bluera

Fiercely unapologetic.
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
13
Ruh hali

kaplumbaga.jpg

Minecraft Kaplumbağa Nedir?

Sevgili ForumGamerTR üyeleri bugün sizlerle Minecraft’ın 1.13 sürümünde ortaya gelen kaplumbağa nedir? Ve Minecraft 1.13 sürümü ne zaman piyasaya çıkmış ve genel özellikleri nelerdir? Bunun hakkında konuşacağız. O zaman arkanıza yaslanarak konunun keyfini çıkarınız.

Minecraft 1.13 Genel Özellikleri Ve Yenilikleri

Minecraft 1.13 sürümü 6 Temmuz 2018 tarihleri arasında piyasa çıkan bir sürümdür. Bu sürüm yeni malzemelerin (item) geldiği bir sürüm değildir. Bu sürümde gelen yeni özellikler genel olarak kodsal ve su altı olmak üzere iki konu üzerinde yoğunlaşılmış bir sürümdür. Yeni malzemeler gelmemiş onun yerine su altına daha fazla özen gösterilmiştir. Bunlardan biri bugün size anlatacak olduğum kaplumbağaları adlı konuyu işleyeceğiz.

kaplum.jpeg

Minecraft Kaplumbağa Hakkında Bilgi

Anlattığımız gibi su altına gelen yeniliklerden bana kalırsa şahsi fikrim en güzel yenilik kaplumbağalardır bunun sebebi ise gerek desen ve gerekse kaplumbağa üzeri yapılan çalışmalardır. Bu çalışmalar şunlardır kaplumbağaların üremesi ve kaplumbağaların zarar görüp ölmesidir. Malum Minecraft günümüz dünyasına göre şekillenmektedir. Bunu en iyi şekilde yapmaya çalışan Microsoft firması gün geçtikçe daha fazla yenilik getirerek bizi şaşırtmaya devam ediyor. Şimdi buyurun hep beraber 1.13 deki kaplumbağaları inceleyelim.

Kaplumbağaların Çoğalması

Bu sürümden önce olan çoğalma statüsü köylülerden sonra kaplumbağalarda aktarılmıştır. Kaplumbağaları deniz otu yedirerek çiftleştirebilirsiniz. Tabi günlük hayatımızdaki gibi kaplumbağalarda açık maktadır bu acıkmayı ise balık vererek giderebilirisiniz.

yavru.jpg

Kaplumbağalara Ne Zarar Verir?

Kaplumbağalara zarar veren en büyük etmen tabi zombilerdir bu zombiler kaplumbağa yumurtalarına zarar vererek onların çoğalmasını ve neslini bitirmeye çalışan zararlı mobdur.

Kaplumbağalar İle Ne Yapabiliriz?

1.13 sürümü ve bu sürümden yüksek bir sürümde oynuyorsanız kaplumbağalara ait bir yer yapıp onları izleyebilirsiniz. Ha yok ben kaplumbağaların yanında durmak ve onlarla yüzmek istiyorum derseniz bunun içinde kolayı var suyun altına girip onların bu güzel macerasına katılabilirsiniz.

Şahsi Fikirlerim

Bana kalırsa gayet başarılı ve düzenli bir sistematiğe sahip bu sürümde gayet olması gereken şeyler olmuş bu sürüm hakkındaki fikrimdir.
Kaplumbağalara gelecek olursak gerek desen gerek ise günümüz dünyasındaki kaplumbağalara benzemesi yönüyle gayet başarılı bir yenilik olmuştur.

son.jpg

ayrac.png

Konumuzun sonuna geldik dilimizin döndüğü kadar bazı şeyleri anlatmaya çalıştık. Bir sonraki konuda sizlerle görüşmek üzere.