01zoro06

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
mcturk.png

Minecraft Forge

Öncelikle merhaba bugün sizlerle "Minecraft Forge nedir, nasıl kurulur, nasıl indirilir?" Sorularına cevap vereceğim. bir kaç tane mod tavsiyesinde bulunacağım. Hepinize iyi okumalar , lütfen indirme aşamalarını adım adım takip ediniz.

Öncelikle çoğumuzun kurmaya çalışıp bir çoğumuzun başarsızlıkla sonuçlandığı bir kurulum ile karşınıza çıkmış bulunmaktayım nedir bu forge mod denilen arkadaşımız. Forge mod tabii ki de Minecraft modları için gerekli olan bir loader yani yükleyicidir, Forge mod olmazsa diğer modları maalesef ki çalıştırıp kullanamayız.

Modlar ne işe yarar?
Modlar, Minecraft'ta olmayan bir bloğu , eşyayı veya günlük hayatta kullandığımız eşyaları ekler. Modlar sadece bu işe de yaramaz, modların birçok amacı vardır örnek verecek olursak; TimberMOD survival oynayan insanların en yakın dostudur, özelliği insanları ağacı teker teker kesmesinden kurtarır.

Şimdi geçelim Minecraft Forge MOD nasıl indirilir bu sorumuzu ilk olarak açıklığa kavuşturalım.
Spoiler içinde verdiğim linkten Forge'nin ana sitesine giriş yapıyoruz.

Siteye girdiğimiz zaman sol tarafta Minecraft Version adlı bir tablo bulunmakta bu tablodan yüklemek istediğiniz sürüme tıklıyoruz.
(Ben en son sürüm olan 1.12.2 sürümüne tıklıyorum.)

1.12.2.png

Sonrasında ekranımıza iki adet seçenek geliyor biz bunlardan sağ tarafta olan Recommended yani tavsiye edilen versiyonu olanına tıklıyoruz daha sonra "Windows Installer" seçeneğine tıklıyoruz. (İşletim sistemi Windows olanlar için eğer işletim sisteminiz Windows değil ise "Installer" seçeneğine tıklayınız.)

recommend.png

Ekrana reklam çıkacaktır çıkan reklama "Skip" dedikten sonra otomatik olarak inecektir.

İndirme aşamamız bu kadardı şimdi kuruluma geçebiliriz.
İndirdiğiniz forge adlı .jar uzantılı dosyayı açıyoruz ve ekranınıza açılan pencereden ok seçeneğine tıklıyoruz daha sonrasında forge kurulumumuz başarılı ile gerçekleşecektir.

forge.png

Kurulumumuzu da yaptığımıza göre sıra geldi oyuna girmeye :)
Minecraft'ı açıyoruz ismimizi girdikten sonra sol altta versiyon olacaktır versiyona tıklayıp en alta indiğimiz de "release 1.12.2-forge" olacaktır ona tıklıyoruz ve play tuşuna basıyoruz , oyuna giriyoruz.

version.png

Oyuna girdiğimiz de ufacık bir yükleme yapacaktır bu sizi korkutmasın ufacık bir yükleme sadece. :) (Eğer sizde bu yüklemeyi yapmıyorsa adımları tekrar ediniz ve tekrardan yükleyiniz.)

Buraya kadar hiçbir sıkıntımız olmadan başarı ile ilerledik şimdi benim tavsiyem olan bir kaç oyunu kolaylaştırma adına mod önereceğim , önereceğim modları (%appdata% > Roaming > .minecraft'a gelip oraya mods adlı bir klasör oluşturunuz ve bu modları oraya atınız.) Mods klasörüne attıktan sonra modlu bir şekilde minecraftınızı oynayabilirsiniz.
NOT : Benim önerdiğim modlar haricinde kendiniz de bulduğunuz , hoşunuza giden modları aynı şekilde mods klasörüne atıp oynayabilirsiniz.
TimberMOD > Bu modun görevi ağaçların köküne bir balta ile vurduğunuz da ağaçları komple kırmaktır oyununuzu büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

IronChestsMOD > Bu modun amacı daha fazla saklama alanına ihtiyaç duyacağınızdan bir sürü sandık koymaktansa 1 adet demir sandık koyarsınız ve hem malzemeden hem yerden tasarruf etmiş olursunuz.

MinimapMOD > Bu modun işlevi oyuna bir harita eklemektir ve kaybolmamanız içindir. Çalışıp çabalayıp bir ev yapıyorsunuz, demire ihtiyaç duyuyorsunuz ve evinizde de yeterli materyal yok 'hadi bir madene ineyim' diyip kaybolduğunuzu düşünsenize tam bir facia!

Minecraft Forge MOD ile ilgili anlatacaklarım bu kadardı okuduğunuz için teşekkürlerimi sunar, iyi forumlar dilerim forum.gamer ailesi. :)