Yardım Lag Sorunu

JaredNetworkTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Buyrun Timings: Aikar's Timings Viewer
Sunucum 1.5 Yıl açık kalmıştı böyle lag sorunları yoktu. Sunucuyu 3 Gün Açık tutabildim . 2 Gündür Kapalı.
Hem bu sorunlardan hemde hostingimden kaynaklı ping sorunlarından.

Timings'den pek anlamam fakat skriptde çok hata olduğunu görüyorum.
Desteklerinizi Konunun Altına Bekliyorum.
TPS Hiç 18 19'un altına inmiyor.
Hiç düşmüyor fakat anlık laglar girebiliyor.

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Eski bir paket kullanıyorsanız, eski sürümdeki eklentiler ve spigot/bukkit kütüphanesi seneler sonra açıldıklarında sorunlu olabilirler. Gizemli bir şekilde hiç ellenmemiş bir paketin neden lag yapmaya başladığını ben de çözemedim muhtemelen bir kaç şey gözümden kaçmıştır ancak bunun yaşandığını biliyorum. Eklentilerinizi güncelleyin.

Timings raporuna gelecek olursak,
1600354916793.png

200 tick = 200/20 = 10 saniyedir.
Periodical yazan kısım bu işlemin her 10 saniyede yapıldığını gösteriyor ki bu senin skriptlerinle ilgili.
skript klasöründeki skriptlerini incele eğer every 10 seconds benzeri bir şey görürsen o kodu daha detaylı incele.

1600355145812.png

Ayrıca buradaki FIX THIS yazısına tıklayarak başlatma .bat'ındaki flaglarını düzenle

JaredNetworkTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Eski bir paket kullanıyorsanız, eski sürümdeki eklentiler ve spigot/bukkit kütüphanesi seneler sonra açıldıklarında sorunlu olabilirler. Gizemli bir şekilde hiç ellenmemiş bir paketin neden lag yapmaya başladığını ben de çözemedim muhtemelen bir kaç şey gözümden kaçmıştır ancak bunun yaşandığını biliyorum. Eklentilerinizi güncelleyin.

Timings raporuna gelecek olursak,
Ekli dosyayı görüntüle 179820

200 tick = 200/20 = 10 saniyedir.
Periodical yazan kısım bu işlemin her 10 saniyede yapıldığını gösteriyor ki bu senin skriptlerinle ilgili.
skript klasöründeki skriptlerini incele eğer every 10 seconds benzeri bir şey görürsen o kodu daha detaylı incele.

Ekli dosyayı görüntüle 179821
Ayrıca buradaki FIX THIS yazısına tıklayarak başlatma .bat'ındaki flaglarını düzenle
SergenTR#1881 Ekliyebilirmisiniz

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Tüm skriptleri aynı sk'ya atsak daha iyi olurmu? öyle every 10 second gibi şeyler yok discorddan eklesenizde hızlı konuşabilsek :/
Daha iyi olmaz bir şey farketmez. every 10 second gibi bir şey yoksa ve skript configinizi editlemediyseniz o herhangi bir sorun çıkarmamalı.