Little Nightmares II Detaylı İnceleme

armagan32

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

fecec9c7-a310-4e15-ab91-5f53efddba58.jpg

Little Nightmares II İnceleme

Hepinize merhaba millet, bugün sizlere Little Nightmares II'nin sizler için incelemesini yaptım ve karşınızda

Little Nightmares II'yi Tanıyalım

Little Nightmares 2’nin oynanışı, ilk yapımı oynayanların veya deneyenlerin olanlara uzak kalmayacağı şekilde dizayn edilmiş. Mono karakteri ile belirli yükseklikteki yerlere tırmanabiliyor, nesneleri yerden veya herhangi bir yerden alıp oraya buraya atıp fırlatabilir ve askıda duran eşyalara veya nesnelere tutunarak sallanabilir. Ekstra oyuna yeni gelen dövüş mekaniği sağ olsun, çevrenizde bulduğunuz silahlar ve benzeri gibi eşyalar ile kendimizi korumak ya da size engel olan engelleri kırıp geçebilirsiniz. Tabi birde yanımızda gezen Six adı genç kız sayesinde daha yüksek kısımlara ulaşma ya da ortak bir şekilde bulmaca çözmelerine de imkan var.
Oyundaki bulmacalar ve gizemler bana göre çok fazla zor değil. bir çoğunu bir veya iki denemede falan geçebiliyorsunuz. İlk yapımdan da hatırlamış olacağınız üzere takip bölümleri ise sizi oyundan bezdirmeye yetecek kadar zor ve gergin. Dövüş mekaniği daha çok hedefi vurma ve doğru zamanla bağlantılı bir mini bir oyun gibi.
Oynanış tarzına gelir isek bayağı güzel olmuş çok beğendim ama bazı sorunları sizeler ile paylaşmak istiyorum. Bulmacalar konusunda her hangi bir sıkıntım yok, fakat kendi kabahatim yüzünden 7 ile 8 dakika arasında kaybettiğim bulmaca bile çok kolay bir şekilde çözümleniyor. Yaşadığım şahsen benim için en büyük sorunlardan birisi Six’in beklemesi gereken bir yerde kalmaması yüzünden ulaşamayacağınız yerler olabilir, bu da çoğu zaman olan bir şey değil. Yaratıklardan ve düşmanlardan sığınmak için girdiğimiz bazı yerlerde kameranın gazabına uğradım denilebilir durumlar oldu. Tam karşımda duran ve hemen zıplayıp geçilebilecek olduğunu bildiğim halde bir noktayı geçemediğim için çok fazla ve defalarca baştan oynamam bazen gerçekten sinirlendiğim bölümler oldu. Özellikle de okul bölümünde ki yaşadığım sürekli olan bir diğer sorun ise, düşmanın beni hiçbir şekilde görememesi gereken bir noktalarda bile yakalanmam oldu ve gülsem mi ağlasam mı pek bilemedim. Başlarken üstünüze bağırarak gelen kafa korkutucu olsa da belirli bir sürenin ardından sonra “ya niye böyle bir olun oynuyorum” demeye başlıyor insan. Checkpoint (yer kayıt) mekaniği ilk yapıma göre çok daha insaflı olduğu düşündüğüm için, yakalanmak çok büyük bir sorun veya sıkıntı pek fazla size bir şey yaratmıyor.
Little Nightmares II bir platform korku oyunudur. Oyunun texture (doku) ve kaplamaları çok güzel ve harika.
Little Nightmares II sizlere aşırı güzel bir atmosfer ve ses efektleri sunuyor, bunların yanında oyunda bir sürü tuzaklar, yapılacak bir sürü yeni şeyler sunmaktadır.

