MC101 | Minecraft Hesabı (Premium) Nereden Alınmalıdır?

Mojang bu tür sitelere dava açmalı mı?

• Evet

Kullanılan: 18 78.3%
  • Hayır

Kullanılan: 5 21.7%

• Kullanılan toplam oy
    23

BYTH

300 tracks in my Adidas track jacket
Emekli
En iyi cevaplar
17
Herkese merhaba forum sakinleri.
Bildiğiniz gibi malum bir site forumda reklamını yaptı ve herkes o konuya yüklendi haklı sebeplerle.Ve insanları kandıran bu dolandırıcılardan neden hesap almamanız gerektiğini ve nereden nasıl almadığınız gerektiğini anlatacağım.
Mojang -Minecraft'ı Geliştiren Şirket- kesinlikle kendisinin yetki vermediği yerlerden Minecraft Hesabı alınmasını önermiyor ve istemiyor.Peki şimdi soracaksanız:
"Yav Peki Nereden Alacağız Nereden Bileceğiz?"
Basit bir cevabı var: Minecraft.net ve MinecraftEDU
Mojang bu iki isme satış yapma yetkisi vermiştir.Bu iki site dışında alınan hesaplar güvenilir değildir.Ve bir sorun çıktığında size destek vermeyebilirler.
Bu linkteki yazıyı incelerseniz alttaki bir yazı dikkatinizi çekecek.
At this time, MinecraftEdu is the only non-Mojang website that is authorized to sell copies of Minecraft.
ÇEVİRİ:
Şimdilik, MinecraftEdu Minecraft koyaları satma yetkisine sahip tek Mojang olmayan sitedir.
Görüldüğü gibi Mojang sınırları belirlemiştir.
-=-
Bir diğer konu ise "Görünüşü değiştirilemeyen hesaplar, Şifresi değiştirilen hesaplar..."
KOMEDİ!
Neden mi?Çünkü sahip olduğunuz tüm lisanslı Minecraft oyunlarında (PE,PS3E,PS4E,X360E,XOE,WUE,PİE...) görünüş bedava olarak değiştirilebilmektedir.
Bu konu hakkındaki bu yazımızı inceleyelim:
Minecraft account types
Mojang Account

If you created a Minecraft account prior to November, 2012, the following may apply to you:
Mojang Account (migrated from Minecraft account)

• You have migrated your paid Minecraft account to a Mojang account.
  • You use your email address to log into Minecraft and Mojang services.
  • You no longer log into Minecraft and minecraft.net with a username.

Minecraft account - paid (formerly known as premium)

• You have purchased a copy of Minecraft from Minecraft.net.
  • You use your Minecraft username to log into Minecraft services, and can access the full game.
  • You can reset the password and migrate the account to a Mojang account by visitingaccount.mojang.com/migrate.

Minecraft account - unpaid

• You have previously registered a Minecraft username, but did not purchase the game.
  • You use your Minecraft username to log into Minecraft services, but are unable to use services other than demo mode.
  • These accounts were deleted in February, 2015, and the usernames were made available to all, except those accounts that had purchased a gift code.
Uzun bir yazı değil mi?Ama özetide anlaşılabilir:
  • Mojang Hesabı - Normal Mojang Hesabı
  • Minecraft sitesinden alınan Mojang Hesabı - Premium Minecraft Hesabı ile gelen Mojang Hesabı
  • Minecraft -Premium- Hesabı - Her şeyi tam Minecraft Hesabı
  • Minecraft -Demo- Hesabı - Demo modunu oynamak içindir. Bu hesaplar 2015'te silinmiştir
Bu kadar.Göründüğü gibi Premium Hesabınız varsa her şeyi yapabilirsiniz.Kısıtlama yoktur.Buda dolandırıcılıklarını göz önüne sermektedir.
-=-
Bu kadar yazı yazdım peki nereden alamalıyız?
Minecraft.net mi? MinecraftEDU mu?
Eğer Kişisel oyun için alacaksanız Minecraft.net elbet.
Peki fiyatı nedir bunun? 24 Dolar (70 TL)
Şimdi kesin pahallı bulmuşsunuzdur. Evet. Gerçekten pahallı. Ama şunu düşünün. Her ay yeni hesap almak mı? Yoksa bir kere alıp etinden, suyundan, her şeyinden yararlanmak mı?
"Ucuz Etin Yahnisi Yenmez"
-=-
Minecraft nasıl alınır peki?
Siteye girdik ve Store kısımına geldik ve en başta bulunan "Buy Minecraft" bölümüne tıkladık.

Gelen ekranda bilgi kutucuklarını dolduruyoruz.

Daha sonra epostanız gelen Doğrulama kodu ile hesabı doğruluyoruz.
Daha daha sonra kredi kartı bilgilerimizi giriyoruz.

