kendisini tasarımcı olduğunu idda eden bir dolandırıcı daha

TUSİATECHNOLOGY

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Öncelikle herkese selamlar, discord sunucularında gezerken kendisinin tasarımcı olduğunu idda eden birisine rastladım
durumunda şu şekilde bir ifade vardı; ücretli banner afiş yapılır tarzında. Onla bir süre öyle böle konuştuktan sonra
bana bir tasarım örneğini attı
bandicam 2021-02-04 12-28-03-031.jpg

ilk başta çok belli etmeyerek ücretini sordum ve kendisi beni kazıklamak için gayet de iyi ilerlediğini düşünüyordu.
sonrasında 5 tl gibi bir ücretinin olduğunu söyledi biliyorum 5 tl düşük bir para bunun burda lafını yapıyorum ancak
ilerde böylelerinin sizlerin belki zar zor kazandığınız paranızı böyle kişilere harcamamanız için paylaşıyorum.
herneyse sonrasında kartlarının olmadığını ve steam cüzdan kodu gibi bir şey ile ödeme yapacağını söyledi
bende ne derse tamam diyordum en sonunda ona tasarımlarının ücretsiz bir şekilde oluşturulduğu bir site attım ve
ona şöyle bir şey söyledim; ( neden insanları ücretsiz yapılan bir şey ile kazıklamaya çalışıyorsunuz dedim?) hatta bundan önce
kartlarım olsaydı 10 tl gibi bir fiyat olacağını söyledi ama aslında küçük yaşta olduğunu ve babasının kartını vermeye korkan biri olduğunu çok belli ediyordu.
bandicam 2021-02-04 12-28-13-116.jpg

bunları söyledikten sonra durumumdaki numaramı bulup beni tehdit etti ve sonrasında gülücük atıp engelledim.

lütfen böyle kişilere kanmayınız eğer bu tarz insanları bulursanız bu şekilde paylaşmaktanda çekinmeyiniz.
iyi forumlar.

Florins

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Küçük bir ücret için insanları kandırmaya ne gerek var ki hiç anlamıyorum

DarkystNano

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Vay be millet değişmiyor en son 2016 buralardaydım aga be :D :) O zaman daha profesyoneldi bunlar. Az dolandırılmamıştım ama Allah'a hesabını verecek hepsi

Nxymn

Warum diese games? Sei doch einfach Straight.
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Artık milletimiz ergenleri,5 TL'ye düşücek kadar paragöz oluyor efendim.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Tasarım zaten auto.creavite.co üzerinden yapılmış. Bu adama güvenip yaptıracak kişi zaten hayatında hiç internet alışverişi yapmamıştır. Herhangi bir portfolyosu veyahut herhangi bir forumda yetkisi olmayan biri. Güvenmek hata. Dolandırılan olduğunu sanmıyorum, zaten banner ufak bir araştırmayla bulunabilir. Yine de umarım alan olmamıştır. Alan olduysa geçmiş olsun. Kişiyi ifşaladığın için teşekkür ederiz.

Vantoxic

"Only" those who are on the right track win.
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Bana daha çok bir kaç ergeni anımsattı, ki bir şey satın alacaksanız ön yargınız olmalı. Bir satıcının ismine profil fotoğrafına bakarak nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu biraz yorum bilginizde varsa az çok tanırsınız. Örnek vereyim, eğer siyah/beyaz bir profil fotoğrafı ve sade bir isim kullanıyorsa o kişi disiplinli ve ciddi birisidir.