Launcher Değişikliği

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi SonOyuncu hilelerin önüne geçemeyip launcher çıkartmıştı aynı şeyi Mojang'da yapsaydı ve hileleri engellemek için ayrı bir launcher yayınlasaydı nasıl olurdu sizce ?

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Gerek yok bence. Sonuçta yapılan hileler herhangi bir sunucuda yapılıyor. O sunucudan da sunucu sahibi sorumlu. Sunucunun sahibi nasıl uygun görürse öyle yapar.
Gerek yok dememin sebebi
Mojang'da yapsaydı
dediğin için. Mojang ile bir alakası olduğunu düşünmüyorum.
Ama Launcher değişikliği fikri kötü değil bence. Eğer hilenin önüne hakikaten geçilemiyorsa yapılabilir.
Onun dışında Tek oyunculu da hile yapıp yapmamak sana kalmış bir şey. Adamlara bir sıkıntı çıkarmıyor.Tek oyunculu da hile yapmaya da gerek yok zaten. Hemen
Kod:
./gamemode 1
yetişir imdadına.
Mojang ın böyle bir şeyle uğraşması gerektiğini düşünmüyorum.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Hile kullanacak kişiler launcheri editleyip yine kullanırdı. SonOyuncu'nun buradaki avantajı, Türk hile kullanımının çoğunun internetten hazır bulunan şeylerle olması ve yabancılara hitap etmemeleri. Mojang denesin böyle bir şey, anında "Hile Destekli" launcherlar görürsünüz. (Crackli launcher'ları örnek olarak gösterebiliriz burada)

Ki, SonOyuncu launcherin yaptığı fazla bir şey de yok. Hemen bir jar indirip doğru jar'mı değil mi kontrol ediyorlar.

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu konuya aynı anda 2 süper üyenin cevap vereceğini düşünmemiştim. Haklısınız ama 2 şekilde proje yürütebilirlerdi sunucu sahipleri için ayrı bir versiyon çıkartımı ve bu versiyonu premium hesap gibi sunucu sahiplerine satılabilirdi. Açıkçası Mojang'ın klasik launcher sisteminden farklı bir sistem ile önlemelerini düşünüyordum. Uzun yıllar bende birçok sunucuda görev aldım ve ceza verdiğim oyuncuların %80i genç yaşta oldukları için genellikle yaptıkları Google'da "minecraft 1.9 hile indir" yazmak oluyordu.

Singularity

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu konuya aynı anda 2 süper üyenin cevap vereceğini düşünmemiştim. Haklısınız ama 2 şekilde proje yürütebilirlerdi sunucu sahipleri için ayrı bir versiyon çıkartımı ve bu versiyonu premium hesap gibi sunucu sahiplerine satılabilirdi. Açıkçası Mojang'ın klasik launcher sisteminden farklı bir sistem ile önlemelerini düşünüyordum. Uzun yıllar bende birçok sunucuda görev aldım ve ceza verdiğim oyuncuların %80i genç yaşta oldukları için genellikle yaptıkları Google'da "minecraft 1.9 hile indir" yazmak oluyordu.
Sunucundaki hileler yüzünden çok bunaldıysan FPMC eklentisini 1.12.2 sürümü için öneririm.
Onun dışında Mojang böyle bir şey yapmaya ihtiyaç duymaz. Oyun zaten açık kaynak kodlu bir oyun. İsteyen istediğini yapar yani :).

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sunucundaki hileler yüzünden çok bunaldıysan FPMC eklentisini 1.12.2 sürümü için öneririm.:).
şu an herhangi bir sunucuda görevli değilim. Geçen yıla kadar görevdeydim. Herkes dağılınca ekipden ben de ayrılmış oldum.

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Hile kullanacak kişiler launcheri editleyip yine kullanırdı. SonOyuncu'nun buradaki avantajı, Türk hile kullanımının çoğunun internetten hazır bulunan şeylerle olması ve yabancılara hitap etmemeleri. Mojang denesin böyle bir şey, anında "Hile Destekli" launcherlar görürsünüz. (Crackli launcher'ları örnek olarak gösterebiliriz burada)

Ki, SonOyuncu launcherin yaptığı fazla bir şey de yok. Hemen bir jar indirip doğru jar'mı değil mi kontrol ediyorlar.
Vovovovovoov o kadar basit değil hayır. Olamaz.