Minecraft'ı kaç yıldır oynuyorum ilk kez böyle bir şey gördüm.

furkancetinbas

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar evimin oraha kötü huylu olduğu belli 3 adam geldi. Beni oklamaya başlayınca Bende onları öldürdüm. Sonra üstte end ejderhasının can göstergesinden çıktı üstünde baskın yazıyodu ve gittikçe doluyordu. dolunca adamlardan birsürü geldi evimin etrafına hendek kazmıştım creeperlardan kurtulmak için. O olmasaydı beni tokatlarlardı. Hepsini öldürdüm yine aynısı oldu üstte çubuk doldu bidaha adamlar geldi bidiha ve bidaha sonra koca koca canavarlar gelmeye başladı hendek sayesinde hepsini hakladım. Sonra adamlar bitti ve sağda "köyün kahramanı" diye bir iksir etkisi çıktı. İlk defa görüyorum bu nedir?

Ekleme: Arkadaşlar cevap için sağolun evet köylüler indirim yaptı ama hediye vermediler 2 tane köylü var zaten kendi iyileştirdiğim zombiler nasıl oynanırdan okudum tüm baskıncıları yenince birdaha gelmeyeceği yazıyor ama yine baskıncı geldi ama 50 blok falan ötede suya düşmüş ondan 1 gün sonrada "köyün kahramanı" etkisi gitti bu ne şimdi niye gitti?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200122-195457.png
    Screenshot_20200122-195457.png
    34.2 KB · Görüntüleme: 222
  • Screenshot_20200122-195359.png
    Screenshot_20200122-195359.png
    335.3 KB · Görüntüleme: 296
Son düzenleme:

ankaly

rise above it'
Emektar Üye
En iyi cevaplar
24
Ruh hali
Bende ne olduğunu bilmiyorum ama zümrüt işaretine bakılırsa köylülerden torpil alırmışsın gibime geliyor bir dene istersen :D

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Village & Pillage güncellemesi ile gelen bi yenilik (Java 1.14). İlk gelenlerden eğer bayraklı olanı yani lideri öldürürsen sende "Bad Omen" diye bir efekt oluyor. O efekt varken köy bölgesine girersen raid başlatmış oluyorsun. Bu raid 5 wave falan sürüyor galiba emin değilim. Hepsini yenince de o köyün kahramanı geliyor. Köylüler hediye veriyor ve sattıkları eşyalara indirim yapıyorlar.

furkancetinbas

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar evimin oraha kötü huylu olduğu belli 3 adam geldi. Beni oklamaya başlayınca Bende onları öldürdüm. Sonra üstte end ejderhasının can göstergesinden çıktı üstünde baskın yazıyodu ve gittikçe doluyordu. dolunca adamlardan birsürü geldi evimin etrafına hendek kazmıştım creeperlardan kurtulmak için. O olmasaydı beni tokatlarlardı. Hepsini öldürdüm yine aynısı oldu üstte çubuk doldu bidaha adamlar geldi bidiha ve bidaha sonra koca koca canavarlar gelmeye başladı hendek sayesinde hepsini hakladım. Sonra adamlar bitti ve sağda "köyün kahramanı" diye bir iksir etkisi çıktı. İlk defa görüyorum bu nedir?
Arkadaşlar cevap için sağolun evet köylüler indirim yaptı ama hediye vermediler 2 tane köylü var zaten kendi iyileştirdiğim zombiler nasıl oynanırdan okudum tüm baskıncıları yenince birdaha gelmeyeceği yazıyor ama yine baskıncı geldi ama 50 blok falan ötede suya düşmüş ondan 1 gün sonrada "köyün kahramanı" etkisi gitti bu ne şimdi niye gitti?

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
E süresi var sonuçta ve onlar sürekli doğmaya devam eder. Orada gelmeyeceği derken son dalga geldikten sonra o baskın bitecek demek oluyor. Yani yine baskın olabilir ama o baskın bitti.