Kardeş Kardeşe Karşı (seçimlerinizle)

• Konuyu başlatan Creeper452
  • Başlangıç tarihi
C

Creeper452

Ziyaretçi
Bölüm 8: 40 Esir

Vasil adamı bağışlar ve adam zindana atılır.Arkandas kardeşine kavuşmanın mutluluğunu yaşamaktadır.Aradan 2-3 ay geçer.Ülkede yiyecek kıtlığı vardır.Her gün insanlar ölmektedir.Yalnızca Arkandas'ın ülkesinde değil,neredeyse tüm dünya aynı sıkıntıyı çekmektedir.Bir öğle vakti Arkandas askerleriyle sahilde dolaşmaktadır.Birden sahildeki bir balıkçı yere yığılır:

-Ne oldu? (Herkes kılıçlarını çeker.)
-Bilmiyorum.
-Etrafı araştırın !
(Adamlar araştırırken birden denizden bir grup asker çıkar.Saldırıya geçerler.Amaçları sahili ele geçirmektir.Savaş başlar.)

-Ahhh !
-Yardım edin !
(Birden yakınlarda bir gemi görünür.Bu gemi iki tarafa da ait değildir.Gemi top ateşine başlar.Diğer devletler de olayyı duyup Arkandas'a yardım etmeye gelirler.)

-Siper alın !
-Ahhhhhh!
-Koruyun beni !
-Efendim ! (Arkandas'a.) Geri çekilmeliyiz,fazla kalamayız !
-Doğru söylüyorsun,geri çekilin !

(Geri çekilirlerken Arkandas,Vasil ve 38 asker esir düşer.Arkandas ve çevre devletler yıkılır.)

Arkandas esir alındıktan sonra diğerleriyle birlikte gemide görevli olarak çalışır.Arkandas bir gün iş yaparken bir muhafızın silahı dikkatini çeker(Tüfeği ilk defa görmüştür.).Gizlice alır ve diğerlerinin yanına gider.)

-Hey ! Şuna baksanıza.Ne tür bir alet bu ?
Vasil atılır:

-Bu bir tüfek.İçine mermi koyuyorsun ve ateşliyorsun.Bunların daha küçük boyutları da var.Çevredekilerden duymuştum.
-O zaman işimize yarar.Saklayalım bunu !

(Gece olmuştur.Arkandas ve diğerleri isyan planı yapmaktadır.)

Arkandas:

-Görünüşe göre burası silah deposu.Buradaki tüfekleri almalıyız.Sonra da adamları gizlice öldürüp hedefi bizim topraklarımıza doğru çeviririz.

-Anlaşıldı !

İsyan başlar.Çoğu asker öldürülür.Tam gemiden atlayacaklarken kaptan ve askerleri onları görür:

-Nereye gidiyorsunuz böyle ?!(Güler.) Saldırın !

Arkandas tüfeğiyle ateş açar.Birkaç asker öldürürler ve kaçmaya çalışırlar.O sırada gemi bir kayaya çarpar.Hızla çökmektedir.Arkandas ve diğerleri adaya kaçar.O sırada kaptan ve sağ kalanlar ateş açarlar.Arkandas ve diğerleri kayaları siper yaparlar ve karşılık verirler.

DEVAM EDECEK ...[DOUBLEPOST=1372841128,1372534189][/DOUBLEPOST]Bölüm 9: Yeni Sığınak

Arkandas onları oyalarken diğerleri gizlice geri çekilirler.En son Arkandas da gelir.Vasil söze başlar:

-Şimdi ne yapacağız?
-Bilmiyorum.Ve bu gemi kimin ?
-Sonra öğreniriz.Belki gemiye gidip gizlice oradaki erzakları alabiliriz.Ama onlar bunu bizden önce yapacaktır.Önce bir sığınak yapmalıyız.

Arkandas ve diğerleri işe koyulurlar.Önce kendilerine alet yapmakla başlarlar.Yer ararlarken içi oyuk bir kaya bulurlar.Oraya malzeme taşımaya başlarlar.Sığınak orasıdır.Yiyecek bulurlar.Orada bolca tavuk vardır.Kendilerine küçük bir çiftlik kurup oradaki hayvanları çiftliğe götürürler ve hayvancılık da yaparlar.Artık yiyecek sıkıntısı da yoktur.Gemiden kaçarken aldıkları eşyaları kullanırlar ve yenilerini yaparlar.Kaptan ve askerlerine yakalanmamak için kayanın etrafını taş ve yapraklarla gizlerler.Şimdilik sıkıntıları yoktur.

-Yorucu bir gün oldu ama en azından başımızı sokacak bir yerimiz var.
-Haklısın.Kaptan ve askerlerine karşı dikkatli olmalıyız.Kaptan destek getirebilir.

Dedikleri doğrudur.Kaptan ertesi gün yeni bir gemi ile gözükür.Gemide çokça asker vardır.Birkaç asker batan gemideki erzakları alırken Arkandas ve diğerleri gizlice onları yakalar ve erzakları onlar alırlar.Askerleri sorguya çekerler:

-Kaptan nerede?
-Siz.Bu sizsiniz,gemiden kaçanlar !
-Söylersen hayatın bağışlanacak !
-Çabuk söyle ! (Vasik kılıcını çeker.)
-Sizi arıyorlar.Bulamazlarsa adadan ayrılacaklar.

Askerler son anda Arkandas'ın askerlerinin ellerinden kurtulurlar.Askerler kaçmaya çalışırlar ancak tam bölgenin dışına çıkacaklarken biri bacağından vurulur.Diğeri ise ayağı taklıp yere düşmüştür.Düşen asker ayağa kalkar ve arkadaşını da kaldırmaya çalışır ama vurulur.Böylece kaptanın haberi alması engellenmiş olur.

DEVAM EDECEK...[DOUBLEPOST=1373207508][/DOUBLEPOST]Bölüm 10: Sahte Asker

Kaptan aramayı son bir kez daha yapar.Onları bulamayınca gitmejk için hazırlanırlar.Arkandas ve diğerleri gidecekeri gün baskın düzenleyeceklerdir.Sonunda gidecekleri gün gelir.Çalılıklarda saklanmaktadırlar:

-(Fısıltıyla) Nişan alın !
(Herkes nişan alır.)
-Ateş !

Gemiye binmeye çalışan askerlerin çoğu ölür.Ancak yeri tespit edemediklerinden ateşin nereden edildiğini bilemezler:

-Siper alın ! İçinizden bir grup benimle gelsin !

O sırada Arkandas grubu etrafa dağıtır.Her kişi farklı bir taraftan ateş eder.Kaptan adadan kaçmak üzeredir.Adada kalanların çoğu vurulmuştur.Arkandas ve diğerleri saldırıya geçer.Arkandas denize atlar ve yüzmeye başlar.Gemiye tırmanır.Diğerleri adadan ateş açıyordur.Arkandas bir askeri gizlice öldürür ve kıyafetlerini giyer.O sırada kaptan Arkandas'ı çağırır:

-Sen,buraya gel !
-Hemen efendim !

Kaptan Arkandas'a silahları silah deposuna götürmesini ister.O sırada yanında çalışan birkaç işçi depoya doğru yola koyulur.Arkandas ve kaptan başbaşa kalmıştır...

A)KAPTANI GEMİYLE BİRLİKTE ELE GEÇİRSİN B)KAPTANI ESİR ALSIN