: 2 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    3

Won5

Patates Avcısı
En iyi cevaplar
0
Saygılar selamlar dostlar.Son günlerde "Minecraft Sunucuları" bölümünde oldukça kaliteli(!) sunucular görmeye alıştık.Bende bu sunucuların kalitesinin nereden geldiğini söylemek istedim.Öncelikle hiçbir sunucuyu eleştirmedim sadece genel olarak kaliteli sunucuların neden bu kadar kaliteli olduklarını ana başlıklar altında inceledim.
1."NETWORK" Etiketi
Her sunucuya "Network"(NW, NT vb.) gibi etiketi eklemek sunucunuzun kalitesini yarı yarıya arttırır.Sunucuda kaç tane oyun olduğu önemli değil.Sadece factions, skyblock veya pvp sunucunuz olsa bile bir NETWORK olmanız kalitenizi ve oyuncu sayınızı -doğal olarak kazancınızı- doğrudan arttıran en önemli etkendir.
2. LAPİS
Önceden bazı Türk factions sunucularında görmeye alıştığımız bir madendir.Lakin günümüzde lapis ayrı bir çılgınlığa dönüşmüştür.Sunucunuzun türü veya kalitesi önemli değil.Lapisli sunucuların, diğer sunuculara göre(lapissiz sunucular) daha fazla oyuncuya sahip olması ve kalitesinin(!) artması olağan bir duruma dönüşmüştür.Bu maddede bahsettiğim gibi lapis de NETWORK etiketi gibi kaliteyi doğrudan etkiler.
3. (Ç)Alıntı Eklentiler veya Haritalar
Diğer maddelere göre kaliteyi en çok belli eden özelliktir.Ya haritalarınız yada eklentilerinizin hazır olarak internetten alınmış olması çok önemli.Forumdaki konunuza gelen "map alıntı eklentiler de öyle" gibi mesajlara "Hııı hepsini biz yaptık bikerem" gibi cevaplar vermeniz de kalitenizi(!) arttırmaktadır.
4. Türkçe Harflerin Kullanımı
Yukarıdaki maddeleri yapmadıysanız bile bu maddeye kesinlikle uymak zorundasınız.Türkçe harf kullananı dövüyorlar çünkü.Geliştiricilerin her sunucu sahibi özel karakterleri kullanabilsin düşüncesiyle yaptığı veya sunucu sahiplerinin isteği üzerine eklediği UTF-8 desteğini yok sayarak "Giriş" yerine "Giris" şeklinde kullanılması kalitenin dibine vurmanızda çok etkilidir.
5. Diğer Etkenler
Sunucuyu hazırladınız bitti.Şimdi sunucuya isim düşünmek ve tanıtım konusunu hazırlamak kaldı.Sunucunuzun isminde "Craft,MC,Crafter,Gamer vb." gibi ibareler bulunursa oyuncu sayınızın artmaması işten bile değil.Sunucu ismi yanında tanıtım konusunda oyuncuların dikkatini çekmek için "!!!, 1!!1!!!!!111 vb." gibi işaretleri kullanmanız dikkati üzerine çekecek ve "tıkla bana" etkisi uyandıracaktır.Tanıtım konusunun içeriğini hazırlarken dikkat etmeniz gerekenleri liste şeklinde yazıyorum.
  1. "FOV = 99999" şeklinde alınmış fotoğraflar eroin(hap,cuara,ex,roj vs.) etkisi uyandıracak ve daha oyuncu sunucuya girmeden bağımlısı olacaktır.
  2. Konuya girenleri renk körü veya epilepsi yapması için özel olarak hazırlanmış yazılar veya işaretler.Bunun yanında yazıları beyaz yapmalısınız ki bizler okuyamayalım.
  3. Artık konunuz hazır fakat küçük bir kaç dokunuş kaldı.Yetkililer listesini uzatabildiğiniz kadar uzatın ve kesinlikle rehber veya reklamcı alımı olduğunu söyleyin.Bunu duyan oyuncular yetki gören köylüler gibi sunucunuza doluşacaktır ve paranın dibine vuracaksınız.
  4. Son olarak konunun sonuna -veya başına- "SEN YOKSAN BİR KİŞİ EKSİĞİZ ZEMZEM" yazabilirsiniz.
Yukarıda yazdıklarım ne kadar acı olsa da Türk oyuncuları alışkanlıklarından koparamayız.Bu yazdıklarımı yapmamanız sunucunuzun kalitesine veya orijinalliğine artı not olarak düşünülebilir.Türk sunucularının tamamı bu şekilde olmasa bile çoğu bu şekildedir.Sunucusu cidden kaliteli olan arkadaşlarımız da forumda bulunmaktadır.

Konunun doğru yerde olup olmadığını bilmiyorum.Konuyu açacak en mantıklı başlığın burası olacağını düşündüm.
öptüm by.

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kimseyi yermek amacıyla yazmıyorum fakat söylemek istediğim bazı şeyler var bunlar ;
1. Düzgün bir sunucu açacak bir insan gelip bu tarz konuları açıp okumaz. Kaldı ki bu tarz hataları da yapmaz.
2. O kaliteli (!) sunucuların sahipleri de çok belli heves ile açılmış ve para kazanma düşüncesinde olan insanlar olduğu için yine bu konuyu açıp okumaz.
İlla ki insanlara yararım dokunsun diyorsan bu tarz klişe konular yerine genel sunucu problemleri hakkında bilgi veren konu açman daha mantıklı.

Son düzenleme:

SweetNetwork

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eleştiriye kapalı birinin böylesine sert bir üslup ile sunucuları eleştirmesi de ayrı bir mesele..
Söylenecek çok söz var lakin mutlu vaktime denk geldin, çayımı alıp bir sayfa mesaj yazmadım sana..

Son düzenleme:

Won5

Patates Avcısı
En iyi cevaplar
0
Eleştiriye kapalı birinin böylesine sert bir üslup ile sunucuları eleştirmesi de ayrı bir mesele..
Söylenecek çok söz var lakin mutlu vaktime denk geldin, çayımı alıp bir sayfa mesaj yazmadım sana..
Sert olması gerçek olduğunu değiştirmez.

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Türk dizileri gibi birini öldürüp, izleyiciyi aptal yerine koyup; "Rüyaymış, oh be!" dedirten dizilere döndü konuların.