Kitap Önerileri #1

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Herkese selamlar! Bu pandemi döneminden önce pek kitap okuma alışkanlığı olan birisi değildim. Dört,beş ayda bir gider iki, üç kitap alırdım. Onları da birkaç ayda okurdum. Fakat işler bu sene değişti. Pandemi döneminde yirmiden fazla kitap okuduktan sonra(son zamanlarda daha da sıklaştı) kütüphanemi genişletme ihtiyacı duydum. Çünkü çok fazla kitabım olmadığı için -çoğu da çocukluktan kalma- kitap siparişi vermeye karar verdim. Bunları da sizlerle paylaşmak istiyorum. Hem okuduklarımı hem de okuyacaklarımı sizlere öneriyorum.

1 - Percy Jackson serisi (Rick Riordan)
Eh, pek anlatmama gerek yok fakat muazzam bir kitap serisidir. Büyük bir fan kitlesi var şahsen Harry Potter çılgılığına rakip olabilecek bir seri olduğunu düşünüyorum ama yazarın daha çok farklı projeleri oluyor. Şu anda iki tane filmi var ve iyiler fakat kitapları daha da iyi. Rick Riordan, yakınlarda Percy Jackson'ın bir dizisi veya devam filmi çıkabileceğini duyurdu. O yüzden takip edebileceğiniz bir seri olduğunu düşünüyorum. İlk okuduğunuzda biraz çocuk kitabı gibi gelebilir fakat Yunan Mitolojisi'ne ilginiz varsa kesinlikle okuyun! @byElysion ve @Cullen 'e selamlar canlar.

2 - Gölgelerin Efendisi serisi (John Flanagan)
Gölgelerin Efendisi'de biraz çocukça gelebilir fakat seri ilerledikçe(14 kitabı var) karakterle birlikte büyüyorsunuz. Orta Dünya'nın tadını taşıyan muazzam bir seri. Başkarakterimiz bir Orman Muhafızı -polis gibi düşünebilirsiniz- ve Araluen Krallığı'ndaki suçlularla savaşıyor. Bir an olsun aksiyonun eksilmediği ve her zaman sürükleyici bir kitap serisidir. Şiddetle tavsiye ediyorum!

3 - Evrenin Ötesi Üçlemesi (Beth Revis)
Bilim kurgu ve gizem meraklıları için güzel bir kitap serisi. Dünya'da eşitsizlikler ve kaynaklar hızla azalırken Finansal Kaynak Borsası diye bir şirket devasa bir uzay gemisi inşa ediyor. Godspeed'in görevi ise yeni bir gezegene gitmek. 300 yıl önce dondurulan Amy, yaklaşık olarak 250 yıl sonra uyandırılır ve erken uyandırılmasının sebebini araştırırken kendisini ve yakınlarını büyük bir tehlikenin içine atar. Evrenin Ötesi, Bir Milyon Güneş ve Dünyanın Gölgesi olmak üzere bir üçlemedir.

4 - İlahi Komedya (Dante Alighieri)
Her zaman okumak istediğim serilerden biridir İlahi Komedya. Yakın zamanda siparişi verdim ve okumak üzereyim. Dante öldüğü zaman Cehennem, Araf ve Cennet'teki yaşamını kendi ağzından anlatır. Listedeki tek okumadığım kitap serisi fakat size öneriyorum. Elden ne gelir...

Bugünlük bu kadar olsun, haftaya ikinci bölümünü yazarım, iyi forumlar dilerim!

MagicalBey

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Olasılıksız-Adam Fawer öneririm.Kitap okumaktan nefret eden bir insanı bile kendisine bağlar.

byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
Yunan Mitolojisine başlangıç için Percy Jackson güzel bir kitaptır. Mitolojiyle tamamen bire bir olmasa bile hem filmi hem de kitabı ilginizi çekecektir. Devamı olarak da Olimpos Kahramanları serisini okuyabilirsiniz yine aynı yazarın eserinden. Bu dediklerimi okuduktan sonra Teogoni, İşler ve Günler, İlyada ve Oddisea okursanız sağlam bi temele sahip olursunuz.

5ff992ee696e1d2b1dd1ef5294f46508.jpeg

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Yunan Mitolojisine başlangıç için Percy Jackson güzel bir kitaptır. Mitolojiyle tamamen bire bir olmasa bile hem filmi hem de kitabı ilginizi çekecektir. Devamı olarak da Olimpos Kahramanları serisini okuyabilirsiniz yine aynı yazarın eserinden. Bu dediklerimi okuduktan sonra Teogoni, İşler ve Günler, İlyada ve Oddisea okursanız sağlam bi temele sahip olursunuz.

Hatta Yunan Tanrıları adında bir kitabı var aynı yazarın onu da tavsiye ederim. Titanları ve diğer tanrıları da öğrenebilirsiniz.

ArdaKaya_TR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben de size Labirent serisini önerebilirim. Bilim kurgu romanları sevenler için gerçekten çok güzel bir seri.

Dedektiflik kitapları için de Sherlock Holmes serisini tavsiye edebilirim. Bu iki seriyi de bitirdim , en sevdiğim serilerden oldular :)