Minecraft Conconcraft Pluginleri

Pudilo

Ver yetkiyi gör etkiyi.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2

Minecraft Conconcraft Pluginler
Herkese merhabalar, bugün sizlere Conconcraft Sunucularında mutlaka olması gereken eklentilerden bahsedeceğim.

Conconcraft Genel Bilgi
Conconcraft bildiğimiz Vanilla Survival modunun eklentilerle geliştirilip süslenmiş bir hali olarak tanımlanabilir. Diğer oyun modlarına göre daha yeni bir mod olmasına rağmen kullanıcıların ilgisini çekmiş durumda.

Mutlaka Olması Gereken Conconcraft Pluginleri
Her oyun modunda olduğu gibi Conconcraft modunda da mutlaka bulunması gereken eklentiler mevcut, kendim de eski bir sunucu sahibi olarak sizlere bu eklentileri tanıtıp çalışma mantıklarını, ne işe yaradıklarını ve ne önem taşıdıklarını anlatmaya çalışacağım.

1) EssentialsX
Çoğu oyun modunda olduğu gibi burda da, eklentinin isminden de anlaşılabileceği üzere, olmazsa olmazlardan biri de Essentials.Eklenti sunucuda A'dan Z'ye her türlü ihtiyacınızı karşılayacaktır. Eklentiye https://www.spigotmc.org/resources/essentialsx.9089/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

2) Authme
Yine olmazsa olmazların başında gelen eklentilerden biri de Authme isimli eklenti. Authme sunucunuzdaki oyuncular için birden fazla şekilde şifre koruması yapılabilmesine olanak sağlıyor. İsterseniz mail adresi üzerinden doğrulatma yapabilir, isterseniz web tabanlı kayıt sistemi ile entegre edebilir veya en basit haliyle ilk giren kullanıcının oyun içi kayıt sistemiyle kullanıcı adını şifrelemesini sağlayabilirsiniz.

3.a) ShopGui+
Forumumuzdaki incelemesini de benim yaptığım, Spigot üzerinde 10$'lık fiyat etiketi bulunan eklenti. Oyuncularınıza arayüz destekli gelişmiş bir market deneyimi sunmakta. Oyuncularla beraber market arayüzü tasarlamaya vakti olmayan sunucu sahipleri de düşünülmüş, eşyalar kategorize edilmiş bir biçimde arayüzle beraber size sunulmuş durumda. Her eşya, her menü ve her alış/satış biçimi için yetkilendirme yapabildiğiniz eklenti size mükemmelce detaylandırılmış bir market deneyimi sunmak için hazırlanmış.
Detaylı incelemesine buradaki adresten ulaşabilirsiniz.

3.b) Essentials Market
Essentials eklentisi ile beraber gelen market eklentisi, size eski usül tabelayla yönetici marketi kurmanıza olanak sağlar ve sunucunuzdaki market eklentisi açığını karşılar. Yukarıda bahsettiğim eklenti gibi detaylandırmaları harici eklentilerle yapabiliyorsunuz fakat ne yalan söyleyeyim biraz uğraştırıcı olacaktır.

4) Vault
Konuda sizlere önereceğim ve onlar dışında da çoğu eklentinin uyumlu çalışabilmesi için kullanmanız gereken bir Ekonomi API çözümü.
Eklentiye https://www.spigotmc.org/resources/vault.34315/ adresinden ulaşabilirsiniz.

5) LuckPerms
Yakın zamanda Essentials GroupManager ve PermissionsEX gibi eklentilerin yerini alan, detaylı bir yetkilendirme sistemi çözümü. Kullanımı benim gibi Minecraft dünyasının veteranları için bile zor olsa da işinizi büyük ölçüde kolaylaştırabilecek lokal web sitesi tabanlı ve aynı zamanda oyun için bir arayüze sahip. Eklentinin forumumuzdaki kısa incelemesini buradaki adreste bulabilirsiniz.

6) FeatherBoard
Benim oyunu oyuncu olarak oynadığım zamanlarda böyle bir özellik olmadığı için bütün bilgilerimizi komutlarla kontrol etmek zorunda kalırdık, ister inanın ister inanmayın çok zahmetli bir iş. FeatherBoard isimli eklenti sayesinde sunucu sahipleri tarafından belirlenen bilgiler, duyurular vs. oyunculara küçük şirin bir tablo ile oyun ekranında verilebiliyor.
Eklentinin Spigot üzerinde 12$ satış fiyatı bulunmakta, benim yaptığım incelemeye ve sizler için hazırlamış olduğum Türkçe config dosyasına buradaki adresten ulaşabilirsiniz.

