rslzd0

Allah de ve sus! Başka bir şey söylemeye değmez.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
indir_2.png

Screenshot_13.png

Minecraft İtem Kodları Görme
Minecraft item kodları nedir, ne işe yarar ?
Minecraft item kodları sayesinde, herhangi bir eşyayı komut yazarak alabilirsiniz. Ben de bu konumda sizlere sunucularınızda ve ya tek oyunculuda eşyaların kodlarını nasıl öğrenebileceğinizi ve nasıl alabileceğinizi göstereceğim. Hadi geçelim.

Sunucularınızda
Sunucularınızda eşya kodlarını nasıl öğrenebilirsiniz ve nasıl alabilirsiniz (o konunun son kısmında):
Eğer elimizde hazır bir plugin paketi var ise, büyük ihtimalle bu komut çalışacaktır. Eğer çalışmazsa tek oyunculu için verdiğim kodu kullanabilirsiniz.

Kullanımı :
Kodunu öğrenmek istediğimiz eşyayı elimize alıyoruz ve aşağıdaki kodu sohbet kısmına yazıyoruz. Daha sonra sohbet kısmında eşyanın kodu çıkacaktır.

Kod :
- "/iteminfo"
Tek Oyunculuda
Tek Oyunculuda eşya kodlarını nasıl öğrenebilirsiniz ve nasıl alabilirsiniz (o konunun son kısmında):
Bu özelliği sunucularınızda da kullanabilirsiniz. Genel olarak Minecraft ile alakalı ve heryerde geçerli :) İlk olarak "F3" tuşuna basılı tutup, daha sonra "H" tuşuna basın. Daha sonra iki tuşu da bırakabilirsiniz. Şimdi envanterimizi açalım (genelde tuşu "E"dir). Açtıktan sonra farenin imleci ile kodunu öğrenmek istediğimiz eşyanın üzerine gelelim. Daha sonra ekranda eşyanın ismi çıkacaktır, bu ismin yanında da eşyanın kodu yazacaktır. Bu kadar. (Bu yöntemle hem sunucularınızda, hem de tek oyunculuda görebilirsiniz, ben sadece illa ki komutla görmek isteyenler için yine de yukarıda komutunu verdim. Hangisini kullanacağınız tamamen size kalmış bir durum. İkisi de aynı işlevi görüyor.)

Diğer bir yöntem
Şimdi size önereceğim diğer yöntemde ise, ben uğraşamam vb. söylüyorsanız bunu yapabilirsiniz. Şimdi, bunu yapmak için bize pek bir şey gerekmiyor, gerekenler sadece internet ve bir tarayıcı. (Ki bunu okuysanız bu sizde vardır.). İlk olarak tarayıcımızı açıyoruz ve arama çubuğuna "Minecraft İtem Kodları" yazarsanız illa ki karşınıza çıkacaktır. Hadi diyelim çıkmadı, o zaman "fotoğraflar" tuşuna tıklayın ve fotoğrafların arasından arayın. İlla ki aradığınız eşyanın kodunu bulacaksınız.

Hadi derseniz ki, ben bu konuyu açtım, şimdi neden başka bir yere gideyim, o zaman size aşağıdaki fotoğraflarla item kodlarını bırakıyorum, oradan bakabilirsiniz.
1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

7.png

8.png

9.png

10.png

11.png

12.png

13.png

14.png

15.png

16.png

Kodları öğrendik, şimdi de eşyaları nasıl alacağımıza bakalım.
Yahu, envanterden almak varken, neden kodla alalım ki ?
Komut bloğuyla vb. bir şey vermek istediğinizde komut gerekecektir. Yani şöyle düşünelim, siz bir harita yapıyorsunuz, birisine bir eşya vermek gerekiyor, siz her seferinde oynayan kişilerin yanında durup atamazsınız ya, illa ki bunun bir otomatik yolu olması gerekli. Ve ya hadi diyelim harita falan yapmıyorsunuz, direk bir sunucunuz var, bu sunucuda bir yer yaptınız ve item vermek gerekiyor (oyuncuya) bu kodlar olmazsa sizin işiniz de yarıda kalır, otomatik veremezsiniz. Bu komutun faydaları say say bitmez :p Siz illa ki kullanacak bir yer bulursunuz.

Peki, Komutu ne ? :

- "/give <oyuncuismi> <eşyakodu> <miktar>"

Evet arkadaşlar, bu konumuz burada sona erdi, kendinize iyi bakın, iyi günler, iyi oyunlar.

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Spoiler butonu ne güne duruyor be adam ?