LabyMod Nedir? Tek tuş ile komut girmek, yazı yazmak, FPS artışı, TeamSpeak, Spotify ve dahası!

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Merhabalar, öncelikle konuma hoşgeldiniz.
Videolardan gördüğünüz, bazı yerlerde duyduğunuz LabyMod nedir, bugün ona deyineceğiz.

Öncelikle LabyMod, MineCraft'a birsürü özellik ekleyen bir Client(Sürüm)'dür.
Bazı sunucularda, bazı özellikleri nedeniyle Yasaktır. (Net bir bilgim yok)
Tuşlara komut/yazı atayıp tek tuş ile komut/yazı girmek, FPS artışı, TeamSpeak desteği, 1.7-1.8 Animasyonlarını seçme, Varsayılan el tarafını değiştirme(sağ,sol), Transparent(şeffaf) sohbet, oyun içi saat, ping v.b detaylar, Spotify desteği, Kanat, şapka gibi kozmetikler, sunucu desteği, ve daha birçok benzer özelliğe sahiptir.

Bu yüzden benim ve birçok Tecrübeli MineCraft kullanıcısının tercihidir, ayrıca benim sizlere önerimdir. Fotoğraflar ile birkaç özelliğini sizlere göstermek isterim, böylece üşenmeyip indirmek için heveslenebilirsiniz;

1. Transparent(şeffaf) Sohbet

1. W, A, S, D, LMB,(Sol Click) RMB(Sağ Click) Tuşlarından hangilerine bastığınızı ekranda gösteren kısım.
2. x,y,z Şeklinde bulunduğunuz bölgenin koordinatını gösteren kısım
3. Pinginizi gösteren kısım (Benimki SS'yi aldığım zaman 135'di. Çünkü indirme yapıyordum :D)
4. Bulunduğunuz sunucudaki çevrimiçi oyuncu sayısını gösteren kısım
5. Saati gösteren kısım. Konuyu sabahleyin hazırladığım için 06:56 gözüküyor.
6. FPS'i gösteren kısım, benimki 45 gözüküyor.
7. Baktığınız yönü gösteren kısım.

1. LabyMod Sekme gezinti bölümü (Sohbet, oyunlar, kronometre v.b)
2. Bulunduğunuz sunucu hakkında bilgiler (IP, Oyuncu sayısı, ping, motd)
3. LabyMod GUİ'yi kapatıp açabileceğiniz yer, ekrandaki Clock, Online v.b yazılar gidiyor.

Özellikler bunlarla sınırlı değil, birçok ayar, animasyon, TeamSpeak, spotify ve daha fazlasını LabyMod ayarlar sayfasından öğrenebilirsiniz.

Artık özelliklerini görüp indirmek istediğinize göre indirme ve kurulum bölümüne geçelim, konuyu fazla uzun tutmak istemiyorum.

İNDİRME
İndirmek için buraya tıklayın.

Virüstotal için buraya tıklayın.

KURULUM
1. Herşeyden önce LabyMod Java gerektirir.

2. İndirdiğiniz .jar uzantılı dosyayı Java ile açın. (Sağ tık > Birlikte aç > Java(TM) Platform SE binary)
3. Açılan sayfada "Next" butonuna basın.
4. LabyMod ile birlikte ayrıyeten kullanacağınız modları seçin, Optifine için iki sürüm mevcut, istediğinizi seçebilirsiniz, onun dışındaki modlar isteğinize bağlı fakat ben hepsini yüklemenizi öneririm :D
5. Tekrar "Next" butonuna basın.
6. Açılan sayfada MineCraft'ın kurulu olduğu klasörü seçin, varsayılan olarak C:\Users\Kullanıcıadınız\AppData\Roaming\.minecraft olur. "Browse" butonuna tıklayarak dizini değiştirebilirsiniz.
7. Install LabyMod butonuna basın. Eğer "Please close minecraft!" hatası alırsanız çözümü basit, oyunu kapatın ve adımları tekrarlayın. herhangi bir hata gelmez ise işlem tamamlandığında MineCraft Başlatıcısını(Launcher) açın ve Edit Profile'den LabyMod 1.8.8'i seçin. Sonrasında "Play" butonuna basın ve oyuna girin.
8. Tebrikler, LabyMod kuruldu.

LabyMod ayarlarını düzenlemek için oyun içerisinde ESC > Ayarlar > LabyMod Settings menüsünü kullanabilirsiniz.

LabyMod'un Resmi Sitesi: www.labymod.net

Herkese keyifli oyunlar dilerim. İyi tatiller.

