Minecraft’a olan Tepki

cabbarking

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Merhaba Değerli Forum Üyeleri,

Bugün kafama takılan bir konu hakkında sizin görüşlerinizi almak istedim.

Bazı insanların minecraft’a olan önyargıları yani bu devirde minecraft kaldı mı? Veya küp küp bloklardan oyun mu olur? ve minecraft oynayan çocuktur. Gibisinden yorumlamaları hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum. Sizce bu doğru mu bazı insanlar neden böyle düşünüyor. Bu devirde minecraft oynanmaz mı?

Görüşlerinizi bekliyorum

AjStyles

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öyle birini gördüğünde direkt uzaklaş, zaman kaybı.

İnfumia

Software And Design
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Bunların tamamını arkadaş ortamında ise popüler olma çabası, tekseniz size baskın çıkma olarak görüyorum ben.
Genel olarak bu tarz cümleleri kuran arkadaşların şöyle de cümleleri oluyor;

- Bu devirde de Minecraft oynamazsın. (League Of Legends oynarsın, Dota oynarsın vb.)
- O oyun ölmedi mi ya... (Ben senden büyüğüm veya saçma aşağılama tarzları)

Bu tarz insanların hayattaki tek amacının popülarite olduğunu unutmamalısın.

İyi geceler dilerim.

ape2win

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Sana o tarz şeyler söyleyen birine, eğer seni aşağılamıyorsa bir şey söyleyemezsin. Bütün oyunlara deniliyor bu. O kişi o oyunu sevmeyebilir ama sen seviyor olabilirsin. Dünya üzerinde 1 kişinin bile "bu oyun çocuk oyunu değil bu oyun sonsuza kadar oynanır hiç batmaz" vb dediği bir oyun yok zaten. Her oyunun seveni ve sevmeyeni var.

Şahsi fikrime gelince. Eğer serverlere girip insanlarla PvP atıp birine söversen veya "sanalına vs" gibi şeyler teklif edersen insanlara, gözümde alay konusu olursun :D Ama mesela oyundaki sistemler (redstone), veya büyük yapılar benim çok ilgimi çekiyor. PvP'sini sevmiyorum bu oyunun genel olarak. Ama tam tersi PvP'yi sevip farmı buildi çok sıkıcı bulan insanlar olabilir. Yani Minecraft'da kendi içinde 3'e 4'e 5'e ayrılıyor :D Bir de bunu genel olarak tüm oyunlarla birlikte düşün. Herkesin zevkleri farklı olabilir.

Ama sana Minecraft hakkında o şekilde düşünen insanların haklı olabileceği tarafı söyleyeyim. Örneğin Minecraft'ı Hayatta Kalma Oyunu amacıyla oynuyorsan ve "Minecraft en iyi Survival oyunudur" gibi bir iddaa da bulunuyorsan, hayatındada 3-4 taneden fazla survival oyunu oynamamış birisiysen bu durumda haksız olan kişi sen oluyorsun. Yani başka insanlara karşı bu tarz ifadelerde bulunursan öyle demeleri çok normal. Durduk yere diyorlarsa da, her oyunun kötü bulunmasının bir sebebi var. Mesela Minecraft'ın kötü bulunmasının en büyük sebebi küpler değildir.

Saçma Youtube Minecraft Kanalları...

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
Konuşmayı uzatma, böyle insanlara ne desen boş he de geç...

cabbarking

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bunların tamamını arkadaş ortamında ise popüler olma çabası, tekseniz size baskın çıkma olarak görüyorum ben.
Genel olarak bu tarz cümleleri kuran arkadaşların şöyle de cümleleri oluyor;

- Bu devirde de Minecraft oynamazsın. (League Of Legends oynarsın, Dota oynarsın vb.)
- O oyun ölmedi mi ya... (Ben senden büyüğüm veya saçma aşağılama tarzları)

Bu tarz insanların hayattaki tek amacının popülarite olduğunu unutmamalısın.

İyi geceler dilerim.
Doğru söylüyorsunuz. Bazıları da minecraft oyununu sadece hayatta kalma veya bir şeyler inşa etme oyunu sanıyor.

cabbarking

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Sana o tarz şeyler söyleyen birine, eğer seni aşağılamıyorsa bir şey söyleyemezsin. Bütün oyunlara deniliyor bu. O kişi o oyunu sevmeyebilir ama sen seviyor olabilirsin. Dünya üzerinde 1 kişinin bile "bu oyun çocuk oyunu değil bu oyun sonsuza kadar oynanır hiç batmaz" vb dediği bir oyun yok zaten. Her oyunun seveni ve sevmeyeni var.

Şahsi fikrime gelince. Eğer serverlere girip insanlarla PvP atıp birine söversen veya "sanalına vs" gibi şeyler teklif edersen insanlara, gözümde alay konusu olursun :D Ama mesela oyundaki sistemler (redstone), veya büyük yapılar benim çok ilgimi çekiyor. PvP'sini sevmiyorum bu oyunun genel olarak. Ama tam tersi PvP'yi sevip farmı buildi çok sıkıcı bulan insanlar olabilir. Yani Minecraft'da kendi içinde 3'e 4'e 5'e ayrılıyor :D Bir de bunu genel olarak tüm oyunlarla birlikte düşün. Herkesin zevkleri farklı olabilir.

Ama sana Minecraft hakkında o şekilde düşünen insanların haklı olabileceği tarafı söyleyeyim. Örneğin Minecraft'ı Hayatta Kalma Oyunu amacıyla oynuyorsan ve "Minecraft en iyi Survival oyunudur" gibi bir iddaa da bulunuyorsan, hayatındada 3-4 taneden fazla survival oyunu oynamamış birisiysen bu durumda haksız olan kişi sen oluyorsun. Yani başka insanlara karşı bu tarz ifadelerde bulunursan öyle demeleri çok normal. Durduk yere diyorlarsa da, her oyunun kötü bulunmasının bir sebebi var. Mesela Minecraft'ın kötü bulunmasının en büyük sebebi küpler değildir.

Saçma Youtube Minecraft Kanalları...
Size katılıyorum

KarışıkTost

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
mİNeCRafT çOcUk OYunU yAv(!)

Şaka bir yana böyle diyenlerin yanına 1 metre daha yaklaşmayın