MİNECRAFT EKRAN KARTI SORUNU [ACİL YARDIM]

emreservet06

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar.
Ben sıradan bir MC oyuncusuyum ve başıma gelen derdi sizlere anlatmak istiyorum... Geçen haftalarda eski bilgisayarımı değiştirip yeni bir bilgisayar topladım. Eski bilgisayar da Minecraft rahatça oynayabilsem de arada bir ufak takılmalar oluyordu. Bu yüzden yeni bilgisayar aldım. Bilgisayarımın performansı şöyle :
- İşlemci: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4400+
- RAM: 3,50 GB
- İşletim Sistemi: Windows 7 Ultimate 64 bit
- Ekran Kartı: Nvidia 9500 GT
Başta bu donanım beni memnun etmişti, ancak sorun sonraki günlerde ortaya çıktı. Minecraft'ı indirip kurdum. Yeni harita açıp oyuna başladım. İlk 10 saniye normal gibi oynuyorum. Ama daha sonra donuyor ve ekranda renkli işaretler çıkıyor. En sonunda ekran kartı hata verip kendini kapatıyor. Bu benim ilk NVİDİA ekran kartım. Sorun bunun yüzünden olabilir mi? Driver yükledim ama NVİDİA EXPERİENCE ekran kartını ve işlemciyi desteklemiyor.

Genel olarak sorunum böyle arkadaşlar. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Bu benim için çok önemli. Uğraşlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

SnKaan

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ekran kartın minecraftı çalıştırcak özellikle, donanımın kötü değil bişide hata var.
1-)Clientde hata olabilir
2-)Driverları güncellemeyi dene
3-)Java 32 bit yüklüyse 64 bit yükle

emreservet06

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Driver az önce güncelledim. Java ise zaten 64 bit idi. Client'de hatadan kastın nedir kardeşim ???

emreservet06

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Otomatik tanılama yaptım, mevcut sürücümü gösterdi ve güncel olduğunu söyledi. Sorunum halen devam ediyor ... :(

S

Sergunkorowakurwa

Ziyaretçi
Otomatik tanılama yaptım, mevcut sürücümü gösterdi ve güncel olduğunu söyledi. Sorunum halen devam ediyor ... :(
Ekran kartınızın verdiği hata nedir? Çizgilenme anının fotoğrafını çekebilir misiniz? Ekran kartı yanmış olabilir.

emreservet06

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Maalesef sorun burada. Hiçbir hata yok, yalnızca donup kalıyor ve ekran kartı kendisini kapatıyor. Yandığını sanmıyorum, LoL ve Dota'yı rahlıkla oynayabiliyorum.

Son düzenleme:

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Nvidia 9500 gt mi? Mağara soğuk muydu kardeşim?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

emreservet06

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
İşin tuhaflığı orada. Battlefield 3 bile oynuyabiliyorum. Fakat Minecraft kaldırmıyor... :(

rayandu06

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ekran kartına bilinçsiz bir şekilde overclock yapmış olabilirmisin ? ekran kartı sürücünü kaldırıp tekrar yüklemeyi denermisiniz.

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Kardeşim çook kötü bir ekran kartına sahipsin (ayrıca eski)

<<AveraL>>

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kardeşim çook kötü bir ekran kartına sahipsin (ayrıca eski)

Evet kart eski olabilir fakat çoğu güncel oyunu kaldırıyor BF 3 'de oynayabiliyormuş zaten yukarıda belirtmiş fakat bu ekran kartı eski olmasına rağmen performansını kaybetmeyen bir kart tabi gta 5 'i ultra ayarlarda açacak kart değil fakat minecraft'ı kaldırmayan kart 10 sene önceki karttır. Kesin donanımsal bir hata var birde minecarft'a girip o renkli işaretler çıktığı zaman bir fotoğraf çekip koyabilirmisin ?

rayandu06

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Evet kart eski olabilir fakat çoğu güncel oyunu kaldırıyor BF 3 'de oynayabiliyormuş zaten yukarıda belirtmiş fakat bu ekran kartı eski olmasına rağmen performansını kaybetmeyen bir kart tabi GTA 5 'i ultra ayarlarda açacak kart değil fakat minecraft'ı kaldırmayan kart 10 sene önceki karttır. Kesin donanımsal bir hata var birde minecarft'a girip o renkli işaretler çıktığı zaman bir fotoğraf çekip koyabilirmisin ?
Katılıyorum. Minecraft zaten sadece ekran kartının pixel ve vertex shaderlarını kullanır. Gerisi tamamen işlemci ve ram e bakar. Eğer işin içine texture packlar ve shaderlar girerse ekran kartı devreye girer

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Katılıyorum. Minecraft zaten sadece ekran kartının pixel ve vertex shaderlarını kullanır. Gerisi tamamen işlemci ve ram e bakar. Eğer işin içine texture packlar ve shaderlar girerse ekran kartı devreye girer
Tedturepackler için ram de lazımdır ^_^

Sent from my iPod using Tapatalk

emreservet06

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sistemimde değişmesi gereken başka parçalar var mı? Yoksa ekran kartını değiştirmem yeterli olur mu?