Yardım Minecraft Forge sunucusundaki modları otomatik yükleme özelliği...

erdemalsirts

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyun Sürümü
1.16.65
Merhaba. Diyelim ki ben Forge tabanlı bir Minecraft sunucusu kurdum. Sunucuya kurduğum belirli modlar var ve Forge client ile sunucuya bağlandığım esnada, o sunucuda bulunan modları, client'e sunucudan otomatik olarak indirmesini sağlamayı istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Merhaba. Diyelim ki ben Forge tabanlı bir Minecraft sunucusu kurdum. Sunucuya kurduğum belirli modlar var ve Forge client ile sunucuya bağlandığım esnada, o sunucuda bulunan modları, client'e sunucudan otomatik olarak indirmesini sağlamayı istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?
Client'i kendin kodlaman gerekiyor ve sunucuya da ya ayrı bir ortam kodlayacaksın(modları gönderen/indiren) ya da sunucuyu da kendin kodlayacaksın.
Mod ile de yapabilirsin, hem sunucu hem de kullanıcıda çalışacak. Ancak bunun anlamı kullanıcıda her türlü bir mod olması gerekiyor demek.
Sadece kendi sunucunda çalışsın; dinamik olmasına gerek yok diyorsan, Launcher kodlayarak halledebilirsin. Ben geçen sene yaz ayında benzeri bir şeyler yapmıştım. Büyük bir kısmını açık kaynak kodlu olarak paylaştım: GitHub
Ek bilgi olarak: Modları indirdikten sonra oyunun yeniden başlaması gerekmekte. Nitekim çalışan bir Forge Minecraft'ın mods klasörüne sonradan mod atmak, bu modları çalışan Client'a yüklemez.