Liselere Giriş Sınavı'nda Sonuçlar Belli Oldu!

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
8.sınıfların merakla beklediği liseye geçiş sınavı, LGS, sonuçları açıklandı! 26 haziran 16.00'da açıklanan sonuçlar sonuc.meb.gov.tr adresi üzerinden erişilebilecek. Bursa'da 4.590 kişi MEB'in "nitelikli okul"larına girebilecek. 48 adet okul "nitelikli" seçildi.

Nitelikli okul nedir?
Nitelikli okul, eğitim başarısı yüksek okuldur. Türkiye'de sadece 1367 nitelikli okul var ve bu okulların 747 tanesi İmam Hatip yahut Meslek Lisesi. Bazı ilçelerde nitelikli okul bile yok!

Sınav sonuçları nereden öğrenilecek?
2 Haziran 2018'de yapılan LGS sınavının sonuçlarını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Sınavın çok zor olması nedeniyle öğrenciler isyan etmiş durumda. Türkçe, Matematik ve Fen Bilgisi derslerinin katsayısı "4". İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Yabancı Dil dersinin katsayısı ise "1". Öğrenciler nitelikli okullara gidemezlerse nereye gidecekler? Niteliksiz okullara. Bir nevi zorunlu bırakılan okullara.

Sınavı zorlaştırıp, sistemi karıştırıp, okulları azaltarak ülkeye bir "darbe" daha vurdular ve vurmaya devam edecekler.

@AdexTR @Minecraftplayerr @Pluginsel @Cardinal41 @ByAlpha @GunWiggle @AtomyTR @SarpE

Önceki Konu: MASGE

byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
İyi ki bu sınav sistemine denk gelmemişim. Giren arkadaşlara geçmiş olsun gerçekten zor ve saçma bir sınav sistemiydi görüşümce. Hiçbir zaman pes etmeyin, bu sınavda kaybettiyseniz başkasında kazanırsınız.

JlowEX

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
İyi ki bu sınav sistemine denk gelmemişim. Giren arkadaşlara geçmiş olsun gerçekten zor ve saçma bir sınav sistemiydi görüşümce. Hiçbir zaman pes etmeyin, bu sınavda kaybettiyseniz başkasında kazanırsınız.
Bu eğitim sistemi varken çok zor... Bende bu sistemin madurlarındanım. :(

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sınav sorularını inceledim de... Bu sorulara zor diyenler bizim girdiğimiz sınava girseler ne yaparlardı çok merak ediyorum. Herhalde kağıdı çakmakla yakıp öyle verirlerdi. Bence öğrencilerin sırf bahane olsun diye abartıyorlar. Yoksa sorular arasından belki 1-2 tanesi hariç hepsi bir 8. sınıf öğrencisi tarafından rahatlıkla yapılabilecek sorular.

byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
Sınav sorularını inceledim de... Bu sorulara zor diyenler bizim girdiğimiz sınava girseler ne yaparlardı çok merak ediyorum. Herhalde kağıdı çakmakla yakıp öyle verirlerdi. Bence öğrencilerin sırf bahane olsun diye abartıyorlar. Yoksa sorular arasından belki 1-2 tanesi hariç hepsi bir 8. sınıf öğrencisi tarafından rahatlıkla yapılabilecek sorular.
Bir TEOG sınavında yapılan sorulara bakıp bir de bu sınavda yapılan sorulara bakarsak aralarında ne kadar fark olduğunu görebiliriz.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bir TEOG sınavında yapılan sorulara bakıp bir de bu sınavda yapılan sorulara bakarsak aralarında ne kadar fark olduğunu görebiliriz.
Her sene sorulara bakıyorum zaten. Ve bu sınavla diğer sınavlar arasında hiçbir fark göremedim. He tabi belki geçen senenin 2. dönem TEOG sınavı daha kolaydı ama onda da yanlış çıkaran yoktu.

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Geçen sene 17.000 bu sene 17 birinci. Aklımla dalga geçme.