LÜTFEN YARDIM!! Serverda Nasıl Yaratıkları Kapatabilirim ???!1!

crazyuser

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ya arkadaşlar ben yeni server açtım düz alan fakat balçık çıkıp duruyor sinir oluyorum evlere giriyor sürekli şlap şlap diye ses geliyor ve öldürmeye çalışınca bölünüyor çok gıcık bir şey bu yüzden yaratıkları kaldırmak istiyorum yada sadece balçığı kaldırmanın bir yolu varsa yardım ederseniz çok sevinirim :/

crazyuser

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Çok Teşekkürler ben server bakım aşamasında olduğu için canavarlerı kapamak istemiştim özellikle balçığı saolasın :)

SearcherCrowTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öldürme kodu /killall herseyı oldurur /killall mobs sadece canavarları oldurur.Canavarları kapamak için /difficulity 0 barışçıl yapabilirsin.Yada devre kurabilirsin,böylece hiç doğmazlar.Barışçıl yapsan daha iyi

Ranork

Lapis Toplayıcısı
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
server properties den spawn monsters ayarını false yaparsan doğmazlar :)

Ranork

Lapis Toplayıcısı
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yinede Doğuyor :)
Bukkit.yml'nin İçindeki Spawn Mob Spawn Monsters Gibi Ayarları False Yap
Normal ayarlarda bir bukkit serverinde server.properties ana yetki configidir. Sizin serveriniz değişik arkadaş..

BerqeMC

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Benim serverimde 2 tane world var properties te zaten kapalı ama diğer worldda aaçık oluyo /killall yapıyorum yine doğuyorlar yolu yokmu.bu arada serverime beklerim ip sr6vu357uj3bv5j

Moderatör tarafından düzenlendi:

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Multiverse ya da benzer bir plugin ile yaptıysanız onu ayarlamak için o pluginin içindeki dünya ayarlarını kullanmalısınız.

EgeN7

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim serverimde 2 tane world var properties te zaten kapalı ama diğer worldda aaçık oluyo /killall yapıyorum yine doğuyorlar yolu yokmu.bu arada serverime beklerim ip sr6vu357uj3bv5j

Multiverse ya da benzer bir plugin ile yaptıysanız onu ayarlamak için o pluginin içindeki dünya ayarlarını kullanmalısınız.

Doğru cevap verilmiş, fakat ben biraz daha açmak istiyorum.

Multiverse Core plugini ile yapıldıysa çözüm şu şekilde olacaktır:

Örneğin "world" adında bir dünyanız var, bu haritada yaratık doğmasını engellemek için server ayarlarından (server.properties) ayarladınız.
Ve "castle" adında dışarıdan yükleyeceğiniz bir dünya var diyelim.

Multiverse-Core ile "castle" adlı dünyayı yüklediğinizde, bu dünyada yaratıklar doğmaya başladı.

Multiverse-Core plugin dosyasının içinde bulunan worlds.yml'yi notepad ++ yardımıyla açın ve yüklediğiniz dünyanın ismini bulun. Bulduktan sonra dünya isminin altındaki ayarlarda,

Kod:
    animals:
      spawn: true
    monsters:
      spawn: true

yerlerini bulun. Hayvanların doğmasını kapatmak için animals spawn'ı false, yaratıkların doğmasını kapatmak için ise monsters spawn'ı false yapın.

kutay4512

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Çok teşekkür ederim oldu Superegen

hokkabaz32

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
arkadaşlar şimdi benim rpg serverim olucak onu hazırlıyorum mesela benim spawnladığım yaratıkalr doğsun ama kendiliğinden yaratıklar doğmasın onu nası yapcaz lütfen yardım edin