Minecraft Gerçek Hayat Modu

Ataberkia

En iyi cevaplar
0

maxresdefault.jpg

Minecraft Gerçek Hayat Modu
Selam değerli forum üyeleri ve ziyaretçileri!

Minecraft, bildiğiniz gibi küplerden oluşan bir oyundur. Oynanılan hayatta kalma, blok kır - blok koy mantığıyla oynanıyor. Farklı bir animasyon veya oyunu gerçekçi kılacak bir olay yok. Ve evet, yine bildiğiniz gibi Minecraft aslında basit survival oyunu gibi gözükse de her şeyiyle değiştirilip, eklentiler veya modlar sayesinde çok fazla değiştirilip farklı bir yer haline getirilebiliyor. Sizler için en gerçekçi modları, shaderleri ve textureleri tanıtıyorum.

Önce shader paketlerinden başlayalım. İşte bana göre en gerçekçi shader packleri. Tabii ki shader de bir mod. Yani bu paketleri kullanabilmek için öncelikle shader mod kurulu olmalı. Shader mod kurulu değilse önce shader mod yükleyin. Fakat buna rağmen birçok insan bunu kullanmıyor. Çünkü bu, biraz daha iyi bir bilgisayar gerektirir. Eğer bilgisayarınız kötüyse shader mod kullanmanızı önermem.

1- DocteurDread's Shaders Mod 1.12
Screenshot_1.png

DocteurDread's Shaders Mod, 1.12.2 / 1.11.2 üzerindeki Chocapic13 ve SEUS Rc6 Shader'lara dayanmaktadır. Bu Shader, Minecraft'ınıza özel efektler getirir. Daha iyi deniz, daha gerçekçi güneş ışınları, gerçek hayattaki gibi ağaçların yaprakları ve çimler sallanır, berrak bir su gibi grafikleri oldukça iyi hale getirir. Üstte bahsettiğim gibi Shader modlar için iyi bir bilgisayar gerekir. Fakat Docteur Dread's orta sürüm shaderi için düşük seviye bir ekran kartı yeterlidir.

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

2- Oceano Shaders Mod
Screenshot_4.png

Mümkün olduğu kadar açık bir şekilde, Minecraft'ın okyanus tarafındaki çılgın detaylandırma yetenekleri için yapımcıyı tebrik ediyorum. Gerçekten çok detaylı ve gerçekçi bir shader modu.Şimşek inanılmaz ve iyi yapılmış, olabildiği kadar gerçek. Atmosfer var ve kesinlikle çok etkileyici.Doğru texture pack (kaynak paketi) ile, bunun en sağlıklı shader modlardan biri olabileceğini düşünüyorum. Duyduğuma göre, bu Shader Mod standart bilgisayarlarda bile sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Screenshot_5.png
Screenshot_6.png

Şimdi, gerçekçi Minecraft modlarına geçelim. Ve evet, shader de aslında bir mod. Fakat sadece mod yüklendiğinde çalışmıyor. Sizlere shader paketlerini gösterdim. Size önereceğim shaderler bunlar.

1- Mo' Bends Mod
Mo 'Bends Mod 1.12.2 / 1.11.2, oyuncuların ve mobların hayatlarını daha estetik ve pürüzsüz bir şekilde hareket ettirerek hayata geçiriyor. Bu mod sayesinde oyuncu, zombi, domuz, ahtapot ve inek modelinin kollarını ve bacaklarını daha da bükülüyor, farklı haraketler ve animasyonlar ekleniyor.

Oyuncu Animasyonları
1- Ayakta Durma Animasyonu
2- Yürüme Animasyonu
3- Koşma Animasyonu
4- Zıplama Animasyonu
5- Süratlı Zıplama Animasyonu
6- Yüzme Animasyonu
7- Üç Kılıç Saldırı Animasyonu
8- Yumruk Animasyonu
9- Sinsilik Animasyonu (shfit)

Zombi Animasyonları
1- Ayakta Durma Animasyonu
2- Yürüme Animasyonu

Genel
1- Kılıç Efektleri
2- Özel Zarar (Hasar Yeme) Etkisi
3- Özel Ölüm Etkisi
Screenshot_9.png

Screenshot_10.png

Screenshot_11.png

2- ComputerCraft Mod
Bu mod, isminden de anlaşılacağı gibi oyuna gerçekçi bilgisayarlar ekliyor. Gerçekten çok güzel!

Screenshot_7.png

Screenshot_8.png

Umarım bu konu sizin için yararlı olmuştur. İyi forumlar!

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Neler hatalı?
+Computer craft aşırı alakasız. Minecraft daha Şovalyeler var yani silah yok(Oyunun zamanını düşünürsen) . bundan dolayı computer craft gerçekten gereksiz.
Neler eklenebilir
(Mo bends bilmiyorum fakat smart moving tarzı bir şey geliyor)

-Smart moving. : Karakteriniz eski püslü minecraft hareketleri yerine gerçekçi hareketler yapabilyior !(Tırmanma tutma ve 1 block yerlerden geçme gibi.
-TerraFirmaCraft : Bilgisayarı ve oyuncuyu zorlayan bir mod-Pack(Bu aslında modpack sayılır çünkü oyunu tamamıyla deyiştiriyor) Bunda eski minecraft giibi başlar başlamaz ağaç kesmek yok. Ağır bir emek var bu modda.

bioflugel

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Modları Boşverde Sharderle Güzel PC Olsun Shaderle Oyna Çok Güzel Olur.

UgurS

Taş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Optifine sayesinde de shader kullanabilirsiniz. Shader mod kullanmaktansa Optifine daha mantıklı ve daha basit bir yöntem bence. Şunu da söylemek isterim ki hangi dönemi gerçekçi olarak oynamak istediğinize göre ComputerCraft modunu kullanmayı veya kullanmamayı tercih edebilirsiniz. Ben genelde şimdiki zamanı baz alıyorum arkadaşlarımla RolePlay oynayacağım zaman. Bu yüzden bence gerçekçilik konusunda verilebilecek güzel bir örnek. Zaten kendisi de çok sevdiğim bir moddur :)

Craxy

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0

Minecraft oyununda olan mantıksız hataları düzelten güzel modlar ayrıca video çekmek için bire bir.​

SkyOmurcek

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bence gayet harika bir mod paketi fps'im (600) den (578) e düştü sadece o kadar...

İYİ FORUMLAR DİLERİM :)