Minecraft 1.15 İndir - İlk Gösterim

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Güzel bir güncelleme daha. :cay:
Bir ara madenler için güncelleme gelecek deniliyordu, en çok bu güncellemeyi merak ediyorum. :hmm1:

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
"Minecraft Java Sürümü'nü oynamanız için OpenGL 2.0'ye sahip olmanız gerekecek."

Ray tracing için hazırlıklar başlamış sanırım.. İlk snapshotu launcherda gördüm ve şaşırdım biraz. Minecondan önce yayınlanmaz diye düşünmüştüm. Normalde ilk snapshotlarda birçok şey eklenir, sadece arılarla alakalı olması biraz şaşırtsa da genel olarak gayet güzel olmuş. Eklenen şeylerden çok çözülen buglar da dikkatimi çekti. Görünüşe göre 1.15 gayet stabil bir sürüm olacak.

Güncelleme üzerinde uğraşıyorlar ama 1.15'de gelmeyecek.

Hayır, 1.15'de gelme ihtimali var hala.

"The theme of the next major update will be announced at MINECON. These combat tests are done in parallel and will be included when they're good enough (i.e. the next theme is not "combat update")"

Temasının combat update olmadığını, hatta öyle bir tema olmadığını, sonraki sürümün temasının MINECON'da açıklanacağını, savaş değişikliklerinin ayrı olarak yapıldığını ve yeterince iyi olunca oyuna ekleneceğini söylüyor.

Yani savaş değişiklikleri oyuna eklendiğinde yan güncelleme olarak eklenecek, ana tema o olmayacak.

Dediler 1.14 ile on numara update yaptık, şimdi ise berbat bir güncelleme çıkaralım.

Bu henüz ilk snapshot, konuda 1.15 ön gösterimi yazılınca sanki Minecraft 1.15 Pre-Release 1 gibi algılanıyor olabilir fakat ilk geliştirme snapshotu, güncellemenin ana teması Minecon Live'da ve ondan sonraki gelen snapshotlarda belli olacak.

Yeni şeyler eklemektense var olan bugları/hataları çözmek daha mantıklı bana kalırsa, chunklarla alakalı birçok bugu çözmüşler bu snapshotta mesela. Yeni birçok şeyde tabii ki gelecektir arılar gayet güzel bir başlangıç minecon öncesi ilk snapshot için.

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
"Minecraft Java Sürümü'nü oynamanız için OpenGL 2.0'ye sahip olmanız gerekecek."

Ray tracing için hazırlıklar başlamış sanırım.. İlk snapshotu launcherda gördüm ve şaşırdım biraz. Minecondan önce yayınlanmaz diye düşünmüştüm. Normalde ilk snapshotlarda birçok şey eklenir, sadece arılarla alakalı olması biraz şaşırtsa da genel olarak gayet güzel olmuş. Eklenen şeylerden çok çözülen buglar da dikkatimi çekti. Görünüşe göre 1.15 gayet stabil bir sürüm olacak.

Hayır, 1.15'de gelme ihtimali var hala.

"The theme of the next major update will be announced at MINECON. These combat tests are done in parallel and will be included when they're good enough (i.e. the next theme is not "combat update")"

Temasının combat update olmadığını, hatta öyle bir tema olmadığını, sonraki sürümün temasının MINECON'da açıklanacağını, savaş değişikliklerinin ayrı olarak yapıldığını ve yeterince iyi olunca oyuna ekleneceğini söylüyor.

Yani savaş değişiklikleri oyuna eklendiğinde yan güncelleme olarak eklenecek, ana tema o olmayacak.

Bu henüz ilk snapshot, konuda 1.15 ön gösterimi yazılınca sanki Minecraft 1.15 Pre-Release 1 gibi algılanıyor olabilir fakat ilk geliştirme snapshotu, güncellemenin ana teması Minecon Live'da ve ondan sonraki gelen snapshotlarda belli olacak.

Yeni şeyler eklemektense var olan bugları/hataları çözmek daha mantıklı bana kalırsa, chunklarla alakalı birçok bugu çözmüşler bu snapshotta mesela. Yeni birçok şeyde tabii ki gelecektir arılar gayet güzel bir başlangıç minecon öncesi ilk snapshot için.
Ray Tracing, Minecraft: Windows 10 Edition(Bedrock) için geliyor. OpenGL'nin güncelleme sebebi büyük ihtimal aylardır üzerinde çalıştıkları Blaze3D (New Rendering Engine) olması lazım.

