Komutlarla ilgili bir sıkıntı var...

Sezar61

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Beyler sa. Ben map yapıyorum ve sona yaklaştım. Ancak bir sıkıntı var. Map(bedwars tarzı map) yatağı kırılan takım gm3 e geçiyor. Sona kalan takım zaten aynı ama komutlarla bu sona kalan takımı nasıl algılatıp lobiye herkesi ışınlarım? Yardımcı olan herkese teşekkür ederim şimdiden. .

asitsoft

Marangoz
En iyi cevaplar
0
mesela sona kalan takım blue olsun tp @a[r=200,team=Blue] -117 88 469 bu 200 blok çap içindeki blue takımını ışınlatır.
sona kalan takımı algılatmak içinde kızıltaşlı bir sistem (command bloksuz yapılabiliyor) yapabilirsin . yada 4 takım varsa oyun testfor @a[r=200,team=Blue,team=Red,team=Orange] bu command block uyarı verirse bilki green takımı sona kalmıştır.

testfor @a[r=200,team=Blue,team=Red,team=Green] bu uyarı verirse bilki Orange takımı sona kalmıştır :)
(not: 3 team command block ile uyarı verir.kızıltaş meşalesi ve block ile bu uyarı tersine çevrilmelidir.Command block uyarı verirken alınan uyarı pasif olmalı.)
başarılar.

Son düzenleme:

Sezar61

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
mesela sona kalan takım blue olsun tp @a[r=200,team=Blue] -117 88 469 bu 200 blok çap içindeki blue takımını ışınlatır.
sona kalan takımı algılatmak içinde kızıltaşlı bir sistem (command bloksuz yapılabiliyor) yapabilirsin . yada 4 takım varsa oyun testfor @a[r=200,team=Blue,team=Red,team=Orange] bu command block uyarı verirse bilki green takımı sona kalmıştır.

testfor @a[r=200,team=Blue,team=Red,team=Green] bu uyarı verirse bilki Orange takımı sona kalmıştır :)
(not: 3 team command block ile uyarı verir.kızıltaş meşalesi ve block ile bu uyarı tersine çevrilmelidir.Command block uyarı verirken alınan uyarı pasif olmalı.)
başarılar.
Kardeşim sa bna yardım etttiğin için teşekkür ederim ama bn 1.11.2 de oynuyorum yani her zaman etkin yapsam tek komut bloğu iş görür mü

xaxgx123x

Marangoz
En iyi cevaplar
0
şimdi bunun için çok farklı yollar var benim bulduğum yol şu mesela senin oyunun 3 takımlık o zaman böyle bir sistem gerekir önce oyunu bitiğini algılayan bir tablo yapman gerek
Kod:
/scoreboard objectives add son dummy
sonra 1 takımin yatağı kırılırsa o zaman oyun nun son skoruna 1 eklersin
Kod:
/scoreboard players add oyun son 1
ve oyun 3 takım içeriyorsa oyun skoru 2 olunca ve gamemode 0 olan tek 1 takım kalırsa sinyal göndercek
Kod:
/scoreboard players test oyun son 2
Kod:
testfor @a[gm=0,team=team1]
Kod:
testfor @a[gm=0,team=team2]
Kod:
testfor @a[gm=0,team=team3]
ve eğer oyunda gamemode 0 da olan oyuncalar varsa sinyal göndercek bunu kızıltaş meşalesiyle ters yapcan 2 sindende sinyal kesilince geriye bir oyuncu kalcak ve eğer 1 oyuncu kalırsa yanan yanmayan 1 kızıltaş meşalesi kalcak ve sonra geriye 1 tane yanan meşale kalırsada tüm oyuncuları önce takımlarından çıkartıcan
Kod:
/scoreboard teams leave @a
sonrada herkezi spawna ışınlican
Kod:
/tp @a x y z
umarım yardımcı olmuştur istersen skypten ekle sana yardım edeyim skype live:kanka_1698 skyptaki ismin gürkan çoruh resimde gürkanla oyun yazıyor mavi renkler falan var

Sezar61

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
şimdi bunun için çok farklı yollar var benim bulduğum yol şu mesela senin oyunun 3 takımlık o zaman böyle bir sistem gerekir önce oyunu bitiğini algılayan bir tablo yapman gerek
Kod:
/scoreboard objectives add son dummy
sonra 1 takımin yatağı kırılırsa o zaman oyun nun son skoruna 1 eklersin
Kod:
/scoreboard players add oyun son 1
ve oyun 3 takım içeriyorsa oyun skoru 2 olunca ve gamemode 0 olan tek 1 takım kalırsa sinyal göndercek
Kod:
/scoreboard players test oyun son 2
Kod:
testfor @a[gm=0,team=team1]
Kod:
testfor @a[gm=0,team=team2]
Kod:
testfor @a[gm=0,team=team3]
ve eğer oyunda gamemode 0 da olan oyuncalar varsa sinyal göndercek bunu kızıltaş meşalesiyle ters yapcan 2 sindende sinyal kesilince geriye bir oyuncu kalcak ve eğer 1 oyuncu kalırsa yanan yanmayan 1 kızıltaş meşalesi kalcak ve sonra geriye 1 tane yanan meşale kalırsada tüm oyuncuları önce takımlarından çıkartıcan
Kod:
/scoreboard teams leave @a
sonrada herkezi spawna ışınlican
Kod:
/tp @a x y z
umarım yardımcı olmuştur istersen skypten ekle sana yardım edeyim skype live:kanka_1698 skyptaki ismin gürkan çoruh resimde gürkanla oyun yazıyor mavi renkler falan var
BİRAZ GEÇ OLDU AMA SOYLE SOYLEYEYIM BIRKAÇ KONUDA DAHA ISIM VAR SENINLE BEKLE HEMEN EKLİYORUM