litte.jpg

Yeni Korkular Ve Heyecanlar

İlk yapımda bildiğiniz üzere sarı yağmurluğuyla çeşit çeşit tehlikelere göğüs gerdiğimiz Six’i adlı çocuğu oynadık. İlk yapımı oynamayanlar olabileceğinden ötürü aksiyonları bozmak istemem çünkü eğlenceyi o anda yaşamanızı istiyorum (oyunda arka planında bilgi verilmemesi gereken çok güzel ve önemli hikâye yer alıyor), fakat o Six neyler yapmadı neyler.... Bu sefer gerilmeye baş karakterimiz Mono adlı çocuk (oyun karakteri) ile devam ediyoruz. Tekrardan bizi avlayanlar tabi ki var, tehlikeler bir türlü başımızdan eksik olmuyor. Fakat ikinci yapımda geliştirici stüdyo bir değişikliğe imza atmış bulunmakta ve yanımıza yapay zekâ (bot) tarafından kontrol edilen yoldaşımız Six’i vermiş.
Sinyal Kulesi’nin esrarengiz gizemlere doğru iki arkadaş beraber ilerliyoruz. Bu sefer ilk yapımdan yaklaşık iki fazlası uzunluğuna sahip aksiyon ve macera var karşımızda, bu da demek oluyor ki tuhaf, ucube yaratıklarla başımız daha çok derde girecek. Sadist öğretmen, kana susamış avcı, akıl hastanesinde test uygulayan canavar ve daha fazlası… hayatta kalmak için çok uğraşman gerekli!

İkinci Oyun Daha İyi Mi?

Tarsier Studios'un Little Nightmares II, tüyleri diken diken yapan çekiciliği, benzersiz sanat tarzı ve gizemli ve esrarengiz hikayesiyle oyun topluluğunda kıpırdamalar oluşturdu. Hayranlar, Little Nightmaren'in karanlık, gizemli ve acımasız dünyasını sırlarını ifşa etmek için yıllarını harcadılar, bu yüzden serinin devam filmi Little Nightmares II'nin hayranları çılgına çevirmesine şaşırmamalı. Tarsier Studios, hype trenini bedava deneme sürümleri, koleksiyon oyuncaklar, çevrimiçi çizgi romanlar ve daha fazla korku fragmanını uzmanca oluşturdu.
İki yıl ve ertelemelerin ardından oyun nihayet yayınlandı. Hayranlar, Little Nightmares II'nin selefinin oluşturduğu yutturmaca kadar yaşayacağını varsayarak devam filmi bekliyorlardı. Öyleyse serinin devam oyunu beklentileri karşıladı mı? Cevabı evet, kesinlikle. Hikayeden oynanış ve benzeri gibi mekaniğe, Little Nightmares II, ilk oyunu sudan çıkaran az bulunan bir devam oyunudur.

ss_a17e682e91c93695f2855be46428c4fc04c997f3.1920x1080.jpg

İkinci Oyun Daha Fazla Korkunç Mu?

Oyun tüylerimizi diken diken eden, aşırı korkutucu değil ama tüylerinizi ürpertici atmosferi harika olsa da, "Little Nightmares II" ilk yapımdan daha çok tutarlı bir şekilde daha fazla korkutucudur, o kadar ki duygusal ve zihinsel olarak yorucu olabilir. İlk oyunun kahramanı (ana karakteri) olan Six isimli genç bir kızla arkadaş olur. iki sağ kalım asla garanti bir korkunç macera ve gerilime katlanmak.

Bana Kalırsa

Bana kalır ise, oyun çok güzel bir yapım benim gibi 2D ve platform oyunlarını seven bir kişiliğe sahip iseniz oyunu kesinlikle tavsiye ederim oyun tüyler ürpertici olmasının yanında maceracı ve gizem seviyorsanız kesinlik ile ve kesinlik ile sizlere tavsiye ediyorum mutlaka oynamanızı isterim.

SON

Sizler için bu güzel oyunu yani "Little Nightmares II" yi inceledim ve sonuç olarak dikkatimi çeken ve hoşuma giden çoğu şeyi sizler ile paylaştım umarım yaptığım içerik hoşunuza gitmiştir oynamayı düşünenler için iyi oyunlar.