mc.ChickenMC.com | İlk 200 Kişiye Hediye | PROFIL | TAG | ÖDÜLLER | 1V1 | DAVIK

FrknZhlp

Founder Of TatliXYX & CraftingCodes
En iyi cevaplar
0
ChickenMC | Davık Bey ile Yeni bir oyun tecrübesi

İyi Günler Forum.Gamer sakinleri,

Öncelikle size yeni mi yeni, ChickenMC 'yi taktim etmekten gurur duyuyorum. Gerekli gereksiz, kötü iyi, sana göre ona göre... demeden oyuncunun oynayış kalitesini yükseltmeye çalışıp durduk. Tabii ki isteklerinizi de göz ardı edemeyiz.

Oyun içerisinde Eventini kendin yap temalı, ufak şirin adalara sahip olduğunuz, oynarken kalitesiz oyuncuya rastlayamayacağınız, bir o kadar da PvP kalitesine dikkat vererek bütün oyunu sizin aklınızdan geçebilecek ya da geçirebileceğiniz keşke şunu da yapsalardı dedirtmeyecek bir oyun tasarısı kurmaya çalıştık. Tabii ki sizlerin taktirleri ile.

İLK 200 HEDİYE SİSTEMİ;
Sunucuya giriş yaptıktan sonra "/kupon kullan <kupon>" komutu ile "CHICKEN-GAMER" Kuponunu kullanarak ödülünüzü alabilirsiniz.

Ayrıntılar ile kafanızı sıkmadan önce sizlere sunucudan bir kaç fotoğraflar sunmak isterim;

[ SPAWN ]

[ SPAWN ]

[ MARKET ]

[ DAVIK BEY ]

1 vs 1 (PvP) SİSTEMİ

PvP sistemi şu ana kadar bir kiminiz duyduğu kimizin duymadığı,
kimizin bildiği kimizin bilmediği "Savaşıok işte ne varsanki" dediğimiz bir sistemdir.
Anlamı aslında people versus people olan bu sistem herşeyin eşit olduğu,
"oyunda ayrıcalık yok, isteyen gelsin" denilen bir sistemdir aslında PvP...
İtemmiş, altın elmaymış, oltaymış, çakmaktaşıymış... mış mış mış... Sonu gelmez gereksiz bir sürü bilgi ve çöplük.

Fakat konumuza gelicek olursak bu sistem hile korumasına karşı biraz kör. Heh işte biz de onu biraz daha değiştirdik.
yazacaksın 1v1 baktın boş e senin elinde de 10k para var dal içeri yumruk yumruğa zırhsız kısa öz ve herkesin karşısında yeteneklerin ve paran için savaş...
Adaletli ve temiz bir sistem.

Eee artık bir fikir sahibi olduğunuza göre kafa sıkan ama eğlenceli bazı ayrıntılara geçebiliriz...

Öncelikle sunucunun adresi: PLAY.CHICKENMC.COM
Sunucunun resmi sitesi: www.chickenmc.com

Bunları sizlerle paylaştıktan sonra "Senin Eventin" sistemini anlatayım. Sunucuda saygı değer bir Davık Amcamız var *Kendisine Amca Denmesinden hoşlanmıyor*. Davık Bey zamanında fazla fazla çalışmış ve insanlara nasıl yardım edebileceğini düşünmüş. Bir yolunu da bulmuş insanlar kendisini besledikçe o da insanlara bunun karşılığı için özel güçlerini kullanıp insanları mutlu edecekmiş. neden bunu yapmış inanın kimse bilmiyor, fakat kötü bir amacı olmadığını umuyoruz.

Yukarıda ki yazıyı anlamayan ya da bu arkadaş ne diyor diyenler için kısaca bir açıklama daha yapalım...

Davık Bey'in özel bir yeri var ve oraya gidip onu tohumlarla besliyorsunuz yaklaşık 1.000 adet tohum yedikten sonra ekranda şu anda mevcut 3 tane Etkinlikten (Event) bir tanesi şansa denk geliyor ve sizler için parti başlıyor;

ÇİFTÇİ
Eğer bu oyun karşınıza çıkmışsa aç kalmıyacaksınız. /spawn yazdıktan sonra arkanızda ki koca tarladan belirli bir süre için tohum toplayacaksınız ve bu tohumların her birisi sizlere 100TL kazandıracak. Kulağa eğlenceli geliyor değil mi ?

YAĞMUR
Hani bizim Davık Bey'ciğimiz var ya onun hemen kümesinin etrafında sizleri güzel madeni ziyafetler bekliyor erkenden yetişemez isen vay senin haline :(

YAVRU
Davık Bey'in hanımı çok fazla bulabileceğinizi sanmam ama bir tane altın yumurtası vardır. Tabii ki yumurtalara dokunmanıza izin yok fakat yumurtalardan bir kaç tanesi çatlayıveriyor o altın yumurtadan çıkan tavuğu bulup Davık Bey'e geri ver ve zengin ol.

