Kırılan bloktan belli bir şansla farklı bir eşya düşürmek

omerelikalfa078

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyun Sürümü
1.16.5
İstediğim şey taş kazarken %10 ihtimalle coin (Altın parçası) düşürmek. Bununla ilgili bir kaç konu buldum ama bulabildiklerimde belli bir şansla değil de her zaman düşüyor. Nasıl yapılacağını bilen var mı?

killerpro4242

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Skript ile mümkün ancak 1.8 skripterim ve 1.16.5 ile ilgili bilgim yok. Muhtemelen bir şey değişmez ama yine de yanlış bilgi vermek istemem. @na2000 aktif olduğunda size yardım edecektir.

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
Skript ile mümkün ancak 1.8 skripterim ve 1.16.5 ile ilgili bilgim yok. Muhtemelen bir şey değişmez ama yine de yanlış bilgi vermek istemem. @na2000 aktif olduğunda size yardım edecektir.
Lan ben niye yardım ediyom sen etsene.
Neyse, bende 1.8'e yazıyorum genelde ama aynıdır herhalde denersiniz olmazsa söylersiniz.

Kod:
on break of cobble_stone:
    chance of 10%:
        drop 1 diamond
NOT: Cobblestone jeneratörü için kullanacaksan bu şekilde tavsiye etmiyorum.
Cobblestone kırdığınızda %10 şansla elmas düşmesi lazım düşerse söylersiniz coin olarak eklerim.

omerelikalfa078

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Lan ben niye yardım ediyom sen etsene.
Neyse, bende 1.8'e yazıyorum genelde ama aynıdır herhalde denersiniz olmazsa söylersiniz.

Kod:
on break of cobble_stone:
    chance of 10%:
        drop 1 diamond
NOT: Cobblestone jeneratörü için kullanacaksan bu şekilde tavsiye etmiyorum.
Cobblestone kırdığınızda %10 şansla elmas düşmesi lazım düşerse söylersiniz coin olarak eklerim.
cobble_stone olarak yazdığımda skript hata veriyor, cobblestone olarak yazarsam hata vermiyor ama elmas da düşmüyor.