Minecraft 1.8 Serverimde farklı bir blok dışarı blok attığı zaman o blok itemden silinip bloğa dönüştüren skript

xcosanxc

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar ben bir skript yaptım taş makinesi diye onun huniye bağlanmış bide bırakıcı koyup redstone çalıştırıp yada bunu otomatik yapan itemi alıp yapmak istiyom bıraktığı an o bırakıcı bi önünde o itemin blok halini koyuyor o cobblestone da siliniyor bunu redstone la çalışan bide redstonesuz çalışanını yaparsanız çok sevinirim çok aradım ama hiç bulamadım

itemi tespit edip itemi silip o bloğu koycak (belirli bir block olanı bide olmayanı yaparsanız sevinirim)

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Yaptığını tam anlamamış olabilirim ama zamanında benim de yaptığım bir sistem vardı. Galiba onu istiyorsun. Onu aşağıya bırakıyorum. İstersen kullanabilirsin.

Kod:
options:
    time: 10 seconds

command /get:
    trigger:
        if player has permission "test.get":
            give 1 cobblestone named "&aCobblestone generator" to player
        else:
            send "&cYou don't have permission for this."

on place:
    if player's tool is cobblestone named "&aCobblestone generator":
        add location of event-block to {gen.blocks::*}
        send "&aSuccessfully set location of generator!"
    else:
        stop

every {@time}:
    loop {gen.blocks::*}:
        chance of 100%:
            set {_position} to loop-value
            set block at {_position} to cobblestone

/get komutu ile alacağın kırıktaşı koyduğun yerde o taş hep kalacak. Yani taşı kırdığın zaman anında yerine yeni bir kırıktaş gelecek. Buda Skyblock sunucularda olan kırıktaş kırma mekanizmasının lav ve susuz hali gibi düşünülebilir. Eğer koyulacak bloğu değiştirmek istersen kodun en sonunda olan "cobblestone" yazısını kendi koymak istediğin bloğun ingilizce ismi ile değiştirebilirsin. Unutmadan, /get komutunu kullanabilmek için "test.get" yetkisine sahip olman gerekiyor. Ayrıca en üstte olan "10 seconds" kısmı bloğun yerine ne kadar sürede gelmesini gösteriyor. 4-5 saniye bence uygun olur.

(Kızıltaş ile yapmıştım ben, skriptini bulup bıraktım. Kodları ben yazmadım.)

Son düzenleme:

xcosanxc

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
aslında ben sadece cobblestone generator ıma hopper bağlıcam dropper a dropper ın ismi ne göre attığı yerdeki taş veya başka şey block olcak ama seninkide güzelmiş ama işime yaramaz ve o location ı kaldırmak için bir şey yok

cobblestone generator ben yaptım benimki chest li ona hopper bağlıyıp dropper bırakcak bıraktığı blok o itemin blok haline dönüşcek o itemde silincek

Sadece Block Placer isimli bir bırakıcı o bıraktığı item blok olcak redstone lu çalışcak