Minecraft Element Ustaları Bölüm 2 Köydeki Tehdit Part 2

ByVigo00

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Jack gözlerini açtığında bir odada olduğunu fark etti. Ama bu oda köydeki evlerin odalarına hiç benzemiyordu. Yerinden kalktı ve gözlerini ovuşturdu. Sonrada rahatça esnedi. O anda odaya biri girdi. Jack korkuyla konuşmaya başladı

Jack: Hey sende kimsin böyle ve burasıda neresi?

Morgan: Pekala sakin ol genç. İlk önce sana kendimi tanıtayım. Ben buraların en bilgin savaşçısı Morgan. Peki ya sen kimsin?

Jack: Benim adım Jack. Peki burası neresi ve ben neden buradayım?

Morgan: Bak Jack köyünüze aniden yağmacılar saldırdı ve şuanda köyünüzü ele geçirdiler. Bende seni o anda bir yağmacıdan kurtardım ve tehlikeden uzak durman için seni buraya,evime getirdim.

Jack: Peki ya babam? Ona ne yaptılar öldü mü yoksa?

Morgan: Bilmiyorum Jack. Ama hayattaysa bile onu bulmamız zor olmaz.

Jack: Onları kurtarmayacak mıyız? Burada boş boş bekleyemeyiz. Onlar yardım bekliyorlar.

Morgan:Doğru yardıma ihtiyaçları var. Ama onlara şimdi saldırırsak bizde esir düşeriz.

Jack: Peki ne yapacağız onları nasıl kurtaracağız?

Morgan: Öncelikle amaçlarını bulmalıyız. Ardından iyi bir planla hepsi olur biter.

Jack: Peki o zaman yola çıkalım.

Morgan: Evet ama önce yapmamız gereken başka iş var takip et beni.dedi.

Ardından Jack Morgan’ı takip etti.

Morgan bir kapının önünde durdu. Bu kapı çok farklıydı. Siyah demirdendi ve çok korkutucuydu. Morgan kapıyı itti ve içerisi göründü. Morgan Jack’e:”Buyur Jack”dedi. Jack içeriye girdiğinde gözlerine inanamadı. Çünkü bu bir silah odasıydı. Sadece silah değil iksir standları,örsler,ender sandıkları ve daha birçok şeyle doluydu. Morgan Jack ile konuşmaya başladı

Morgan: Jack hadi bir tane silah seç.

Jack: Bu muhteşem peki istediğimi seçebilir miyim?

Morgan: Tabikide hadi seç silahını.dedi.

Jack etrafa bir göz gezdirdi. Ve bir kılıç seçti. Bu kılıç normal bir kılıç değildi. Üzerinde mavi lapis lazuli oymaları vardı ve gerçekten çok güzeldi. Sanki kılıç lapisten yapılmaydı.

Morgan bir mızrak seçmişti onunki de çok güzeldi. Jack’in elindeki kılıcı gördü ve onun yanına giderek konuşmaya başladı

Morgan:Vay canına Jack bu harika seçim. O kılıç çok özel bir kılıç.

Jack: Nasıl yani?

Morgan: Uzun zaman önce Jack,Elementia diye bir krallık vardı. Bu krallıkta bir kral yaşardı. Çok ama çok zengindi. Ve birgün önlerine 4 çocuk toplandı. Bu dört çocuk çok iyi eğitimli ve elementleri gerekli biçimde kullanıyorlardı. Bu kral bu dört çocuğa her elementin taşından bir kılıç yaptırmaları istendi. Ortaya dört kılıç çıktı. Bunlar Ateş,Su,Hava,Toprak kılıçlarıydı. Bu 4 çocuk çok iyi işler başardılar. Ama bunlarında bir düşmanı vardı. Kralın oğlu! Kralın oğlu,kibirliydi ve oda element savaşçısı olmak istiyordu. Bunu yapabilmek için ise onları yok etmeliydi. Ama başka bir yol buldu. Kara elmastan karanlık kılıç. Bu kibirli çocuk en sonunda başardı ve Karanlıklar kılıcını yaptı. Krallığa dönüp element savaşçıları ile büyük bir savaş yaptı ve onları yok etti. Kılıçlar etrafa dağıldı. Ve elindeki kılıç Su kılıcı Jack. Anca seçilmiş kişiler kullanabilir.

Jack: Peki kibirli çocuğa ne oldu?

Morgan: Kimse bilmiyor Jack.

Jack: Peki o zaman hadi işimize geri dönüp köyü gözetlemeye gidelim.

*—————————————————*

Yazan: Mehmethan Çizer

Yazarın Notu: Devamı gelecektir...