---

Combat Update'in 1.15 ile geleceğini hiç sanmıyorum. Yeni dokular 1.13'den önce duyurulmuştu, 1.14'de geldi. Blaze3D 1.14 için duyurulmuştu, 1.15'de geliyor. Buda onun gibi bir şey olacak gibi.

Dediler 1.14 ile on numara update yaptık, şimdi ise berbat bir güncelleme çıkaralım.
Neden böyle bir yorum yaptığını açıklayabilir misin ?

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
dur şimdi yeni render engine mi geliyor? daha mı performanslı olacak şimdi oyun?
Mojang birkaç aydır Blaze3D (New Rendering Engine/Yeni Grafik Motoru) üzerinde çalışıyor (sözde 1.14'de geleceğini açıklamışlardı ama gelmedi). Bu snapshot'ta OpenGL sürümü 2.0'a güncellendiğine göre belli ki yeni grafik motoruna yaklaşıyoruz...

KarakuleMC

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Modlarda eklenen basit şeyler yerine birazda oyuncuyu hayatta kalma modunda tutacak görev, hikaye vb. eklenese keşke.
Bana göre 1.14 ek olarak çıkması gereken bir güncelleme diyebilirim. 1.14 yarattığı heyecanı bulamadım.

boomshine5

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar OpenGL 2.0 ile birlikte çoklu çekirdekli işlemci optimizasyonunda bir gelişme olmuş mu? 8 Çekirdekli Intel işlemcim var CPU kullanımı yerlerde. Tek bir çekirdeğe yükleniyor.

DeathPearl

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
O yazı tam sürüm çıktığında yazılıyor. Bu bir snapshot yani test sürümü olduğu için yazmıyorlar. :D

------

Arılar oyuna eklendi, ama belli ki 28 Eylül (MINECON'da) 1.15 için bir hayvan türü daha duyuracaklar. Peki bu ne olabilir?

----

Arıların oyuna gelmesi çok iyi oldu. HiveMC diye büyük bir Minecraft sunucusu var onlar bunu görünce çok sevinmişlerdir. Arının gelmesi ile bal ve onun gibi çeşitli eşyaların gelmesi beni daha çok mutlu etti. Düşünsenize, bir hayvan ekliyorlar ve onun sayesinde 4-5 yeni özellik geliyor. Mesela en son Panda gelmişti ve onun sayesinde Bambu Ormanları gelmişti, o geldiğine göre Bambu'da gelmişti ve Bambu ile Scaffolding(İskele) gelmişti. Mojang iyi bir iş çıkarıyor. En sevdiğim şey ise; Plains biyomları çok boş duruyordu, bu güncelleme ile birlikte bir dünya oluşturduğumuzda Plains biyomunda arıların uçtuğunu göreceğiz. Ha bu arada şunu sakın unutmayın; ağaç keserken sakın arı yuvasını kırmayın! (Artık ağaç keserken bile dikkatli olacağız, harika.)

Fakat sorun şu. Bal petekleri meşe ve huş ağaçlarında otomatikman spawnlanıyor beli bir olasılıkla. Ki bu petekler pistonla itilmiyor. Buda otomatik ağaç farmlarında bolca soruna neden olacaktır.

Neyse bana göre zaten minecraft 1.7.10 sürümünden sonrası olmadığı için umursamıyom bunları :p

Son düzenleme:

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
ben bunu Nasıl kuracam
  1. Launcherı açın.
  2. "Yüklemeler" sekmesine gelin.
  3. "Test Sürümleri"ni işaretleyerek aktif edin.
  4. "+Yeni" tuşuna basın.
  5. En son test sürümü (19w34a) için seçim yapın ve "Oluştur" butonuna basın.
Minecraft 1.15 sürümü, sürüm listesine eklendi, doğrudan oynayabilirsiniz.

133770

133771

133772

133773

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Microsoft'un politikaları gereği, Minecraft2'nin yakın zamanda çıkmayacağı ön görülüyor. Minecraft'tan kazanacakları paranın miktarı belirli bir ivmeyle düşmedikçe, bekleme sürecimiz devam edecekmiş gibi görünüyor; tabii bu esnada Cubeworld, Hytale vb. balonlar şişip şişip patlamaya devam edecek. Ayrıca kullanıcıların sistemlerinin de Minecraft2'ye hazır olması gerekiyor; -teknolojik açıdan- geri kalmışlık fikri oturtulmadıkça Minecraft2 bize uzak kalacak zira bu yeni oyun cidden yüksek performanslı cihazlarda kullanılabilir olacak ki satılsın, oynansın.