Zariarius

People will destroyed when they kill each other...
En iyi cevaplar
0
Bende kullanıyorum. Gayet güzel. Tavsiye ederim. Ayrıca konu başarılı! :)

AhmetKayaHD

Marangoz
En iyi cevaplar
0
ben geçen seneden bile kullanıyorum ama sadece bundan ibaret değil labymod yüklerken yanında hangi mod kurmak istersiniz falan olarıda kurabilirsiniz minimap falan

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
ben geçen seneden bile kullanıyorum ama sadece bundan ibaret değil labymod yüklerken yanında hangi mod kurmak istersiniz falan olarıda kurabilirsiniz minimap falan

Evet modları seçtiğimiz bölümde choose file'dan özel mod'da eklenebiliyor fakat LabyMod'un kendi modları yeterli bence.
Bende bayadır kullanıyorum daha fazla kişinin kullanması için konu açmak istedim, Yorumun için Teşekkürler.

Risp

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bazı sunucular "Laby Mod" kullanınca banlıyor. :(

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Başlıkta FPS yükselttiğini söylemişsin de bütün çektiğin fotoğraflar sabit 45 FPS tek seferde mi çektin bilemedim. Labymod üzerine yazılan hileler de olduğu için sıkıntıya sokabiliyor. Ben bir yararını göremedim ama kullananlara gıpta etmemekte elde değil. Benim için yararsız, modu kuran ve sevenler için yararlı bir konu olmuş. Fazla detay vermemişsin ama yine de iş görür.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Başlıkta FPS yükselttiğini söylemişsin de bütün çektiğin fotoğraflar sabit 45 FPS tek seferde mi çektin bilemedim. Labymod üzerine yazılan hileler de olduğu için sıkıntıya sokabiliyor. Ben bir yararını göremedim ama kullananlara gıpta etmemekte elde değil. Benim için yararsız, modu kuran ve sevenler için yararlı bir konu olmuş. Fazla detay vermemişsin ama yine de iş görür.

3 fotoğraf var, birtanesinde FPS gözükmüyor, birtanesinde 46, diğerindede 45. yani sabit değil :)
Ayrıca resourcepack + shader olduğu için böyle. Yoksa 120 fps civarı alıyorum. Kendiniz indirip deneyebilirsiniz.
Yorumun için Teşekkürler.

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
3 fotoğraf var, birtanesinde FPS gözükmüyor, birtanesinde 46, diğerindede 45. yani sabit değil :)
Ayrıca resourcepack + shader olduğu için böyle. Yoksa 120 fps civarı alıyorum. Kendiniz indirip deneyebilirsiniz.
Yorumun için Teşekkürler.
İndirip kurmuşluğum var. Fakat benim bilgisayarımın külüstürlüğü mü yoksa modun ağırlığı mı bilinmez ancak sabit 300 FPS gören oyun bunu görünce ufo diyen köylüye dönüyor ve 60-70 FPS değerlerine kadar düşüyor. 45 - 46 FPS değerlerinde seyrettiğini fark ettim ancak yuvarlak hesapla 45 olabileceğine kanaat getirdim. Benim bildiğim kadarıyla ayarlar kısmında "animations" olması lazım 1.7 vuruşlarını ayarlamak için. Onu da anlatabilirdin mesela.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
İndirip kurmuşluğum var. Fakat benim bilgisayarımın külüstürlüğü mü yoksa modun ağırlığı mı bilinmez ancak sabit 300 FPS gören oyun bunu görünce ufo diyen köylüye dönüyor ve 60-70 FPS değerlerine kadar düşüyor. 45 - 46 FPS değerlerinde seyrettiğini fark ettim ancak yuvarlak hesapla 45 olabileceğine kanaat getirdim. Benim bildiğim kadarıyla ayarlar kısmında "animations" olması lazım 1.7 vuruşlarını ayarlamak için. Onu da anlatabilirdin mesela.

Konuda 1.7-1.8 animasyonlarını seçme diye bahsetmişim fakat detay yok. Sadece birkaç resim ve göze çarpan özellikleri koydum. Gerekli ayarlar yapıldığında vazgeçilmez oluyor. Ben normalde 120-150 fps arası alıyorum Shader + Resource Pack açınca 15-20 arası oluyor bunlarla birlikte 40-60 arası. Akşam işim olmazsa konuyu detaylandırmayı düşünüyorum. tekrardan Teşekkürler.

Risp

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ben LabyMod'u eskiden kullanıyordum şimdi kullanmıyorum. Fps normal gözükmüyor düşürüyor ama 400 falan gösteriyor. Bencede gereksiz bi mod. 1-2 sunucudan banlandım bu mod dan dolayı. -_-

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel konu olmuş devamı açmanı dileği ile.