SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
1530125020191.png

1530125227170.png

1530125253755.png

Minecraft Mod Paketi

Bugün N'apıyoruz ?
Bugün Minecraft'ı çıktığından beri takip eden, Minecraft'a hayran olup şu da olsa daha iyi olurdu diyen, Bu eksikliği de kapatmak için yapılan Minecraft modlarının bir arada bulunduğu mod paketlerini inceleyeceğiz. Lütfen okumaya devam ediniz!

Bilgilendirme
Oyunumuza o değişik bilgisayarları, boruları, büyüleri, hayvanları ekleyen modlar ve bunların bir arada bulunduğu mod paketlerini kurmanın iki yolu vardır.
Birincisi ve daha kolay olanı "Launcher" kullanmaktır. Nedir bunlar ? Bunlar da aynı Minecraft'ı açarken kullandığınız gibi kullanabileceğiniz fakat kolayca mod paketi yükleme özelliği olan mod paketlerini barındıran Minecraft başlatma programlarıdır. Fead The Beast ( FTB ) ve Technic Launcher gibi piyasada bu işe yarayan bir sürü launcher mevcut. Minecraft hesap bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra tek tık ile mod paketini kurup tek tık ile de bu mod paketi ile oynayabilirsiniz. Tabii bir önceki cümleden de anlaşıldığı üzere Minecraft'ınızın premium olması gerekmektedir. Fakat siz de benim gibi, "Bizim zamanımızda launcher mi vardı? " diyenlerdenseniz. Aşağıdan forge kurulumunu okuyabilir ve kurabilirsiniz. Bu arada, o birkaç pvp kanalında gördüğünüz hani sağa giydiğiniz zırhı sola fpsyi falan koyan modları da bu sayede kurabilirsiniz.

Ben Bunları Biliyorum Mod Paketi Tanıtımına Geldim Diyenlere Not
O zaman sizi hemen "Mod Paketleri" başlığına alalım. Hemen biraz altta.

12 Adımda Forge'yi Kurma
files.minecraftforge.net
1.Adım Yukarıdaki linkten "Minecraft Forge" sitesinden mod paketine uyumlu minecraft sürümünün yazısı olan forgeyi buluyoruz. (Solda sürümler yazıyor)
2.Adım İstediğimiz sürüme tıklayınca iki opsiyon çıkacak "Lastest" ve "Recommended" biz buradan recommendedin altındaki "Installer" yazısına tıklıyoruz.
3.Adım İnen programa tıklayıp programı çalıştırıyoruz. (Herhangi bir virüs yoktur lakin siz .minecraftı yedekleyiniz hasar oluşması durumunda SarpE sorumlu tutulamaz)
4.Adım Açılan sekmedeki Instan Client ibaresi seçiliyken mavi çerçeve ile belirtilen "ok" butonuna basıyoruz.
5.Adım Windows + R tuş kombinasyonu ile "çalıştır" adlı ögeyi açıyoruz.
6.Adım Açılan bu yere %appdata% yazıp "Tamam" butonuna basıyoruz.
7.Adım Açılan penceredeki .minecraft klasörüne çift tıklayıp bu klasörü açıyoruz.
8.Adım Bu klasörün içinde mods diye bir klasör olması lazım bu klasöre mod paketimizi atacağız. (Sadece javaları) Yok ise bu klasörü elle de oluşturabilirsiniz.
9.Adım Minecraft'a girmek için kullandığımız launcherimizi açıp "Başlatma Seçenekleri" kısmına geliyoruz.
10.Adım Yeni ekleye basıp ad kısmına ModPaketi yazıyoruz. Sürüm kısmına tıklayıp aşağı kaydırarak release indirdiğinizforgeninsürürmü-Forge (Örneğin release 1.8-Forge) yazısını bulup onu seçiyoruz. Daha sonra "kaydet" butonuna basıyoruz.
11.Adım "Haberler" kısmına geri gelip "OYNA" yazan kısmın yanındaki yukarıya doğru olan ok simgesine basıyoruz.
12.Adım Adı ModPaketi olan kısmı gördüğümüzde ona tıklıyoruz ve daha sonra "OYNA" butonuna tıklıyoruz.
İşte tamam! Artık mod paketiniz kurulu ve emrinizi amade. Tek gereken bir dünya açıp oynamanız.

