Kalp Krizi Geçiren Bir İnsan Ne Yapmalı?

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
PEK ÇOK İNSAN KALP KRİZİ GEÇİRDİĞİ SIRADA TEK BAŞINA OLUYOR, ETRAFTA YARDIM EDECEK KİMSE BULUNMUYOR.

KALP ATIŞLARI DÜZENSİZLEŞEN VE KENDİSİNİ BAYILACAKMIŞ GİBİ HİSSEDEN BİRİNİN BİLİNCİNİ YİTİRMEDEN ÖNCE YALNIZCA 10 SANİYE KADAR ZAMANI VARDIR. BU DURUMDA NE YAPMANIZ GEREKİR?

PANİĞE KAPILMADAN ÜST ÜSTE KUVVETLİCE ÖKSÜRMEYE BAŞLAYIN. ARABANIZI SAĞA ÇEKİN MOTORU DURDURUN DÖRTLÜLERİ YAKIN ARABANIN ARKASINA GEÇİP SIRT ÜSTÜ YERE YATIN AYAKLARINIZI ARABANIZIN BAGAJINA DOĞRU YUKARI KALDIRIN VE ÖKSÜRMEYE BAŞLAYIN ÖKSÜRMEDEN ÖNCE HER SEFERİNDE DERİN BİR NEFES ALIN;

ÖKSÜRÜKLERİNİZ GÜÇLÜ OLSUN,DERİNDEN GELSİN VE UZUN SÜRSÜN, TIPKI GÖĞSÜNÜZDE BİRİKMİŞ BALGAMI ATMAYA ÇALIŞIR GİBİ ÖKSÜRÜN. HER İKİ SANİYEDE BİR DERİN NEFES ALIP ÖKSÜRÜN VE BUNU YA YARDIM GELENE DEK YADA KALP ATIŞLARINIZ TEKRAR NORMALE DÖNENE DEK SÜREKLİ YAPIN.

SAKIN ARABANIZIN İÇİNDE OTURMAYIN BU ESNADA SİZİ GÖREN İNSANLAR YARDIM EDECEKLERDİR DERİN NEFES ALMAK CİĞERLERİ OKSİJENLE DOLDURUR. ÖKSÜRMEK KALBE TAZYİK YAPAR VE KAN DOLAŞIMINI RAHATLATIR.KALBE UYGULANAN BU TAZYİK,KALBİN NORMAL RİTMİNE DÖNMESİNİ KOLAYLAŞTIRIR.

BÜTÜN BUNLAR SİZE, BİLİNCİNİZİ KAYBETMEDEN ÖNCE HASTANEYE YETİŞECEK ZAMANI TANIR. AYAKLARINIZ YUKARI DOĞRU KALDIRILMIŞ OLDUĞUNDAN VÜCUDUNUZDAKİ BÜTÜN KAN KALBE BASINÇ YAPACAKTIR. BU POSİZYONDA YATMAK KALBİN NORMAL ÇALIŞMAYA DÜZENİNE GEÇMESİNE YARDIMCI OLUR BU KONUDA MÜMKÜN OLDUĞUNCA ÇOK KİŞİYİ BİLGİLENDİRİN.

BU BİLGİ SAYISIZ İNSANIN HAYATINI KURTARABİLİR!!!ASLA, 'BENİM BAŞIMA GELMEZ!' DİYE DÜŞÜNMEYİN.HAYAT TARZIMIZIN EPEYCE DEĞİŞTİĞİ ŞU SON YILLARDA ARTIK HER YAŞTA İNSAN KALP KRİZİ GEÇİRİYOR...

Inanilmazz

Reelin and Rockin
En iyi cevaplar
0
Forumda boş yapılacaksa bunu usulüne göre yapmalısınız. Konu kaldırılmadan yazayım dedim.

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
zibilyon yıl önce yaşanan kimsenin umursamadığı savaşlar için konular yerine böyle konular görmek isterim

9/10
Ama deme öyle, tarihte kalp krizinin önemi büyük...
Mesela fatih sultan mehmet 1868de kalp krizinden öldü, eğer ölmeseydi şu anda hala Selçuklular egemen olabilirdi...

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
"2 snde bir derin nefes alıp öksürün ve bunu yardım gelene kadar devam ettirin."

"Bilincinizi kaybetmeden önce 10 snniz var."

Yardım öteki taraftan gelecek muhtemelen.

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
"2 snde bir derin nefes alıp öksürün ve bunu yardım gelene kadar devam ettirin."

"Bilincinizi kaybetmeden önce 10 snniz var."

Yardım öteki taraftan gelecek muhtemelen.
yapmazsan 10 saniyen var, yaparsan uzuyor o süre lul

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Peki neden capsi kapamadın? Yararlı, 10/10

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Konu ne ara arabanın içine geçti?

Turrand

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Kaynak belirtmemişsin, ne bilelim yalan atmadığını? Şahsen bu konularda bir oyun forumuna güvenemem.

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Kaynak belirtmemişsin, ne bilelim yalan atmadığını? Şahsen bu konularda bir oyun forumuna güvenemem.

İnsanlar kurtulamasın diye içten bir darbe girişimi falan mı yapıyor? Neden yalan söylesin :pof::yıkıl:
Çok önemli şeyleri yazmamış ancak bu konuda yapılması gereken şeylerin birkaçı yazıyor. Biraz internetten kendin araştırırsan görebilirsin.