Yardım Minecraft kaç gb yer

efe796

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
arkadaşlar ben 5000 kişilik serverde oynuyorum 4-5gb yiyor ve bazıları 5 mb 100 mb yiyor diyor bunun sebebi nedir

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
arkadaşlar ben 5000 kişilik serverde oynuyorum 4-5gb yiyor ve bazıları 5 mb 100 mb yiyor diyor bunun sebebi nedir
Öncelikle merhaba @efe796,
Kusuruma bakma tam olarak anlayamadım bir sunucu hakkında mı soruyorsun, yoksa Minecraft'ın kendisinden mi bahsediyorsun?

efe796

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
modlu oynadığımı nerden bilebilirim yani mod falan indirmedim hiç

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali

efe796

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhabalar @efe796 ,
Doğru anladıysam bir minecraft sunucusunda oynuyorsun ve kasıyor sanırsam doğru mu?
sunucunun kendisi laglı sadece 5 gb gitmesi normalmı 2-3 saat oynadığımda
sunucu kişi sayısı 1000-6000 arası değişiyor ve dc hamachi gibi uygulamaları kullanmıyorum

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Zamanla oyunun kullandığı RAM miktarı tabii ki artar. Aynı zamanda görev yöneticisinde oyunun kendisinden hariç olarak daha az RAM harcayan "Java Platform SE Binary" isimli işlemlerde olacak. Bunlardan birisi oyunun launcheri olacaktır. Oyun çöktüğü zaman crash raporu tutmak için arkaplanda bekler. Bu performansı etkilemez.

Oyunu açtığın zaman yüklenmiş bloklar vs. daha az olacağı için az RAM tüketir. 1-2 saatlik oynama sonucunda 4-5GB RAM kullanıyor olması normaldir. Herhangi bir sorun çıkartmaz. Gereksiz RAM kullanımını Minecraft kendisi temizliyor. Endişelenmene gerek yok, umarım yardımcı olabilmişimdir.

İyi forumlar, iyi oyunlaar :1:

efe796

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Zamanla oyunun kullandığı RAM miktarı tabii ki artar. Aynı zamanda görev yöneticisinde oyunun kendisinden hariç olarak daha az RAM harcayan "Java Platform SE Binary" isimli işlemlerde olacak. Bunlardan birisi oyunun launcheri olacaktır. Oyun çöktüğü zaman crash raporu tutmak için arkaplanda bekler. Bu performansı etkilemez.

Oyunu açtığın zaman yüklenmiş bloklar vs. daha az olacağı için az RAM tüketir. 1-2 saatlik oynama sonucunda 4-5GB RAM kullanıyor olması normaldir. Herhangi bir sorun çıkartmaz. Gereksiz RAM kullanımını Minecraft kendisi temizliyor. Endişelenmene gerek yok, umarım yardımcı olabilmişimdir.

İyi forumlar, iyi oyunlaar :1:
çok teşekkür ederim iyi günler

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Yalnız arkadaşın diğer konusuna bakarsak ram sorduğunu hiç sanmıyorum ki konudan da ramden çok yediği interneti soruyor. Farklı sayıda internet harcamasının sebebi sunucuda olan sistemlerin dünyaların ve oyuncuların çok olmasıdır.

efe796

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Yalnız arkadaşın diğer konusuna bakarsak ram sorduğunu hiç sanmıyorum ki konudan da ramden çok yediği interneti soruyor. Farklı sayıda internet harcamasının sebebi sunucuda olan sistemlerin dünyaların ve oyuncuların çok olmasıdır.
peki bana çok az kota yiyen ama gğzel bi sunucu önerirmisin

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Sunucularda oynamıyorum ve direkt bi sunucu önermek yerine şöyle diyeyim hub sunuculara ve çok oyuncusu olan sunuculara girme yeter.