@FurkanZhlp
KURUCU

@WaffleTR
GÖREVLİ

Şimdilik sunucunun genel görünümü bunlar daha fazlası ve öneriler için www.chickenmc.com adresine girip kayıt olabilir, sen de erkenden bir kümes edinebilirsin. Bütün fikirlere ve eleştirilere açık olarak yorumlarınız beklemekteyim.
Sunucuda bana yardımcı olan @LySoon , @WaffleTR , @RecepUygr 'a teşekkür ederim.

İyi forumlar ^_^

Son düzenleme:

OfluYagiz61

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Adaların fotoğrafını düzeltirseniz güzel olur :)

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Senin eventin olayını hikaye şeklinde anlatman iyi olmuş. Fakat konuya bakarak sunucuda sadece bunun olduğu düşünülüyor. Daha fazla sistem bilgisi, özellik bilgisi eklemelisin.
Sunucunun ram miktarı, slot sayısı v.b bilgileri konuda yok. Bunları eklemelisin.
Yapılar iyi gözüküyor, Başarılar.

Not: Sunucuya girmedim, konuya bakarak yorum yapıyorum. Sunucuya girip incelersem yorumu güncelleyip daha detaylı bir inceleme yazabilirim.

Son düzenleme:

FrknZhlp

En iyi cevaplar
0
Bugünümü sadece sunucuya verdiğim için sadece bu kadar düzgün resim çekebildim.Konudaki resimler ve bilgiler yarın gün içerisinde güncellenecektir.

Son düzenleme:

IIIilyasIII

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
davık beyi tanımak isterim doğrusu :D girerim birazdan sunucuya
güzel olmuş ben fazla detay a takmıyorum eğer ortamı iyiyse ktöüde olsa iyi de olsa oynanır o sunucuda
Başarılar !

FrknZhlp

En iyi cevaplar
0
Konudaki Adalar resimi düzeltildi.

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Konu tasarımı kötü. İyi olduğunu söylemek güç. Sunucu içi yapıları tanıtmak adına biraz az görsel kullanılmış. Eh, başarılar dilerim.

4/10

Konuda en az 3 resimde yok. Bu konuyu hangi mod onayladı acaba? Herneyse bunları eklemelisin.
Acaba kim...

FrknZhlp

En iyi cevaplar
0
Konu tasarımı kötü. İyi olduğunu söylemek güç. Sunucu içi yapıları tanıtmak adına biraz az görsel kullanılmış. Eh, başarılar dilerim.

4/10

Acaba kim...
Konuyu editleyen arkadaş WaffleTR. Arkaplanın beyaz tasarladığını söyledi ben de uyarınca düzeltmesi biraz gecikti... Tekrardan üzgünüm şu anda Yeni resimler eklendi ve konuyu daha da göze hitap eder olarak ayarlmaya çalıştım :)

Güncelleme;
- 1v1 sistemi eklendi.(Komut: /1v1)
- Konuya 1v1 ile ilgili bilgilendirme eklendi.

Beta 0.3 Güncellemesi;
- Adalardaki misafirlerin moblara vuramama sorunu düzeltildi.
- Adalardaki misafirlerin eşya droplayamama ve alamama sorunu düzeltildi.
- Sandık ve Spawner kilitleme getirildi.
- Oyuncu grubu Civciv olarak değiştirildi.
- Skylord grubu LordCivciv olarak değiştirildi.

Geçici olarak siteden kayıt zorunlulu kapatıldı.

Güncelleme;
- 1v1'e can göstergesi eklendi!

Crosevice

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Başarılar dilerim, inşallah güzel yerlere gelirsiniz, ([7. Saat] Bilgisiyar dersinden sa.)

Semosedo

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sunucu sahibi kişilerin adı yeter. İnşallah güzel yerlere gelirsiniz...

FrknZhlp

En iyi cevaplar
0
Başarılar dilerim, inşallah güzel yerlere gelirsiniz, ([7. Saat] Bilgisiyar dersinden sa.)
Yorumunuz için teşekkür ederim :)
Güzel, başarılı!
Teşekkür ederim :)
furkancım seni bu işte görmek recep ile çok güzel bir duygu! Başarılar,
Yorumun için teşekkür ederim fakat bu sefer macerada tek başımayın :)
Sunucu sahibi kişilerin adı yeter. İnşallah güzel yerlere gelirsiniz...

Güncelleme;
- "Yumurta" Eventi eklendi!

SonHukumdarTurkiye

Bir Stack
En iyi cevaplar
0
Yorumunuz için teşekkür ederim :)

Yorumun için teşekkür ederim fakat bu sefer macerada tek başımayın :)

Güncelleme;
- "Yumurta" Eventi eklendi!
furkan gel vip veriyim şu durumunu değiş sahdhadads (alınma haa :D ) bu arada şu davık sistemini sevdim, izninle adını yazaarak kullanmak istiyorum.

FrknZhlp

En iyi cevaplar
0
furkan gel vip veriyim şu durumunu değiş sahdhadads (alınma haa :D ) bu arada şu davık sistemini sevdim, izninle adını yazaarak kullanmak istiyorum.
Eskisi gibi forumlarda takılmadığım için VIP üyeliğe pek ihtiyaç duymuyorum bu aralar.