Ve sonunda artık bir Premium Hesabınız oldu! Oyunu indirip oynayabilirsiniz.
Ayrıca 15 Tl'ye Minecraft satan sitelerin aksine başvurabileceğiniz bir Destek de var!
-=-
Konuyu kapamadan önce "15 Tl'ye Minecraft alanlara neler oldu?" adlı örnekleri paylaşalım...
https://www.sikayetvar.com/minecra ftitycom
Boşluğu kapayıp bakın...
-=-
Son Not: Minecraft'ın stoğu nasıl bitiyor acep...
  • MC101
Minecraft Hesabı (Premium) Nereden Alınmalıdır?
Minecraft Başlatıcısı (Launcher) Nasıl Nasıl İndirilir?
  • Mojang Türkçe Destek
Minecraft Hesapları
Minecraft Sorun Çözümü
Konsolda Minecraft
Minecraft Oynamak
  • Konu Güncelleme Geçmişi
29/07/2016 16.46 : Küçük değişiklikler...

Son düzenleme:

Ohadabunede

Marangoz
En iyi cevaplar
0
iyi tamam güzel tespit ama sorunda orda zaten. Minecraft EDU, Okullar için geliştirilmiş minecraft versiyonudur. Yani orda sana bir şey satmazlar. Okul sahibi falansan evrak falan alıyorlar sanırım öyle veriyorlar. Hayaller büyükmüş yav.

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Çok doğru bir konu açılmış bence herkes okumalı.

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
iyi tamam güzel tespit ama sorunda orda zaten. Minecraft EDU, Okullar için geliştirilmiş minecraft versiyonudur. Yani orda sana bir şey satmazlar. Okul sahibi falansan evrak falan alıyorlar sanırım öyle veriyorlar. Hayaller büyükmüş yav.

.edu uluslararası eğitim domainidir. Orada sana bir şey satarlar. (.org/.com/.net'de satabilecekleri gibi.) Okullar bedava edinemez Minecraft Edu'yu. Nasıl Autodesk'in programlarını eğitim kurumları bedava edinemezse ya da Adobe'nin. Minecraft edu okul içi kullanım için tasarlanmış ekonomik bir uygulama. Mojang'ın satış izni vermesi de bundan kaynaklı zaten. Edu versiyonunu satışa çıkartmak. Muhattapları sen değilsin zaten. İngiliz, Finlandiyalı, İsveçli okullar. Senin tırt okulların ücretini karşılayabilmeyi bırak bunu eğitim mekanizması olarak kullanma vizyonundan bile acizler.

(Konu çok iyi bu arada, fakat şu anda yönetim dolandırıcıların konusunu sabit tutmakta ısrarcı. Siteye girince kabak gibi karşınıza çıkıyor. Ben bir şey demiyorum.)

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Olgun insan 1 kere söyleyince bunu anlar...
Ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Zaten dersen "Böyle yerlerden 15 tl ye satılan yerlerden almayacaksın!" diye, adam anlayışlıysa anlar ve almaz gider sitesinden güzelce verir 70 TL yi alır.
Böyle siteler zaten Olgun olmayanlar için var.
__
Bu konuda güzel bir konu açtığın iyi oldu. Bu konunun sabitlenmesi öteki konudan kat kat iyi olacağını düşünüyorum.

Ohadabunede

Marangoz
En iyi cevaplar
0
.edu uluslararası eğitim domainidir. Orada sana bir şey satarlar. (.org/.com/.net'de satabilecekleri gibi.) Okullar bedava edinemez Minecraft Edu'yu. Nasıl Autodesk'in programlarını eğitim kurumları bedava edinemezse ya da Adobe'nin. Minecraft edu okul içi kullanım için tasarlanmış ekonomik bir uygulama. Mojang'ın satış izni vermesi de bundan kaynaklı zaten. Edu versiyonunu satışa çıkartmak. Muhattapları sen değilsin zaten. İngiliz, Finlandiyalı, İsveçli okullar. Senin tırt okulların ücretini karşılayabilmeyi bırak bunu eğitim mekanizması olarak kullanma vizyonundan bile acizler.

(Konu çok iyi bu arada, fakat şu anda yönetim dolandırıcıların konusunu sabit tutmakta ısrarcı. Siteye girince kabak gibi karşınıza çıkıyor. Ben bir şey demiyorum.)
Türkiye zaten bilgisayara bile karşı yav küplerden oluşan yarım grafikli bir java oyununa bile şiddet var diyor. Zombiye vurduk gırmızı oldu ay gan var ee normal hani Mojang dalga geçmek için özel version bile yaptı düşün.

Cazcez

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Doğru Bir Konu Açmısın Tamamen Doğru Tanıdığım Kisilerin Çoğu Böyle Sitelerden Uyarmama Rağmen Aldı Baskasının Sözüne Güvenip Hatta Sabitlenmeli Konu Ellerine Sağlık

Jeregu

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Tabikide minecraft.net daha önce param yokken sahte korsan sitelerden ucuz'a almıştım 2 haftada 3 hesap almıştım 10 tl daha katsaydım orjinal bir premium alabilirdim cahillik işte. Ama Şuanda minecraft.net üzerinden alınmış bir premium hesabım var. Çok şükür.