Mass Effect: Legendary Edition

GoldTurkNW

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
mass-effect-legendary-edition-header-2-1243983-1280x0.jpeg

Mass Effect: Legendary Edition

Merhaba dostlarım sizlerle bir konuda daha karşılaştık hadi konuya geçelim.

Bir çoğunuz Mass Effect serisini duymuştur diye tahmin ediyorum bilmeyenler için kısa bir özet geçelim.
Mass Effect, BioWare tarafından geliştirilen ve ilk serisi 2007 yılında çıkmış aksiyon rol yapma oyunudur. Oyun 22. yüzyılın ortalarında yani 2148 yılında geçmektedir. Mass Effect serisinin ilk 2 oyunu çok sevilmiş fakat 3. ve 4. oyunu ilk 2 oyun kadar sevilmemiştir. Serinin orijinal üçlemesinde galaksiyi Reaperlar veya ajanları olarak bilinen güçlü mekanik varlıklardan ve ilk serideki düşmanlardan Saren Arterius'un da dahil olduğu bir istiladan kurtarmak için karakterimiz olan Komutan Shepard görevlendirilir ve emrine bir uzay donanması verilir. Karakterimizin amacı bu istilaya dur demek için güç toplamaktır. Oyunda güç toplamak için çeşitli ırklar iş birliği yapmanız gerekiyor ve bu ırklara yardım ederek size yardım etmelerini sağlıyorsunuz. Irklar ile konuşmalarınızı dikkatli seçerek yapın çünkü kararlarınıza bağlı olarak bu ırklar size yardım etmeyebiliyor. Oyundaki hikaye ilerleyişi birçok yönde ilerleyebiliyor yani yaptığınız seçimler etki ediyor diyebiliriz. Oyunu oynarken seçimlerinize dikkat etmenizi öneririm bu seçimler iyi sonuçlarda doğurabilir kötü sonuçlarda. Oyun karakter gelişimi anlamında büyük olmasa da güzel bir karakter gelişim ve karakter özelleştirme imkanları sunuyor. Karakterimizin cinsiyetini ve karakteristik özelliklerini belirleyebiliyorsunuz.

Mass Effect: Legendary Edition aslında yeni bir oyun değil serinin orijinal üçlemesini kapsayan bir remastered olacak. Oyun sadece orijinal üçlemeyi değil aynı zamanda bu orijinal üçlemenin DLC paketlerini de içinde barındırıyor olacak.
Yeni Mass Effect gelmiyor diye hemen yüzünüz asılmasın çünkü neredeyse hiç bilgi bulunmayan yeni bir Mass Effect oyunu daha geliyor. Bu yeni Mass Effect oyunu hakkında geliştirici firma fazla bilgi vermekten kaçındı. BioWare projenin daha ilk aşamalarında olduklarını ve deneyimli bir ekibin görevlendirildiğini söyledi. Başka bir açıklamalarında ise Mass Effect evreninin bir sonraki bölümünü oluşturmak için çok çalıştıklarını ve bundan sonraki vizyonlarını açıklamak için sabırsızlandıklarını belirttiler.

Konumuz buraya kadardı umarım hoşunuza gitmiştir bir sonraki konuda görüşmek üzere dostlarım.