Klasik Türk Şakaları

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Klasik Türk Şakaları
Selamlar! Bugün konumuz biz Türklerin yaptığı geleneksel şakalar!

1- Tanıdık birini görünce direksiyonu tanıdığın üzerine kırmak

Bana göre son kalan Türke kadar gidecek bir olay. Başka bir ülkede göremeyeceğiniz bir davranış, garanti veririm. Bazı zamanlar tehlikeli olsa da genellikle komik karşılanıyor. Fakat önemli olan yakın bir arkadaşınıza yapmanız yoksa kavga çıkması çok olağan.

2- Enseye "Bugün Cuma!" diyerek vurmak.

Benim en sinirlendiğim olaylardan biri, neden vurduklarını anlamakta güçlük çekiyorum. Durup dururken "Bugün Cuma, enseyi kapa!" diyerek, genellikle sert, vururlar ve senden de başkasına vurman istenir. Bu aktivite tüm arkadaş grubu arasında belli zaman aralıklarıyla tekrar edilir.

3- Yeni alınan ayakkabıya basmak.

Yine sinir olduğum bir davranış. Ne güzel yeni ayakkabı almışım ve okula giriyorum. Çok mutluyum fakat bi' arkadaşım gelip ayakkabıma basıyor ve anlık olarak moralim düşüyor. Bir kişiyle kalsa yine iyi yeni ayakkabı gören geliyor. Hiçbir zaman bitmeyecek bir Türk şakası. Size tavsiyem okula beyaz ayakkabı ile gitmemeniz.

4- Balkon demirlerinde duran kişiyi sarsmak.

Anlık kalp krizi olarak açıklanabilir. Balkonda güneşin tadını çıkarırken bir anda gelen o sinsi arkadaş, seni öyle bir sarsar ki düşmüş kadar olursun.

5- Biri sandalyeye otururken sandalyeyi altından çekmek.

Artık pek yaşamasam da daha küçükken çokça yaşıyordum. Komik bir yanını yine bulamadığım bir şaka fakat sevmediğim kişilere bolca yapardım. Denemenizi tavsiye ederim.

Konumuz bu kadardı, okuduğunuz için teşekkürler!

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Hepsini yapmışım yeni fark ettim :kaplum: