• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
  • rabisu
    Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam
  • Bir Youtube kanalınız var ve kanalınızın tanıtımını mı yapmak istiyorsunuz? Bizimle bu linkten iletişime geçin, size sponsor olalım!

Kim Bu D.B.T.? - Gelin Tekrardan Tanışalım...

dBerkeTurkmen

Ağaç Yumruklayıcı
Steam
dBerkeTurkmen
Ruh Hali
Minecraft
dBerkeTurkmen
Merhaba, ben Deniz Berke Türkmen.

Bana kısaca D.B.T. diyebilirsiniz, bir çoğu arkadaşım da "dıbıt..." diye seslenir.

2018 yılında Lise'den mezun oldum, hayatımın büyük kısmı bilgisayar başında kod yazarak ve oyun oynayarak geçtiği için istediğim bir şehirde istediğim bölümü tutturamadım. :) İlerde belki burada Üniversite bilgimi görebilirsiniz.

2010 yılında Minecraft oynamaya başladım, oyuncu olarak geçirdiğim sürenin çok uzun olduğunu söyleyemem. 2012 yılının başlarında @UstaUser ile tanıştım. İlk olarak sunucusunda oynamaya başlasam da bu ilişkimiz ortaklığa kadar gitti.

2016 yılına kadar onlarca Minecraft sunucusu açtım, o zamanlar yeterince tecrübesiz ve bilgisiz olduğum için en iyi sunucumuz oyuncu rekoru 200 olmuştu.

Bu süreç içinde eklentiler ile içli dışlı olmuştum, yabancı kaynaklardan araştırma yapmaktan İngilizce'yi gerçekten anlayabilecek kadar öğrenmiştim. Bir gün "Yeter artık! Hata veren ve sürüm sorunu olan eklentilerden bıktım!" diyerek @Survivors 'ın yardımı ile Java öğrenmeye başladım.

Gerçekten Minecraft bana çok şey katmıştı, mükemmel derecede olmasa da Java öğrenmiştim, bu da benim gözlerimi açtı ve artık yazılım benim hobim olmuştu. Kendi egomu tatmin edebilmek için Bilgisayar Yazılımı yapmam gerektiğini düşünmüştüm, C# dilini öğrenip Skype için Otomatik Mesaj programı oluşturmuştum. Ücretli sattığım için büyük ihtimal bir çoğunuzun bundan haberi yok. =)

- Huh... bitti mi??
+ Oh wait... daha yeni başlıyor.

2016 yılının başlarında Rust oyununda oynadığım bir sunucunun beni ve arkadaşlarımı banlaması ile kinlenip rakip bir sunucu kurdum. Bu sunucudan beklentim çok yüksek olmasa da Türkiye'nin en büyük Rust sunucusu olmuştu. Bu sunucu günün 16 saati 200 kişiye hizmet veriyordu. İyi kazandığımı da inkar edemem.

Bu projede bir kaç ortağım olmasına rağmen her şeyi tek başıma yaptığım için çok yoruluyordum ve en sonunda sunucuyu kapattım. =)

Ego'mu tatmin etmek için öğrenmiş olduğum C# dili tesadüfen Rust eklentilerinde kullanılıyordu. Ben de bunu sevmiştim.

Bkz: RustTurkiye.de by FiloNetwork

- Eee sonra ne oldu? Bu kadar mı?
+ Yani... Sonuçta 18 yıllık bir hayatım oldu, bu kadarı fazla bile.
- Peki...
+ Spoiler vermek gibi olmasın ama Minecraft ile kapanmamış bir defterimiz var.

He bide eski hesabım... O ne oldu bu arada? Kirli ve özür dilerimlik dolu bir geçmişim nedeni ile bu hesaba geçtim. Kendimden utanıyorum... :FeelsBadMan:

- 29.09.2018

Not: Instagram hesabım forum kullanıcı adımla aynı. :p

Ekli dosyalar

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
Danışman
Steam
BurnerTroll
Ruh Hali
Konuyu daha küçük biri açmış gibi hissettiğim için daha ince bir iç sesle okudum ama fotoyu görünce afalladım.

"...biz de bayilik açacaktık..."