Minecraft Element Ustaları Bölüm 1 Köydeki Tehdit Part 1

Daha Fazla İster Misiniz?

• Kullanılan toplam oy
    3

ByVigo00

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Minecraft Dünyasında yepyeni bir gündü. Cataric Köyünde çiftçiler erken uyanmış tarlalarının başına gidiyordu. O sabah Jack’de erken uyanıp babasının yanına çalışmaya gitmişti. Jack 12 yaşında bir çocuktu. Babası bir demirciydi ve işini çok düzgün yapardı. Jack hiç annesini görmemişti. Babası ona annesinin küçükken öldüğünü söylemişti. Jack bu nedenle babasıyla tek başına yaşıyordu. Babası ve Jack’in işi bittiğinde bir sandalyeye oturdular. Babası Jack ile konuşmaya başladı

Baba: Jack sonunda işimiz bitti. Biraz dinlenelim ve yemek yiyelim.

Jack: Tamam baba. Ben o zaman pazardan ekmek almaya gideyim.

Baba: Tamam oğlum bende etrafı süpüreyim.dedi.

Jack biraz para aldıktan sonra pazarın yolunu tuttu. Ekmekçiye uğradı ve 2 tane ekmek aldı. Sonra aklından patates almak geldi. Gitti ve 10 tane patates aldı. Bunları akşam kızartacaktı. Sonra ise kasaba gidip kızarmış et aldı. Etler daha sıcacıktı.

Sonra demirci ocağının yolunu tuttu.

Babası oradaydı. Masayı çoktan hazırlamıştı bile babası. Sonra ekmekleri ve etleri sofraya koydular. Çok acıkmışlardı. İkiside iştahla yemeklerini yediler. Yemek bittikten sonra etrafı topladılar. Ardından yine işlerinin başına geçtiler. Demircilik zor değildi Jack için. Sadece Kılıç,balta vb. yapıp silahları güçlendiriyorlardı ve ocakta maden eritiyorlardı. Babası yıllardır demirciydi ve hiç durmadan çalışıyordu. Jack babasına baktı ve geçmişini düşündü. Aklına hiçbir şey gelmiyordu. Geçmişini hatırlamıyordu. Sonra bir çan sesi duyuldu babası dışarıdaki önemli eşyaları alıp içeri kaldırdı. Jack’in kolundan tutup içeriye girdi ve kapıyı kilitledi. Jack babasına merakla sordu

Jack: Baba ne oluyor böyle neden içeri girdik ve kapıyı kilitledik?

Babası: Bak Jack yağmacılar kulübü saldırmaya geliyor o yüzden.

Jack: Peki onlarla kimse savaşmayacak mı?

Babası: Hayır!savaşacak kişiler sadece Demir Golemler.dedi.

İkiside susmuştu ve olanları izliyordu.

Jack içinden onlara yardım etmeliyim diye geçirdi ama nasıl yardım edecekti ki?

Babası gittiler sanıp dışarı çıktı tüm köylüler dışarı çıktılar. Ama o anda hepsi saldırıya uğradı Jack’in babasıda. Jack hayır diye bağırdı ve o anda karşısında bir yağmacı duruyordu. Kafasına bir tane vurdu ve Jack’i bayılttı. O anda gözleri kararıyordu Jack’in. Önünde biri vardı ama kimdi? Yağmacıyı öldürmüş kendisine doğru yaklaşıyordu. Jack yüzünü göremedi. Gözleri kararıyordu ve Jack “Baba lütfen yardım et...”dedi. Sonrada gözleri kapandı.

*————————————————*

Yazan: Mehmethan Çizer

Yazar’ın Notu: Devamı gelecektir...
İsterseniz devam ederim ve lütfen yorum atın onlar benim için çok değerli❤️

AdaGrsy

yok
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Biraz daha uzun hikayeler yazarsan daha iyi olur :) Emeğine sağlık..