Topluluk Ürünü KomutEngelle V3.3.0 - Yeni Bir Ceza Skripti! Artık Komut Yazamama Cezası Verebileceksiniz!

KingAmdin_YT

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Yukardaki skripte sadece 10 muaf komut yazabiliyoruz fazlası için biraz kendimiz editlememiz gerekiyor ve bu konuda ben de düşündüm, options kısımlar yerine komutları verilere eklemek daha iyi olur hemde istediğimiz kadar komutları verilere ekleyebiliriz sunucu içinden.

Özellikleri şöyle olabilir;
1- /komutliste - Muaf komutları listeler.
2- /komutekle - Muaf komutları ekler.
3- /komutsil - Muaf komutları siler.

Tavsiyemi verdim. Kolay gelsin.

Örnek skript (aşağdaki skript dümdüz değil)
Kod:
command /komutekle [<text>]:
    permission: op
    trigger:
        arg is set:
            add arg to {muaf::*}
            send "&c%arg% komutu muaf listesine eklendi."
            stop trigger
        else:
            send "&c/komutekle [text]"
            stop trigger
command /komutsil [<text>]:
    trigger:
        arg is set:
            if {muaf::*} is arg
                remove arg from {muaf::*}
                send "&c%arg% komutu muaf listesinden çıkarıldı."
                stop trigger
            else if {muaf::*} is not arg:
                send "%arg% komutu zaten muaf listesinde ekli değil."
                stop trigger
command /komutliste:
    trigger:
        loop {muaf::*}:
            send "&6> &b%loop-value%"
        stop trigger
on command:
    {komutengellenenkisi}:
        command is not {muaf::*}:
            cancel event

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hevesini kırmak istemem ama gereksiz bir skript yazmışsın. UEAntiTab eklentisi varken ve zaten ücretsizken daha fazla bu tür skriptler yazmaya gerek yok. FARKLILIK yaratacak hiçbir şey yok.

FurkanYLMZ

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hevesini kırmak istemem ama gereksiz bir skript yazmışsın. UEAntiTab eklentisi varken ve zaten ücretsizken daha fazla bu tür skriptler yazmaya gerek yok. FARKLILIK yaratacak hiçbir şey yok.
Yanlışını düzeltmek istemem ama bir java eklentisi skript mantığından sunucuyu daha çok yormaktadır. Fazla satır içerdiğinden dolayı gereksiz hale gelmiş, kısa kodlarla bu skript daha işlevli hale getirilebilir.

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yanlışını düzeltmek istemem ama bir java eklentisi skript mantığından sunucuyu daha çok yormaktadır. Fazla satır içerdiğinden dolayı gereksiz hale gelmiş, kısa kodlarla bu skript daha işlevli hale getirilebilir.
Yanlışımı düzeltmedin çünkü yanlışım yok. Eklenti dediğimiz sistem direk java sanal makinesi yani anlayacağınız dilde söylemek gerekirse direk javayla iletişim kurar. Skript ise önce kodları javaya algılatır. İşte burada eklenti daha fazla iş görür. Ayrıca gereksiz kod diye bir şey yoktur javada. Sadece yazarsın. Skript değil bu.

FurkanYLMZ

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yanlışımı düzeltmedin çünkü yanlışım yok. Eklenti dediğimiz sistem direk java sanal makinesi yani anlayacağınız dilde söylemek gerekirse direk javayla iletişim kurar. Skript ise önce kodları javaya algılatır. İşte burada eklenti daha fazla iş görür. Ayrıca gereksiz kod diye bir şey yoktur javada. Sadece yazarsın. Skript değil bu.
Bir uzun kod vardır bir kısa kod vardır, kısa yazdığın kod ile çalışan bir mantığı uzun yoldan dolamaçlı bir şekilde de yazıp aynı işlemi gördürtebilirsin buda öyle olmuş. Öncelikle internetten gereksiz yazılan satır ve kodların ne olduğuna bak derim. 3 Yıldır php ile uğraşıyorum bana kodun ne olduğunu anlatmamanı tavsiye ederim.

ToprakM

KEK
Emektar Üye
En iyi cevaplar
49
Ruh hali
Bir uzun kod vardır bir kısa kod vardır, kısa yazdığın kod ile çalışan bir mantığı uzun yoldan dolamaçlı bir şekilde de yazıp aynı işlemi gördürtebilirsin buda öyle olmuş. Öncelikle internetten gereksiz yazılan satır ve kodların ne olduğuna bak derim. 3 Yıldır php ile uğraşıyorum bana kodun ne olduğunu anlatmamanı tavsiye ederim.
Gereksiz gördüğün yerleri söyler misin acaba?

FurkanYLMZ

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Gereksiz gördüğün yerleri söyler misin acaba?
Skripti çok süslemişsin öncelikle emeğine sağlık gerçekten güzel olmuş fakat pek süsü sevmeyen insanlar var şahsen ben pek sevmem sürekli sadelikten yanayımdır. Süslemeden kısa kod ile komut engellenebilir buna benzer pek çok skriptte internette mevcut ama seninkisi süslü olarak ayrı bir yer edinmiş. Gereksiz koddan bahsettiğim çok fazla süs verilmiş.

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kendini %100 doğru görürsen ya da devam edersen hiçbir şeyi değiştiremezsin. İlgilendiğimiz alan PhP değil hatta Java bile değil. Sadece sınırlı bir kütükhaneyle ilgileniyoruz. Gereksiz kod diye adlandırabileceğin pek bir şeyler olmaz.

ToprakM

KEK
Emektar Üye
En iyi cevaplar
49
Ruh hali
V3.2.0 Güncellemesi Yayınlandı!
  • Log Ayarı eklendi
  • Bazı diğer küçük değişiklikler yapıldı

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali

dur kanka şimdi birisi bir şey yapmış ya didik didik araştırayım aynısını illa ki başkası internette yapmıştır, hemen bir karalama yapayım. nice. dediğin eklentiyi bilmiyorum ama anti tab falan UE ne anlama geliyor neden büyük onu da anlamadım ama tamamen farklı bir amacı olduğunu düşünmekteyim. bir eleştiri yapacaksan en azından şu şekilde yapmalısın "bu skriptin eklenti olan türevleri internette mevcut ve şu şu x özelliklerini içeriyorlar. sende eklersen güzel olabilir." vesaire diyebilirsin. illa bir şeyi ortadan kaldıralım zaten eklenti hali var herkes onu kullansın demek yanlış. isteyen bunu da kullanabilir. kaldı ki skript daha kolay düzenlenebileceğinden insanların tercihi bu yönde olacaktır.

Mrtol

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
benim sunucumda zaten skript eklentisi var ben bu skripti başka bir eklenti indirme zorunluluğu olmadan sunucumda çalıştırabilir çok rahat ve hızlı bir şekilde düzenleyip geliştirebilirim, böyle bir avantaj varken gidipte neden ayrı bir eklenti indirip kullanayım ondan da bahsedermisin

zaten mevcut bir eklentiyle ayarlamak varken ayrı bir eklenti indirmek çok mantıklı değil mi?