Basit Vip Yönetim Skripti

Riaxetr

Şehit mi düştü asker? Cennet koktu da her yer..
En iyi cevaplar
0

Merhaba istek üzerine @MeeRach tarafından hazırlanmış bir skripti paylaşmaya karar verdim.

/vip ekle oyuncu > "plugins/Skript/scripts/VIP/vipdata.yml" buraya oyuncuyu kaydeder.
/vip sil oyuncu > "plugins/Skript/scripts/VIP/vipdata.yml" buradaki oyuncuyu siler.
/oyuncumenüsü > "plugins/Skript/scripts/VIP/vipdata.yml" burada olan oyuncuların kullanabileceği menü

Merhaba temel yapıdadır, geliştirebilirsiniz, süreli sistem grup sistemi ekleyebilirsiniz. skript-yaml gereklidir.
Kod:
command /vip [<text>] [<text>]:
    permission: op
    trigger:
        load yaml "plugins/Skript/scripts/VIP/vipdata.yml" as "vip"
        set {_vips::*} to yaml list "vipler" from "vip"
        if arg-1 is "ekle":
            if {_vips::*} doesn't contain arg-2:
                add arg-2 parsed as offline player to {_vips::*}
                set yaml list "vipler" from "vip" to {_vips::*}
                save yaml "vip"
        else if arg-1 is "sil":
            if {_vips::*} contain arg-2:
                remove arg-2 parsed as offline player from {_vips::*}
                set yaml list "vipler" from "vip" to {_vips::*}
                save yaml "vip"

command /oyuncumenüsü:
    trigger:
        set {_vips::*} to yaml list "vipler" from "vip"
        if {_vips::*} doesn't contain player:
            send "Kullanamazsın"
            stop
        send "x"

İnfumia

Software And Design
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Şahsi görüşümce gereksiz bir skript. Çünkü sunucu kuracak birey yada bireyler topluluğu'nun VİP satışlarını kayıt altına almaları gerekmektedir. Bu zaten olması gereken ve elle yapılabilecek bir olaydır. Bunun için ekstra Plugin ve Skript eklenmesini normal bulmuyorum. Sunucuyu ağırlaştırmak ve veri depolanması sıkıntı yaratabilecektir.
Bununla beraber, arkadaşın kendi skriptini paylaşması varken siz neden paylaşma gereği duydunuz ki :) ?

Son düzenleme:

Riaxetr

En iyi cevaplar
0
Şahsi görüşümce gereksiz bir skript. Çünkü sunucu kuracak birey yada bireyler topluluğu'nun VİP satışlarını kayıt altına almaları gerekmektedir. Bu zaten olması gereken ve elle yapılabilecek bir olaydır. Bunun için ekstra Plugin ve Skript eklenmesini normal bulmuyorum. Sunucuyu ağırlaştırmak ve veri depolanması sıkıntı yaratabilecektir.
Bununla beraber, arkadaşın kendi skriptini paylaşması varken siz neden paylaşma gereği duydunuz ki :) ?

Bu skript sunucuyu pek yormaz, skriptin sunucuyu yorma anlayışı yanlıştır. Skript doğru yazıldığı takdirde sunucuyu yormaz, aksine bir eklentiden daha az yer kaplar.

Amaç zaten yöneticilerin işini kolaylaştırmaktır, basit bir skriptle bu olay çözülebilirken elle tutmaya gerek kalmaz. Tabii siz işinizi zorlaştırmak isterseniz başka, düşünsenize sunucunuzda 30 kişi vip aldı her gün kontrol mü edeceksiniz, böyle düşünün.

Aslında birisi discordtan iletişime geçerek benden bu skripti istemişti, bende o esnada evde olmadığımdan dolayı arkadaştan ricada bulundum ve kendisi hazırlayıp bana gönderdi bende bundan herkesin yararlanabilmesi için ücretsiz paylaştım. Zaten arkadaşın bir itirazı olsaydı burada belirtirdi.

İnfumia

Software And Design
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Bu skript sunucuyu pek yormaz, skriptin sunucuyu yorma anlayışı yanlıştır. Skript doğru yazıldığı takdirde sunucuyu yormaz, aksine bir eklentiden daha az yer kaplar.

Amaç zaten yöneticilerin işini kolaylaştırmaktır, basit bir skriptle bu olay çözülebilirken elle tutmaya gerek kalmaz. Tabii siz işinizi zorlaştırmak isterseniz başka, düşünsenize sunucunuzda 30 kişi vip aldı her gün kontrol mü edeceksiniz, böyle düşünün.

Aslında birisi discordtan iletişime geçerek benden bu skripti istemişti, bende o esnada evde olmadığımdan dolayı arkadaştan ricada bulundum ve kendisi hazırlayıp bana gönderdi bende bundan herkesin yararlanabilmesi için ücretsiz paylaştım. Zaten arkadaşın bir itirazı olsaydı burada belirtirdi.
Önemli olanın yetkili kadrosunun işini kolaylaştırmak değil. İşini iyi ve dikkatli yapması olmalıdır. Bir kağıda not almak veya bilgisayardan Not defterine yazmak 3 Saniyesini almaz kişi/bireyin. Ek olarak şuanda tüm sunucular site moduna geçiyor neredeyse, yani işlevsiz ve gereksiz olmuş.
Neyse, başarılar.

Riaxetr

En iyi cevaplar
0
Önemli olanın yetkili kadrosunun işini kolaylaştırmak değil. İşini iyi ve dikkatli yapması olmalıdır. Bir kağıda not almak veya bilgisayardan Not defterine yazmak 3 Saniyesini almaz kişi/bireyin. Ek olarak şuanda tüm sunucular site moduna geçiyor neredeyse, yani işlevsiz ve gereksiz olmuş.
Neyse, başarılar.

Teşekkürler, ben bunu zaten gördüğünüz gibi tam olarak kullanılsın diye paylaşmadım skript-yaml işini öğrenmek isteyenler için paylaştım.

YusufEmre456

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bana göre gereksiz ama neden diye sorarsanız biraz daha geliştirip süreli özelliğini ekleyebilirsiniz.