1530125253755.png

Mod Paketleri

Tekkit
Roket kalkıyor! Tekkit mod paketi sizler için yeni gezegenler, yeni alanlar, yeni bloklar ve makineler ekledi. Onların hepsi fethedilmek için sizi bekliyor. Yeterli madeni hazırlığı yaptıktan sonra uzayda bir gezintiye, Ay'a, Mars'a çıkabilirsiniz. Haydi durmayın ve bu mod paketini indirin.

Paketteki bazı modlar: "Balkon's Weapon" "Build Craft" "Industrial Craft 2" "İron Chests" Rei's Minimap" "Computer Craft" "Ender Stroage" "RailCraft" "Galactic Craft"

tekkit.PNG

Hexxit
Hexxit gün yüzüne çıkıyor! Karanlık zindanlar, yükselen kuleler ve koruyucuları, yıpranmış harabeler ve nicesi seni bekliyor. Hayvanınızı eğitin silahınızı hazırlayın ve kendi hikayenizi yazın. Ya zengin olun ya da zenginlere boyun eğin. Unutmayın bir arkadaşla eğlenceyi katlayabilirsiniz.

Paketteki bazı modlar: "Not Enought Items" "Tinker Construct" "Biblo Craft" "Soul Shards" "Hexxit Gear" "Better Storage" "Battle Towers" "Extra Biomes XL"

hexxit.PNG

Direwolf20
Mühendis aranıyor! Dünyanın en çok kullanılan mod paketlerinden biri olan Direwolf20 belki de bu popülerliğini BfChickenGamers'e borçludur. İçinde mistik sihirli modlar da barındırsa da içeriği bakımından tam bir mühendislik mod paketi olmuş. Bu mod paketi ile otomatik ağaç tarlaları, quarryler ile otomatik maden kazıcıları gibi bir sürü otonom sistem yapabilirsiniz.

Paketteki bazı modlar: "Thaumcraft 4" "Ars Magica 2" "Applied Energistics" "Buildcraft" "Forestry" "Factoryzation" "Thermal Expansion 3" "IndestrualCraft 2" "MineFactoryReloaded" "Computercraft"

diyarewolf.png

GT New Horizons
Zoru seviyorum arkadaş! Cümlesi sizi anlatıyor ise bu mod paketi tam size göre. İçindeki bir eklenti dolayısı ile çoğu eşyanın yapılışının değişmesi nedeni ile bu mod paketinde gelişmek bir hayli zorlaşıyor. Öyle ki yarıda pes edebilirsiniz. Neyse ki QuestBook adı verilen görev kitabı bazı görevleri tamamladığınızda size ödüller veriyor.

Paketteki bazı modlar:"Steve's Cars" "RailCraft" "Random Craft" "Project Red" "Questbook" "JourneyMap" "Galactic Craft "Extra Utilities" "Forbidden Magic"

gtnew.jpg

Ufak Notlar
--> Yukarıdaki mod paketlerinin indirme linkleri yoktur çünkü çoğu launcherlere aittir.
--> Yukarıda anlatılan mod paketleri modlar nedeni ile genelde 1.6 1.7 ya da 1.8 sürümleri ile stabildir. Çoğu 1.12 gibi yeni sürümler ile stabil değildir.
--> İnternette bunların yukarıda anlattığımız forge/mods klasörüne atılan halleri mevcuttur ama biz yapımcı emeği dolayısı ile indirme linklerini burada paylaşamadık.
--> Yukarıdaki mod paketleri temaları ile uygun oynandığında daha mantıklı ve zevkli olacaktır.

Teşekkür Ederim

imza beyaz arka planlı.png

Moderatör tarafından düzenlendi: