Minecraft Donuyor ve Yanıt Vermiyora geçiyor(açıklamayı okumadan cevap yazma)

Sende de oluyor mu?

• Kullanılan toplam oy
    6

BurakYeniceri_

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bu açıklamayı dikkatli okuyun!

Bu problem dün başladı. Skyblock oynarken 5 dk sonra, arkadaşla normal bir mapte oynarken 25sn sonra yanıt vermiyor, sonra kapanmaya zorlanıyor.
Burayı dikkatli oku:

Bu problem yeni başladı.
EKRAN KARTINI OLAY SONRASI GÜNCELLEDİM.
OLAY SONRASI JAVAYI GÜNCELLEDİM.
OYUNU SİLİP YENİDEN YÜKLEDİM
5GB RAM VERDİM
Bilgisayarın ekran kartı 2GB ram 8GB
Sol üstte fps değeri yazıyor 60fps alıyorum ama aniden doluyor.
Animasyonlar kapalı
Particallar en az
Chunk değeri 8
Ekran kartı: NVIDIA Geforce GTX 660M

Rozenberg

Dovahkiin RPG
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Minecrafta 5 GB ram mı :) dostum muhtemelen bilgisayarına format atman gerekicek. Veya ekran kartı sürümünü güncelleştirebilirsin.

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ekran kartını manuel olarak güncellemelisin. Eğer bilgisayarın hibrit ise ilk önce intel sonra nvidia kurmalısın.
Aygıt yöneticisinden güncellediysen sorun çıkma olasılığı çok yüksek.

RedFail

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ekran kartını manuel olarak güncellemelisin. Eğer bilgisayarın hibrit ise ilk önce intel sonra nvidia kurmalısın.
Aygıt yöneticisinden güncellediysen sorun çıkma olasılığı çok yüksek.
Hayır değil, windowsun aygıt yöneticisinden güncellenen donanımlar eğer windows korsan değilse gayet te sorun çıkarmadan işe yarıyor.

GTX 660M gayet te iyi bir ekran kartı, minecraftı sorunsuz çalıştırır.
Silip tekrar yüklemek demişken doğru ve temiz yaptığından emin ol.
.minecraft ve .technic i sildiğinden emin ol %appdata% dan.

Ha o aşamayı yapabiliyorum diyorsan, doku paketi, shader veya optifine gibi herhangi bir "eklenti" kullanmadığından emin ol. Hile clientı kullanıyorsan kapa, başka sunucularda ve singleplayer'da oynamayı dene. Yaptım diyorsan bilgisayarını bir sil süpür. Tozlarını al içini aç ve tozlarını süpür.

Eğer sadece o sunucuda oluyorsa ve o sunucudaki başka kişilerde olmuyorsa yüksek ihtimal kullandığın launcher ile alakalıdır. Korsan kullanıyorsan daha sağlam bir launcher bul.

Çok çaresizsen anti-virüs ile bir tarama yap. En iyi ihtimal bir virüs bulur ve karantinaya atar, en kötü ihtimal hiçbir şey bulamaz ve format son çaren olur.

KarakuleMC

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Resimlerdeki yöntemleri uygulayarak javaw.exe dosyasını Nvidia ekran kartına tanımla.
Screenshot_3.png

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Screenshot_6.png
Tüm işlemler bittikten sonra oyuna en son sürüm Optifine kur.
OptiFine Downloads
Oyuna girdiğinde F3 tuşuna basarak ekran kartının Nvidia GTX660M olup olmadığını kontrol et.
2018-05-18_00.09.48.png

Windows update güncellemelerinin hepsini yükleyin.
Chipset, Ekran kartı ve Ses sürücü güncellemelerini kontrol edin.
Bağlantıdaki yazılımlar ile sistem bakımı ve program güncellemelerini kontrol edin.
Wise Disk Cleaner - Free Disk Cleanup and Defrag Tool
Patch My PC Home Updater - Download | Patch My PC

Oyuna mod kullanmadığın sürece 2 GB bellek vermen yeterlidir.
Son olarak Dizüstü bilgisayarlarda ısınma sorunu olduğundan V-Sync ayarını açmanı öneririm. Bu ayar FPS monitörün hertz değerine sabitler. Dizüstü bilgisayarda 60 FPS olur. Ayriyeten ekran yırtılması ortadan kalkar. Bilgisayar geç ısındığından uzun süre stabil FPS alarak oynayabilirsin.

Son düzenleme:

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Resimlerdeki yöntemleri uygulayarak javaw.exe dosyasını Nvidia ekran kartına tanımla.
Tüm işlemler bittikten sonra oyuna en son sürüm Optifine kur.
OptiFine Downloads
Oyuna girdiğinde F3 tuşuna basarak ekran kartının Nvidia GTX660M olup olmadığını kontrol et.
Ekli dosyayı görüntüle 75919

Windows update güncellemelerinin hepsini yükleyin.
Chipset, Ekran kartı ve Ses sürücü güncellemelerini kontrol edin.
Bağlantıdaki yazılımlar ile sistem bakımı ve program güncellemelerini kontrol edin.
Wise Disk Cleaner - Free Disk Cleanup and Defrag Tool
Patch My PC Home Updater - Download | Patch My PC

Oyuna mod kullanmadığın sürece 2 GB bellek vermen yeterlidir.
Son olarak Dizüstü bilgisayarlarda ısınma sorunu olduğundan V-Sync ayarını açmanı öneririm. Bu ayar FPS monitörün hertz değerine sabitler. Dizüstü bilgisayarda 60 FPS olur. Ayriyeten ekran yırtılması ortadan kalkar. Bilgisayar geç ısındığından uzun süre stabil FPS alarak oynayabilirsin.
Yükle ondan sonra işlemci açığı için çıkarılan güncellemeyi yükle.
Sonra da işlemcinden aldığın performansı bu güncelleme nedeniyle en az %30 düşür. Pek akıllıca değil.
Her güncelleştirmenin yüklenmesini doğru bulmuyorum.