7) WorldEdit/WorldGuard
Bu iki eklenti en çok yöneticilerin kullandığı, sırasıyla, dünya üzerinde komutlarla değişiklik yapmanıza / dünyadaki belirli alanları oyunculara ayırmanıza veyahut korumanıza olanak sağlıyor.
Detaylı World Edit rehberi için
buraya tıklayabilirsiniz.

8) NoCheatPlus
Bir hile koruma eklentisi olan NoCheatPlus Minecraft sektörünün emektarlarından! Uzun zamandır piyasada oluşu ve genel olarak hatasız çalışması sayesinde kendini ispatlamış durumda. Aşırı detaylı bir hile koruması sunmuyor olsa da sunucunuzu oynanabilir düzeyde tutmanıza yardımcı olacaktır.
https://www.spigotmc.org/resources/nocheatplus.26/

9) SkinsRestorer
Eklenti, yanlış hatırlamıyorsam, 1.8 sürümü ile beraber değişen skin sisteminin getirdiği bi sorunun çözümü için yazılmış. Offline modda çalışan sunucuların kurtarıcısı olan eklenti oyuncularınız için olmazsa olmazlardan
Eklentiye bu (https://www.spigotmc.org/resources/skinsrestorer.2124/) adresten ulaşabilirsiniz.

10) ProtocolLib
Eklenti konuda belirttiğim çoğu eklentinin çalışması için önemli bir rol oynuyor. Özellikle NoCheatPlus ve SkinsRestorer için.
Sunucu sürümünüzle uyumlu olan sürümü seçmeniz büyük önem taşıyor. https://www.spigotmc.org/resources/protocollib.1997/

Herkese iyi oyunlar!

Moderatör tarafından düzenlendi:

SUFGANG

OYNA.SUFMEN.NET
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Farklı şeyler görmeyi umuyordum fakat daha da zenginleştirilebilir.

Pudilo

Ver yetkiyi gör etkiyi.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Farklı şeyler görmeyi umuyordum fakat daha da zenginleştirilebilir.

Konuda da belirttiğim gibi mutlaka olması gereken eklentileri konu aldım, daha detaylı bir eklenti paketini ayriyeten hazırlamayı düşünüyorum.
İyi forumlar.

Byckr

Marangoz
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Açık konuşmak gerekirse ShopGUİ adlı plugine para vermek biraz saçmalık olur. Chestcommandsdan yapıp 10 dolar ile kendinize güzel bir künefe ısmarlayabilirsiniz.

Byckr

Marangoz
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
10 Dolardan bahsediyoruz, bir GUİ arayüzü için 10 DOLAR vermek bence deliliktir. Parayı tabi babanız vb. veriyorsa eyvallah ama gereksiz para israfıdır. Chestcommandsla aynı tipte güzel görünüşün kat kat fazlasını yapabilirsiniz.

Sxrtry

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
10 Dolardan bahsediyoruz, bir GUİ arayüzü için 10 DOLAR vermek bence deliliktir. Parayı tabi babanız vb. veriyorsa eyvallah ama gereksiz para israfıdır. Chestcommandsla aynı tipte güzel görünüşün kat kat fazlasını yapabilirsiniz.

Ayberk bey bunu bilgisizliğinize bağlıyorum. ShopGUInın leak versiyonu bile chestcommandsın satış özelliğinden daha iyi performans verir. Chestcommandsta dikkat edinde üstündeki itemleri laglarını kullanarak almasınlar :D

Byckr

Marangoz
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Ayberk bey bunu bilgisizliğinize bağlıyorum. ShopGUInın leak versiyonu bile chestcommandsın satış özelliğinden daha iyi performans verir. Chestcommandsta dikkat edinde üstündeki itemleri laglarını kullanarak almasınlar :D
Tartışmayı pek istemiyorum fakat Chestcommands bugunu en son sürümlerinde kapatmış bulunmakta. Bilgisizliğime vereceğinize biraz olayı maddiyatlı düşünelim. Bununla beraber ShopGUİ'nin alternatifleri için kullanılabilecek spigotta bir sürü sistem mevcut. Buna ek olarak ShopGUİ gibi bir plugin Conconcraft gibi sadece anlık doğma bir sunucu tarzında kullanılmasını uygun da görmüyorum, burada bilgi değil mantık yarışır beyfendi. Mantığınızı konuşturun, bilginizi değil. Bilgiyi konuşturmamı istemezsiniz çünki :)
İyi günler.