Bu konu süresiz olarak sabitlenmiş.

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Güzel bir bilgi verici konu olmuş iyi ki açmışssın fakat benim gözümden bir harita yapımcısı "mimar olmak" nasıl oluyor anlatayim;
Komutlarla mimar olunmaz ilk önce bunu bilmeliyiz öğrenmeliyiz ve sadece kodlarla harita yapılmaz örnek vermek gerekirse resmini koymuş olduğunuz minecraft mimari görseli yanlış hatırlamıyorsam EverBloom Studios tarafından yapılmıştı ve aralarında bulunan Türk mimar da vardı şu an da herhangi bir kod o tarz yapılar oluşturmaz ama yardımcı olur mimarlığın asıl meselesi kodlar değil becerilerdir burada "harita yapımı" anlatılmış harita yapanların kodlarla veya püf noktalarla değil kendilerini uzun bir süre eğitip mesela doğru pencere stili,evleri nasıl geliştiririm,saray nasıl yaparım bu insanlar nasıl yapmış? tarzı düşüncelere sahip olduklarında bu kodlar onları bir ileri seviyeye taşır ve beceri geliştikçe hiç bilmediğiniz kodlar öğrenirsiniz yanlış kodların yanlış zamanda öğrenilmesi ise gelişme değil gerileme sağlayacaktır(bunu başkalarına öğreterek öğrenmiş oldum). bir kişi harita yapacaksa önce kendi becerisi iyi olmalıdır bir Saray yapabilmelidir ondan sonra harita yapmaya çabalamalıdır bu şekilde gelişir ve Dünyada ki mimar topluluklarına katılabilir bu cazip gelmeye bilir çünkü benim için katılmayıp tek takılmak daha cazip!.
Ellerinize sağlık.
Teşekkürler.