La Casa de Papel

UstaAhmetCengiz

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

İspanyol yapımı bir soygun dizisi olan La Casa de Papel 2 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanmaya başladı. Dizi toplam 2 sezon ve 19 bölüm sürdü.

Dizinin konusu: Profesör lakaplı bir adamın, küçükken babasının bir soygun sırasında ölmesi sonucu onun anısına dünya tarihinin en büyük soygununu yapmaya karar vermesi. Dizi işinde usta 8 soyguncunun toplanması ile başlıyor. 5 aylık bir eğitimden sonra harekete geçiyor ve soyguna başlıyorlar. Her olayı önceden hesaplayıp, ince eleyip sık dokuyan dahi Profesör kusursuz bir plan için kendi tabiri ile ömrünü adamış. Dünya tarihinin en büyük soygununu nasıl başarabilirsiniz? Profesöre göre kendi paranızı basarak. Bu sebepten dolayı soygun hedefi: İspanya Darphanesi. Breaking Bad izlediyseniz Profesör’ün Walter White ile karakter benzerliğine şaşırabilirsiniz.

Dizi +18, Game of Thrones kadar olmasa da sizi zaman zaman fena utandıracak görüntülere sahip. Dizi müzikleri gerçekten muhteşem. Sadece güzelliğiyle de değil diziyle duygusal bir bütünlük kuruyor sizi o anın büyüsüne kaptırıyor diyebilirim.

IMDb:

Son düzenleme:

UstaAhmetCengiz

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ayrıca ek olarak şunları söylemeliyim. Salvador Dali maskesi rastgele seçilen maske değildir. Dali toplum ahlakına ve saçma adetlerine aykırı yaşamayı kendine benimsemiş dahi bir ressamdır. Yani toplumdan gelen dayatmaları ve yanlış ahlak kurallarını kabul etmemiştir. Yani Salvador Dali maskesi dizide aykırılığı temsil etmektedir.

2. olarak giyilen kırmızı tulumlar da rastgele bir seçim değil. Giydikleri tulumlar sosyalizmi benimsediklerini ve giyen herkesin sosyalist yoldaş olduğunu göstermektedir. Darphane ise kapitalizmi temsil ediyor. Kapitalizm ne derseniz, bu düzende her şeyi para belirler. Yani ahlakı vb. her şeyi para belirler yani gidip paraya saldırdığınız zaman kötü kişi ilan edilirsiniz.
Profesör ise bilimsel düşünceyi temsil ediyor. Fakat hiç beklemediği bir anda aşka yenik düşüyor.

Kapitalist düzene karşı yapılmış harika bir dizi. Sosyalizm temasını içeriyor, derin anlamlı mesajlar veriyor. Zaten bazı sahnelerde çalan
Bella Ciao şarkısı sosyalist bir şarkıdır.

Dipnot: Diziyi izledikten sonra sosyalist olan ergenler görüyorum inşallah buralarda öyle tipler yoktur. Araştırın gidin kitap alın okuyun daha sonra hangi görüşü seçeceğinize karar verin. Sosyalizm'i benimsemiş, okumuş, araştırmış bir kişiyim ve öyle tipler görünce çok tetikleniyorum kusura bakmayın.

İyi forumlar!
Bende biraz araştırmıştım, Bilgiler doğru fakat konuya eklemek istemedim.
Yorumun için teşekkürler.

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Ayrıca ek olarak şunları söylemeliyim. Salvador Dali maskesi rastgele seçilen maske değildir. Dali toplum ahlakına ve saçma adetlerine aykırı yaşamayı kendine benimsemiş dahi bir ressamdır. Yani toplumdan gelen dayatmaları ve yanlış ahlak kurallarını kabul etmemiştir. Yani Salvador Dali maskesi dizide aykırılığı temsil etmektedir.

2. olarak giyilen kırmızı tulumlar da rastgele bir seçim değil. Giydikleri tulumlar sosyalizmi benimsediklerini ve giyen herkesin sosyalist yoldaş olduğunu göstermektedir. Darphane ise kapitalizmi temsil ediyor. Kapitalizm ne derseniz, bu düzende her şeyi para belirler. Yani ahlakı vb. her şeyi para belirler yani gidip paraya saldırdığınız zaman kötü kişi ilan edilirsiniz.
Profesör ise bilimsel düşünceyi temsil ediyor. Fakat hiç beklemediği bir anda aşka yenik düşüyor.

Kapitalist düzene karşı yapılmış harika bir dizi. Sosyalizm temasını içeriyor, derin anlamlı mesajlar veriyor. Zaten bazı sahnelerde çalan
Bella Ciao şarkısı sosyalist bir şarkıdır.

Dipnot: Diziyi izledikten sonra sosyalist olan ergenler görüyorum inşallah buralarda öyle tipler yoktur. Araştırın gidin kitap alın okuyun daha sonra hangi görüşü seçeceğinize karar verin. Sosyalizm'i benimsemiş, okumuş, araştırmış bir kişiyim ve öyle tipler görünce çok tetikleniyorum kusura bakmayın.

İyi forumlar!
Buraya bi sscbm marşı gider ama neys :D

Whoobies

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
diziyi ilk çıktığı ay izlemiştim ve izledğim en iyi yapımlardan biriydi ve 3 günde bitirmiştim.Ancak ben bitirdikten 1 2 hafta sonra gerçekten gereksiz bir düzeyde abartıldı.

UstaAhmetCengiz

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
diziyi ilk çıktığı ay izlemiştim ve izledğim en iyi yapımlardan biriydi ve 3 günde bitirmiştim.Ancak ben bitirdikten 1 2 hafta sonra gerçekten gereksiz bir düzeyde abartıldı.
Benimde geçen hafta bitirdiğim bir dizi arkadaşlar o kadar çok konuşuyordu ki merak edip izledim :D

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Arkadaş çevremde bir ben izlemedim, izlemeyeni dövüyorlar mı neden tanıdığım herkes izliyor :D

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Hâlâ izlemedim, izleyeyim mi?